Koszyk 0
Opis:
Niniejsza książeczka przedstawia krótką opowieść o jednym dniu z życia rodziny przemiłych lewków. Małe szkraby psocą i rozrabiają, ale zawsze trzymają się razem. Spędzają wspólnie czas przy zabawach, posiłkach oraz kąpieli. Lwy choć różnią się między sobą, są zawsze uśmiechnięte i równie kochane przez swych rodziców. Książ ... eczka charakteryzuje się lekkim rymowanym tekstem, z wartościowym, acz subtelnym ukazaniem właściwych wzorców rodzinnych relacji – zarówno wśród dzieci, jak i tych panujących między rodzicami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Maciej Jadczak
  • 2014
  • 1
  • 28
  • 214
  • 152
  • 9788379424139
  • 9788379424139
  • ZCERK
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Zagubione lwiątko

Ocena:
Autor:
Data:
„Zagubione lwiątko” to krótka opowiastka o jednym dniu z życia lwiej rodziny. Bohaterami bajeczki są mama lew, tata lew i sześcioro małych lwiątek. Duża rodzina, prawda? Ale im więcej tym weselej. Niestety mama lew ma poważny problem, na spacerze zgubiła jedno ze swoich dzieci, małego lewka Krzysia. Gdzie podziało się maleństwo? Czy faktycznie się zgubiło? A może tylko się schowało? Czas zatem poszukać zguby.

Bajeczka napisana jest w formie krótkiego, rymowanego wierszyka ... który prędko wpada w ucho. Ilustracje zawarte w książeczce są narysowane w dość specyficzny i humorzasty sposób, co bardzo przyciąga wzrok. Zdecydowanie jest to pozycja dla najmłodszych czytelników i jestem pewna że z łatwością trafi do małych dziecięcych serduszek. Najlepszym przykładem jest mój synek, który gdy tylko zobaczył okładkę od razu porwał książeczkę i nie zamierzał wypuszczać jej z rączek. Dodatkowym plusem jest śliski i mocny papier, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemów z przewracaniem stron. A na koniec została przygotowana mała niespodzianka – dodatkowych kilka stron do kolorowania. Uważam to za całkiem niezły pomysł, choć osobiście nie jestem zwolenniczką kreślenia po kartkach książek.

Najważniejsze jednak w tej książeczce jest to że autor ukazał nam właściwe wzorce w budowaniu relacji rodzinnych - i tych panujących między dziećmi, jak i dorosłymi. Małe lewki, jak to dzieci, ciągle psocą. W głowie mają tylko figle, choć jak wiadomo jest czas i na zabawę i na obowiązki. Również rodzice, mają czas na zabawę z dziećmi, ale przychodzi moment że muszą zająć się swoimi sprawami. Bohaterowie przedstawieni są w niezwykle sympatyczny sposób, co od razu wywołuje uśmiech na twarzy.
„Zagubione lwiątko” to ciepła i pogodna, a przede wszystkim bardzo rodzinna historyjka. Choć krótka, to zdecydowanie godna uwagi. Jestem pewna że każdy maluch znajdzie tutaj coś dla siebie. Z całym sercem polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

lwy

Ocena:
Autor:
Data:
Małe lwy są jak dzieci: troszkę psocą, zagubią się, spacerują, nurkują w trawie, gonią owady, nie słuchają się rodziców, robią kąpiele i… gubią się. Chyba każdy rodzić przeżył chwile, w której myślał, że zgubił swoje maleństwo, a maleństwo udawało, że się zgubiło. Tak jest i w tej bajce. Mały czytelnik znajdzie tu wszystko to, co zna z życia codziennego. Może jedyną różnica między naszymi przeciętnymi rodzinami, a rodziną lwiątka jest ilość dzieci a wiadomo ... że pomysły i psoty rosną geometrycznie do ilości dzieci.

Wierszyk opowiadający historyjkę jest krótki, rymowany i mógłby zmieścić się na jednej stronie i też byłoby dobrze. No, ale dla kogo dobrze? Dla dorosłego, który uważa się za eksperta od wszystkiego. Mnie książka nie przekonała do czasu, kiedy moja córka podkradła mi ją ze stosu i z wielkim zaangażowaniem czytała po swojemu, czyli oglądała obrazki i pokazywała paluszkiem kolejne lwiątka. Specyficzna kreska naśladująca dziecięce rysowanie zrobiła wielką furorę. Niemal tak wielką jak „Kubuś Puchatek” w wydaniu „disneyowskim”.

„Zagubione Lwiątko” to ciepła opowieść o rodzinie lwów. Nie znajdziemy tu przemocy, tylko niewinne psoty. Bogactwo lwich postaci na każdej stronie sprawia, że przyciąga ona wzrok. Na każdym rysunku ciągle coś się dzieje. Każdy lew ma swoje zajęcia.

Książkę polecam dzieciom od roku (w zależności jak dobrze dziecko radzi sobie z motoryka małą, czyli przewracaniem cienkich stron i na jakim etapie ząbkowania jest) do sześciu lat. Śliski i mocny papier sprawiają, że dziecko może czytać książkę bez szybkiego uszkadzania, a twarda okładka poprawia trwałość. Na końcu książki znajdziemy kolekcję lwów do samodzielnego kolorowania, czyli dzieci uczą się nie tylko obserwować, pokazywać, ale i są zachęcane do rysowania, które później będzie bardzo pomocne podczas nauki pisania. Odpowiednio duża czcionka pozwala dzieciom na samodzielne czytanie
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena