Koszyk 0
Opis:
Zakopane i okolice z serii Skrzat poznaje świat to atrakcyjny przewodnik turystyczny dla młodszych jak i starszych czytelników pragnących wyruszyć w niezapomnianą podróż po zakopiańskich szlakach. Każdy odkryje tu niezwykłą atmosferę miasta przesyconą uroczą i barwną kulturą Podhala, a także fascynujący świat pięknych Tatr. Treść wzbogacona została ciekawymi legendami oraz rzetelnymi informacjami na temat historii, kultury i sztuki Zakopanego ... nie brak też wiadomości dotyczących górskiej przyrody. Książka stanowi także doskonałą pomoc dydaktyczną dla nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach tzw. ścieżki regionalnej. Życzymy niezapomnianych wrażeń z wędrówki po Zakopanem i tatrzańskich szlakach. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • twarda
Mniej Więcej
 • Ewa Stadtmeller, Anna Chachulska
 • 2008
 • 180
 • 245
 • 215
 • Skrzat poznaje świat
 • 978-83-7437-221-3
 • 9788374372213
 • V9218

Recenzje czytelników

świetny przewodnik

Ocena:
Data:
Zapraszam Was, wraz z Ewą Stadtmuller i Anną Chachulską na spacer po Zakopanem. Pozycja, z założenia przeznaczona jest dla młodszego czytelnika, ale spokojnie może po nią sięgnąć każdy i poznać ciekawostki dotyczące zimowej stolicy Polski.

A legend i podań znajdziecie tutaj co nie miara. Niektórych nigdy wcześniej nie słyszałam, inne wydawały mi się znajome, jednak nie potrafiłam ich sobie odpowiednio sformułować, ta pozycja ugruntowała moją wiedzę. Podejrzewam ... że nie wiecie skąd wzięła się nazwa Zakopane, albo dlaczego tak wielu Gąsieniców można znaleźć na Podhalu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce z serii "Skrzat poznaje świat"

Każdy rozdział to inny spacer, inna trasa i inne miejsca do poznania. Już w pierwszym, pojawia się przepiękny ukwiecony domek artystki Eweliny Pęksowej, która tworzy niezwykłe obrazy na szkle. Podczas kolejnych spacerów, odwiedzimy Chatę Sabały, Willę Opolankę, Kaplicę na Wiktorówkach i wiele innych równie atrakcyjnych i malowniczych miejsc.

Obok atrakcji miejskich, znajdziemy oczywiście też bardziej górskie. Podczas wyprawy do Kaplicy na Wiktorówkach, dojdziemy na Rusinową Polanę, z której zobaczymy jedną z najpiękniejszych panoram Tatr słowackich, z Lodowym Szczytem i Gerlachem. Kolejne wyprawy, to oczywiście Morskie Oko, Dolina Chochołowska, Dolinę Pięciu Stawów, Dolinę Małej Łąki i inne, równie cudowne zakątki.

Podczas każdej wycieczki, Skrzat raczy nas legendami i opowieściami tatrzańskimi. Dowiemy się więc dlaczego rycerz śpi, skąd się wzięli górale, albo jaką mac ma Matka Boska Ludźmierska i skąd się wziął jej kult na Podhalu. Oczywiście wszystko jest pięknie zilustrowane, więc nasza wyobraźnia pracuje.

A czy zaskoczę Was, kiedy powiem, że to nie wszystko? W "Zakopane i okolice" znajdziemy opisy i ilustracje popularnych zwierząt, ptaków, drzew i innych roślin, spotykanych na tatrzańskich szlakach. Wiele z nich, można zobaczyć tylko w tym górskim rejonie, dlatego warto zapoznać się wcześniej, aby później nie dać się zaskoczyć w czasie wędrówki.

Na marginesie każdej strony, autorki postarały się zamieścić wszystkie podstawowe informacje dotyczące miasta, gór i ludzi... w jednym z rozdziałów znajdziemy też ciekawe opowiastki o znanych pisarzach, związanych z Zakopanem, takich jak Kornel Makuszyński, Jan Sztaudynger, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, czy Henryk Sienkiewicz.

Ewa Stadtmuller i Anna Chachulska, stworzyły ciekawy, bogato ilustrowany i zawierający mnóstwo nieznanych mi wcześniej informacji mini przewodnik, dla dzieci i dorosłych. Myślę, że każdy, kto po niego sięgnie będzie usatysfakcjonowany treściami jakie zawiera. Polecam więc, ponieważ naprawdę warto!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna :)

Ocena:
Uwielbiam góry i gdy tylko mam okazję, odwiedzam je z przyjemnością. Zakopane jest mi również bardzo bliskie, Jeździłam tam już jako dziecko z rodzicami na wakacje. Teraz często jestem gościem w tatrach razem z mężem i córką. I choć wydawało mi się, że znam każdy zakątek zarówno tego pięknego miasta jak i okolic, to okazuje się, że wcale tak nie jest!

Książka Zakopane i okolice trafiła do nas niedawno i choć jest to dość obszerna lektura przeczytałam ją w mgnieniu oka. I przyznam szczerze ... że jestem pod ogromnym wrażeniem, gdyż spodziewałam się czegoś zupełnie innego! Ta książka nie jest takim zwyczajnym opowiadaniem,. To ogromny zbiór zarówno podstawowych informacji o stolicy Tatr i jej okolicy, jak i wielu ciekawostek i legend. Jest tu chyba wszystko co dotyczy miasta Zakopane, a zwiedzanie tego rejonu z tą lekturą to czysta przyjemność!

Bo choć nie jest to również typowy przewodnik, to jest to książka, która spokojnie może nam posłużyć jako inspiracja i źródło wiedzy podczas pieszych wędrówek po Podhalu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena