Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji

Diane Ducret

Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji

6.7

(503 ocen) wspólnie z

26,73

To opowieść pikantna i przejmująca, doprawiona nutą ironii i humoru

Brama, przez którą diabeł dostał się na ziemię. Siedlisko niebezpiecznej kobiecej żądzy.
Błogosławieństwo i przekleństwo kobiet.
Tymczasem… to tylko wagina!


Dla Platona wagina to wierzgające zwierzę. Da Vinci pomija ją na anatomicznych szkicach. Do 1948 r. jest wymazywana z podręczników medycyny, ale już 30 lat później pornograficzny film Głębokie gardło podbija Cannes.
W 1960 r. zdesperowane mieszkanki Kamerunu obalają rząd, publicznie obnażając sromy. W 2006 r. Kolumbijki przez „strajk zaciśniętych ud” rozbrajają mafię narkotykową.
W XIX w. kolonizatorów Afryki szokuje rytuał wydłużania warg sromowych, ale dziś w USA i Europie na zabiegi modelowania narządów płciowych wydaje się miliony dolarów.
W najnowszej książce Diane Ducret pokazuje, jak męskie wyobrażenia na temat kobiecego ciała wpłynęły na życie milionów kobiet od starożytności po współczesność. To opowieść pikantna i przejmująca, doprawiona nutą ironii i humoru. Powinny ją przeczytać wszystkie kobiety i każdy mężczyzna, który chce je lepiej zrozumieć.

Pragnę jedynie przedstawić prawdziwą historię moich poprzedniczek, które podobnie jak ja żyły w owym ciele – pożądanym, a zarazem przeklętym – i często musiały słono płacić za to, jak zostały stworzone.
Diane Ducret

Znak Horyzont
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-02-08

ISBN: 978-83-240-3442-0

Liczba stron: 382

Znak Horyzont

Format: 135x210

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ciekawostki historyczne

Żyły w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Panowie nie pozwalali im spełniać się zawodowo i to nawet gdy chodziło o ratowanie życia innych kobiet. Dzięki determinacji i pomysłowości przełamały bariery. Ale początki wcale nie były łatwe… Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Dildo pod łóżkiem i wspólne igraszki dziewcząt w wychodku? Tak wyglądał świat władzy w XVI wieku. I nawet najbardziej wyuzdani poeci rumienili się na myśl o tym, co wyprawiają dwórki królowej… Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Freud szukał jego źródła gdzieś w okolicach kompleksu Edypa i podświadomego lęku kastracyjnego. Niesłusznie, bo mit o pochwie, która tylko czeka by odgryźć to i owo, jest stary jak świat. W dodatku w przeciwieństwie do opowieści o czarownicach i upiorach, nie da się go tak zupełnie włożyć między bajki… Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Obrzezanie kobiet kojarzy nam się z zacofanymi kulturami i religijnymi fanatykami. Nic bardziej mylnego. Jeszcze w XIX wieku wycięcie damskich genitaliów uważano w Europie i USA za uniwersalny sposób leczenia chorób. I praktykowano ten makabryczny zabieg na masową skalę. Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Średniowieczna dama, która straciła cnotę, nie mogła liczyć na żadną operację plastyczną odtwarzającą błonę dziewiczą. Ale od czego medycyna naturalna, kobiece fortele i szczypta magii? W ruch poszły zioła, pijawki i rybie pęcherze. Pomagały również udawane rumieńce, dwuznaczne przysięgi i… naiwność mężczyzn. Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem