Koszyk 0
Opis:
Londyn, rok 1890. Mina Murray, typowa cnotliwa wiktoriańska heroina o różanych policzkach, staje się obiektem pożądania hrabiego Drakuli. Pięciu "obrońców" rusza jej na ratunek, żeby wyrwać ją ze szponów wampira. Taką wersję tej opowieści znamy. Teraz jednak odkrywamy historię spisaną piórem samej Miny, całkowicie odmienną, bo opowiedzianą z kobiecego punktu widzenia. W tej zuchwałej ... porywającej powieści nagradzana autorka Karen Essex tchnęła nowe życie w postacie z Drakuli Brama Stokera i odkryła przed czytelnikiem przedziwne erotyczne podteksty oryginalnego dzieła. Zakochany Drakula swobodnie naśladuje fabułę swojego klasycznego poprzednika, jednak na każdym zakręcie zbacza z wyznaczonej trasy. W rezultacie powstała mroczna, niesamowita i urzekająca opowieść o nieśmiertelnej miłości i opętaniu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Karen Essex
  • 2014
  • 1
  • 448
  • 195
  • 120
  • 978-83-7885-679-5
  • 9788378856795
  • ZB30A

Recenzje czytelników

"Zakochany Dracula"

Ocena:
Autor:
Data:
W 1897 roku opublikowana została powieść autorstwa Brama Stokera „Dracula”, która stała się klasyką literatury grozy. „Zakochany Dracula” , który pojawił się niedawno na polskim rynku wydawniczym, jest odpowiedzią na dzieło irlandzkiego pisarza, opowiedzianą z kobiecej perspektywy. W dorobku pisarskim Karen Essex znajduje się już pięć pozycji, które zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, dlatego nie obawiałam się mojego pierwszego spotkania z twórczością amerykańskiej autorki ... Czy pozycja ta spełniła moje oczekiwania?
Mamy rok 1890. Panna Murray, dwudziestodwuletnia piękność zajmuje się nauczaniem etykiety i dobrych manier w londyńskiej szkole, ale niepokorna natura dziewczyny często sprowadza na nią kłopoty. Gdy jej dziwne i niepokojące sny wymykają się spod kontroli za każdym razem z pomocą przychodzi jej tajemniczy dżentelmen w cylindrze, który twierdzi, że jest jej sługą i panem. I mimo iż ma narzeczonego, to właśnie on odwiedza ją w snach..
Romans historyczny to gatunek, który ostatnio wkupił się w moje łaski, dlatego z entuzjazmem po niego sięgam. Tym ciekawiej, jeśli zawiera w sobie jakieś elementy nadprzyrodzone, bo takie połączenie nie jest aż tak często spotykane, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotka mnie miłe zaskoczenie. I tak też było w przypadku dzieła pani Essex. Historia nakreślona przez jej doświadczone pióro dostarczyła mi wielu wrażeń i bez wątpienia spełniła moje czytelnicze oczekiwania. „Zakochany Dracula” posiada w sobie jakiś nieuchwytny urok i dzięki temu historia opowiedziana z punktu widzenia Miny jest tak urzekająca i fascynująca. Lektura tej pozycji była bardzo satysfakcjonująca i z przyjemnością pochłaniałam kolejne strony, a to za sprawą ciekawych i niebanalnych bohaterów. Autorka wykreowała pełnokrwiste postacie, które wzbudzają szeroką gamę emocji; z jednej strony intrygują, ale z drugiej niepokoją. Mam tu głównie na myśli hrabiego Draculę, którego wypatrywałam z niecierpliwością, bo pojawiał się zdecydowanie za rzadko.
Muszę przyznać, że nigdy mnie nie ciągnęło do słynnego Draculi Brama Stokera, ale dzieło Karen Essex zdecydowanie pobudziło mój apetyt na tę pozycję i przy najbliższej okazji chętnie się z nią zapoznam. „Zakochany Dracula” to nieszablonowa i niezwykle błyskotliwa powieść historyczna utrzymana w gotyckim stylu, w której znajdziemy także elementy fantastyczne. Na kartach tej pozycji Karen Essex rozrysowała mroczną, owianą tajemnicą i pełną erotycznych podtekstów historię wiecznej miłości, która drwi sobie z pojęcia czasu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niabanalny wampir

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy tylko dowiedziałam się o istnieniu tej książki, postanowiłam, że koniecznie muszę ją zdobyć. Wyjątkowo ciągnęło mnie do jej lektury. Zawsze jednak znalazła się jakaś inna i "Zakochany Dracula" schodził na boczny tor. Wreszcie przypomniałam sobie i czym prędzej zamówiłam tę książkę. Jest to jedna z niewielu powieści, które chwyciłam i zabrałam się za czytanie zaraz po jej dostarczeniu do mojej domowej biblioteczki ... W ten oto sposób odpłynęłam daleko wraz z Miną i hrabim Draculą w rolach głównych.

"A jeśli wszystko, co słyszałeś o wampirze Draculi, nie było prawdą?"

XIX wiek. Mina Murray jest wyjątkową kobietą. Wie, że różni się od większości ludzi w swoim otoczeniu. Miewa dziwne sny, budzi się z dala od miejsca, w którym kładła się spać, a na dodatek wyczuwa obecność tajemniczego nieznajomego, który pojawia się w kluczowych momentach jej życia i często ratuje z największych opresji. Dziewczynę zaczyna łączyć niesamowita więź z jej wybawcą. Z czasem dowiaduje się o nim coraz więcej, a jej życie zmienia się diametralnie...

Uwielbiam klimatyczne książki z wątkiem miłosnym. "Zakochany Dracula" niewątpliwie do takowych należy. Kiedy zaczynałam czytać tę powieść mniej więcej wiedziałam, czego się spodziewać, ale jednak wiele momentów mnie zaskoczyło. Historia jest wspaniale zbudowana. Akcja rozwija się powoli, ale bardzo wciąga czytelnika. Nie sposób od razu oderwać się od lektury.

Wyjątkowo spodobała mi się sceneria tej powieści. Dało się wyczuć mroczną atmosferę, chociaż to przecież książka o miłości. Wydawało mi się, że w miejscach, w których przebywają bohaterowie jest bardzo tajemniczo. Miałam wrażenie, że wszystko spowite jest mgłą, a gdzieś z oddali słychać zbliżający się silny wiatr. Najbardziej niesamowitym momentem było dla mnie dopłynięcie do portu Walkirii. Wtedy naprawdę można było poczuć mroczny, tajemniczy klimat, na pewno mrożący krew w żyłach.

Historia miłosna zawarta w tej powieści nie jest historią banalną. Nie mamy tutaj typowego love story ze wspaniałym, cukierkowym happy endem. Jest to opowieść o niebanalnym, nadprzyrodzonym wręcz uczuciu, które jest uczuciem głębokim i bardzo trudnym. Miłość, jaka połączyła bohaterów jest dosłownie długowieczna, pochłaniająca bez reszty. Można powiedzieć, że odbiera zmysły.

Nie należy zapominać tej o tych mniej przyjemnych fragmentach książki. Na przykład kiedy Bogu ducha winna Mina pada ofiarą psychiatrycznych eksperymentów pewnego lekarza. Jest to opis tak smutny i przerażający, że ma się ochotę po prostu wejść do wnętrza powieści i wyciągnąć stamtąd naszą bohaterkę. Tego typu opisy pokazują nam również, w jaki sposób dawniej były traktowane kobiety. Niby damy, ale z drugiej strony gatunek uważany przez mężczyzn za gorszy. Zawsze mnie to bulwersowało, bulwersuje i będzie bulwersować. Ale cóż na to poradzić? Takie były czasy...

Rzadko kiedy zawieram w swoich opiniach o książkach jakiekolwiek uwagi o ich okładkach. Tutaj jednak muszę przyznać, że zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Idealnie ukazuje klimat tej powieści. Tajemniczy, mroczny, a jednocześnie intrygujący do granic możliwości.

Zachęcam do sięgnięcia po "Zakochanego Draculę". Wspaniała powieść o niespotykanym uczuciu. Niebanalna historia, o jakże ostatnim czasem banalnych wampirach. Polecam.

http://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/2015/09/zakochany-dracula-karen-essex.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena