Koszyk 0
Opis:
„Zaklinacz kotów” to ciekawa książka przeznaczona dla wszystkich tych miłośników kotów, którzy chcieliby zrozumieć złożoną strukturę ich zachowań i pogłębić z nimi przyjacielską więź. Koty domowe od dawna towarzyszą ludziom, lecz czy my potrafimy je rozumieć? Czy tak naprawdę wiemy, co lubią a czego nie? Czy wiemy dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób albo co jest przyczyną ich nieodpowiedniego dla nas zachowania się i jak je zmienić ... Książka ta stanowi doskonały poradnik odpowiadający na te i inne pytania związane z poznaniem i zrozumieniem swego kota, jego potrzeb i motywacji. Przekazana w niej przez Claire Bessant wiedza, oparta na wieloletniej obserwacji behawioryzmu kotów, pomaga w zrozumieniu istoty „kociego świata”, funkcjonowania kota jako kota i jako towarzysza człowieka. A zrozumienie to z pewnością pozwali Wam, miłośnikom kotów, na lepszą komunikację z mruczącymi ulubieńcami i ułatwi rozwiązywanie problemów w relacji człowiek — kot. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o nieznanych drogach, jakimi chadza Wasz „indywidualista”, zrozumieć elegancki i tajemniczy „koci świat”, przeczytajcie tę książkę… i zacznijcie zaklinać Wasze koty! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Claire Bessant
  • 2007
  • 0
  • 160
  • 240
  • 145
  • *, 97883-89896-988
  • 9788389896988
  • N7739

Recenzje czytelników

Wciąż się uczę:)

Ocena:
Autor:
Data:
Mimo, iż mieszkam z kotami od ponad czterech lat, wciąż uczę się nowych rzeczy z takich jak ta książek. Co, więcej lubię czytać tego typu książki, bo wiem, że sama nie jestem w stanie zaobserwować wielu rzeczy, które dostrzegą armie naukowców zajmujących się przede wszystkim badaniem zachowań kocich.

Czy wiedzieliście, że koty rzadko cierpią na chorobę lokomocyjną ( w przeciwieństwie do ludzi i psów) dziki temu, jak funkcjonuje ich zmysł równowagi? Albo ... że czarne cętki widoczne nad górną wargą kotowatych (badania robiono na lwach) są czymś tak indywidualnym jak ludzkie odciski palców?

Autorka dokładnie opowiada jak miauczą nasze koty, kiedy najlepiej z nimi rozmawiać, by chciały nam odpowiadać i uświadamia w jaki sposób koty wychowują sobie ludzi. Oczywiście w książce znajdują się informacje typowe - kiedy i jak karmić, jakie są relacje między kotami w domu, jak dbać o czystość i bezpieczeństwo naszego ulubieńca.

Przeczytałam z dużą przyjemnością.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena