Koszyk 0
Opis:
Żakiet żaby to zbiór opowiadań przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Zawierają one mnóstwo wyrazów z daną głoską. Dzięki temu można ćwiczyć wymowę każdej z nich - c, b, p, ch, h, s, w, ci, ć, si, ś, cz, sz, z, dzi, dź, r, rz, ż. Oprócz doskonalenia prawidłowej wymowy dzieci mogą rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo ... a kolorowe ilustracje z pewnością zachęcą maluchów do sięgnięcia po książkę i umilą im czytanie. Publikacja jest przeznaczona jest dla logopedów, terapeutów, nauczycieli przedszkoli i szkół, rodziców oraz wszystkich, których interesuje prawidłowy rozwój mowy dziecka. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Debit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Katarzyna Michalec
 • 2015
 • 32
 • 280
 • 205
 • 978838057-022-1
 • 9788380570221
 • ZCNIR
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Żakiet żaby

Ocena:
Autor:
Data:
„Żakiet żaby” to zbiór 14 opowiadań logopedycznych autorstwa Katarzyny Michalec - autorki i współautorki kilku książeczek dla dzieci współpracującej z miesięcznikiem Bliżej przedszkola. Dzięki tym krótkim historyjkom, i przy pomocy rodziców, dzieci mogą popracować nad poprawną wymową trudniejszych głosek. Każde z opowiadań to pretekst do ćwiczenia najczęściej jednej głodki: c, b, p, ch, h, s, w, ci, ć, si, ś, cz, sz, z, dzi, dź, r, rz, ż. Wygląda to tak ... że w każdej historyjce dana głoska jest pogrubiona i wydrukowana w innym kolorze (czerwonym lub niebieskim). Podczas czytania same rzucają się w oczy przez co łatwo odnaleźć je w tekście i odpowiednio zaakcentować.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci, które jeszcze nie do końca potrafią poprawnie mówić, czyli przede wszystkim do tych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Można z powodzeniem korzystać z niej w domu ale sprawdzi się również w poradniach terapeutycznych lub chociażby w przedszkolu w roli pomocy dydaktycznej nauczyciela.
Myślę, że warto po nią sięgnąć jeżeli zauważyliśmy u swoich pociech problem z wymową i zastosować w takiej swojej domowej terapii płynności mowy. My czytamy, maluch powtarza, i tak do skutku.

Przy okazji warto też wspomnieć tu o samych opowiadaniach. Są to krótkie, proste, często zabawne opowiastki, bez nieoczekiwanych zwrotów akcji, pasjonujących przygód. Przypominają mi raczej szkolne czytanki. Ich rolą są przede wszystkim zabawy językowe, ćwiczenie z dziećmi wymowy i poszerzanie słownictwa. To zadanie spełniają myślę należycie, i o to chodzi.
Z czystym sercem mogę polecić tę lekturę każdemu maluchowi, który boryka się z problemem poprawnej wymowy. Ćwiczenie czyni przecież mistrza ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

By pięknie mówić

Ocena:
Autor:
Data:
Zestaw opowiadań logopedycznych, który świetnie sprawdzi się w każdym domu nie tylko dla dzieci z zaburzeniami mowy.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena