Koszyk 0
Opis:
Znakomite studium psychologiczne rozpadu małżeństwa, rozwijającej się choroby psychicznej, odrzucenia przez społeczeństwo i manipulacji. Carla idzie na kilka dni do szpitala. Musi się na ten czas rozstać ze swoim dzieckiem. Kiedy pielęgniarka przynosi jej w końcu niemowlę, Carla z przerażeniem stwierdza, że to nie jej dziecko. Niestety, nikt jej nie wierzy… Fiona budzi się w wannie w swoim mieszkaniu. Na brzegu wanny stoją małe świeczki, na powierzchni wody pływają płatki kwiatów ... Woda zabarwia się stopniowo na czerwono – jej krwią! Ostatkiem sił chwyta za słuchawkę telefonu. Kiedy trafia do szpitala, twierdzi, że ktoś próbował ją zabić. Niestety, nikt jej nie wierzy… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Zoe Beck
  • 2013
  • 1
  • 288
  • 205
  • 145
  • 97883-7508-6768
  • 9788375086768
  • ZAYPG

Recenzje czytelników

zamiana

Ocena:
Autor:
Data:
Pogoda okropna, cały czas pada, a na dworze szaro i ponuro - a w końcu już czerwiec... gdzie słońce?????
Pozostało mi więc wybrać dobrą książkę i zakopać się pod kocykiem, z pachnącą herbatą. Sięgnęłam po pewniaka - thriller z serii Soni Dragi, którą bardzo lubię. Mocne wrażenia gwarantowane!

"Zamiana" to szokujący thriller psychologiczny, odsłaniający rożne oblicza macierzyństwa i tacierzyństwa. Powszechnie wiadomo, że każda matka, bez wahania ... w tłumie niemowlaków odnajdzie swoje dziecko. Każda matka czuje, kiedy jej dziecku dzieje się źle. A co czuje matka, której zamieniono dziecko? Która ma obok siebie inne dziecko? Nie chciałabym tego doświadczyć!
Carla Arnim musiała temu stawić czoło. Kiedy po chorobie, która rozdzieliła ją z córką, dostała z powrotem dziecko - od razu spostrzegła, że to nie Felicitas! Jej szok i rozpacz zostały wzięte za objawy choroby psychicznej i poddano ją leczeniu. Mąż, stale w rozjazdach, nie widział różnicy - dziecko to dziecko, wiek się zgadzał. Flis została zabrana do domu, jednak Carla nie mogła się z tym pogodzić. Nie poprzestała na poszukiwaniu swojej córki, robiła to latami, rodzina odwróciła się od niej, a ludzie brali ją za wariatkę.
Flis była chora na ciężką i rzadką chorobę, wszyscy uważali, że Carla nie chce dopuścić do siebie tego faktu i dlatego nie akceptuje dziewczynki. Kobieta angażowała się w leczenie dziecka, lecz szukała swojej Felicitas. Doprowadziła się na skraj przepaści...

Tymczasem młoda kobieta, Fiona, po wypadku branym przez innych za próbę samobójczą, dowiaduje się, że ludzie, którzy ją wychowali nie są jej rodzicami. Jej współlokatorka, która praktycznie zmieniła się w jej siostrę bliźniaczkę, zostaje zamordowana. Kto czyha na życie Fiony i dlaczego?
Co łączy Fione i Carlę Arnim? Przeczytajcie - czekają was mocne wrażenia i niezapomniane przeżycia!

"Zamiana" to rewelacyjne połączenie thrillera i powieści psychologicznej. To studium zrozpaczonej matki poszukującej swego dziecka, pomimo wszystko, pomimo przeszkód i braku wsparcia. Kim trzeba być, żeby podmienić dziecko w szpitalu???? Brak na to słów....
Przerażające są też badania genetyczne modyfikujące zarodki i doprowadzające do "produkcji" dzieci idealnych. Chcesz chłopca czy dziewczynkę? Blondyna z niebieskimi oczami czy brunetkę? Proszę bardzo!
Chwileczkę - życie to nie bar ani supermarket! Życie to cud narodzin i niespodzianka dla rodziców. Nie zmieniajmy tych pięknych chwil !
Coraz częściej mam wrażenie, że rozwój nauki i technologii nie do końca jest dla nas dobrodziejstwem. Zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą zarobić na cudzym nieszczęściu.
"Zamiana" to książka tak realna, że aż przerażająca. Szukacie mocnych wrażeń? - sięgnijcie po nią!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/06/zamiana-zoe-beck.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zamiana

Ocena:
Autor:
Data:
Carla przywykła do swego życia, nie oczekiwała więcej niż ma, była po prostu szczęśliwa z tego co ma. Kilka miesięcy po urodzeniu córeczki trafia do szpitala z powodu półpaśca. Gdy jej stan się polepsza w końcu może zobaczyć swoją córeczkę. Kiedy pielęgniarka przynosi dziecko Carla stwierdza, że to nie jej. Twierdzi, że ktoś podmienił jej dziecko. Jednak nikt jej nie wierzy. Fiona ostatkiem sił wzywa karetkę po tym jak obudziła się w wannie pełnej wody i własnej krwi ... Nie ma pojęcia jak to się stało. Wszyscy twierdzą, że była to próba samobójcza. Jednak ona ma inne zdanie, sądzi, że była to próba zabójstwa i próbuje to udowodnić.

Pierwszą rzeczą, która spodobała mi się w tej książce jest to, że autorka od razu przechodzi do konkretów. Pierwszy rozdział przybliża nas już do historii, którą zapowiada nam opis z tyłu książki, bez żadnych ceregieli i podejść na około. Od razu jesteśmy rzucani na głęboką wodę. To mi się bardzo spodobało, gdyż od razu mogłam się przywiązać do książki. A przywiązanie to nie rozluźniło się aż do ostatniej strony. W pewnym momencie, kiedy kończył się jeden rozdział i przechodziłam do drugiej bohaterki sama byłam zdziwiona, że tak się przywiązałam do dziejących się wydarzeń i chciałam jak najszybciej poznać zakończenie historii.

Muszę przyznać, że o wiele bardziej spodobała mi się historia Carli i jej, czy też nie jej córki, niż Fiony i jej domniemanej próbie zabójstwa. Historia Carli sprawiała, że czułam się zaintrygowana, odbierałam ją jako bardziej emocjonalną, która poruszała moje serce, sprawiała ona, że się ciągle zastanawiałam, czy bohaterka jest chora psychicznie, czy też może po prostu świat się sprzeciwił przeciwko niej i prawdzie, która sprawiłaby, że wiele osób przez to straciłoby wiarę, poczucie bezpieczeństwa. Historia Fiony wcale nie jest zła, także mi się spodobała, lecz mniej zaintrygowała, wiadomo, rzecz gustu.

Książkę ,,Zamiana" czytało mi się z wielkimi emocjami. Polubiłam zagłębiać się w psychice bohaterów, ciągle dręczyły mnie myśli, jak to w końcu z nimi jest, czy to choroba psychiczna, czy dziwne, niebywałe podejście zbrodniarzy, złodziei. Te myśli utrzymywały się przez całą książkę, a autorka, jakby świadoma tego, podsycała mój apetyt na rozwiązanie tego zagadnienia, co róż wprowadzając nowe, zaskakujące wydarzenia. A samo zakończenie okazało się zaskakujące, niespotykane, po prostu wyśmienite. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena