Koszyk 0
Opis:
Nadludzka siła. Nieśmiertelność. Miano Księcia Galaktycznego Imperium. Czy można marzyć o czymś więcej? Gdy Khemri zostaje wybrany na Księcia, szybko przekonuje się, że Książęta są w ciągłym niebezpieczeństwie. Kto jest dla nich największym zagrożeniem? Inni Książęta. Każdy marzy o tym, by zostać Imperatorem. Najprościej osiągnąć to, zabijają ... c lub dyskwalifikując najgroźniejszych konkurentów w drodze do władzy. Jak wszędzie i tutaj obowiązują zasady, ale zasady można przecież nagiąć, a nawet złamać. Khemri jako zdolny uczeń zostaje wciągnięty do tajnej organizacji, dbającej o sprawy Imperium i wysłany na misję specjalną. Na zgliszczach galaktycznej bitwy spotyka młodą kobietę. Raine’a zmienia spojrzenie naszego bohatera na Imperium, pretendentów to tronu i jego samego. Jednak Khemri jest Księciem. Nawet gdyby chciał zostawić Imperium za swoimi plecami, jego życiem kierują siły, które mają sprecyzowane plany co do przyszłości naszego bohatera. Czy Khemri wygra walkę o swoje życie? Czy znów stanie się człowiekiem i wróci do ukochanej? Kosmiczne bitwy! Polityczne intrygi! Zaprojektowani wojownicy! Techno-magia! Zabójcy! Piraci! Rebelianci! Pojedynki! Sekrety, kłamstwa, seks i prawdziwa miłość. Czy można marzyć o czymś więcej?„Kirkus Reviews” Fantasy Nixa jest tak naszpikowane gadżetami, ucieczkami, bitwami, pojedynkami, morderstwami i doświadczeniami bliskimi śmierci, że usatysfakcjonuje z pewnością nawet najbardziej zagorzałych fanów gatunku. Na szczęścia,  Khemri jest także miłym, pociągającym i nieco zakompleksionym bohaterem, a jego wesołe usposobienie i nieprzewidywalne wybory czynią z powieści Gartha Nixa rozrywkę na wielu poziomach.„Horn Book” Nix po raz kolejny dowiódł swojego mistrzostwa, tworząc niezwykłą opowieść pełną wyrazistych postaci i pomysłowych technologii.„School Library Journal” Ekscytująca space opera.„Publishers Weekly” Pierwszoosobowa narracja Khemriego, w połączeniu z dynamiczną akcją i fabułą napędzającą historię z pewnością przemówią do fanów opowieści rozgrywających się w świecie Gwiezdnych Wojen i miłośników komputerowych strzelanek. „Booklist” Na kartach Zagubionych Książąt Gatha Nixa Fundacji Asimova spotyka się z Diuną Herberta.Tor.com. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Garth Nix
  • 2016
  • 1
  • 412
  • 197
  • 123
  • 9788308-06070-4
  • 9788308060704
  • ZD3UO
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Galaktyczny świat

Ocena:
Autor:
Data:
Garth Nix jest australijskim pisarzem znanym polskim czytelnikom dzięki trylogii ,,Sabriel", ,,Lireal", ,,Abhorsen" i siedmiotomowej serii ,,Klucze do królestwa". Wkrótce będzie miała swoją premierę kolejna powieść autora z gatunku fantastyki pt.,,Zagubieni książęta".

Kemri wkrótce po pierwszych urodzinach został odebrany rodzicom i nigdy nie dowiedział się kim byli, ani z jakiego świata pochodzili ... Ze względu na wrodzone predyspozycje został jednym z dziesięciu milionów Książąt, którzy władali Imperium tworzącym szeroki pierścień w galaktyce obejmując ,,ponad siedemnaście milionów systemów, dziesiątki milionów zamieszkanych światów i biliony czujących istot, w większości ludzi wywodzących się ze starej Ziemi."

Kemri zanim został Księciem spędził kilka lat zanurzony w biotechowej brei, pogrążony w śnie. W tym czasie stymulowano jego umysł poprzez programy edukacyjne i rozwojowe, a wirusy przetwarzały jego DNA, by zmienić oraz udoskonalić każdą część ciała. W przestrzeni mentalnej nauczył się technik komunikacji telepatycznej i osłaniania się. Książę nawet jeśli ginął, to mógł się odrodzić na nowo w niezmienionej postaci, ale zależało to od Imperatora, który oceniał postępowanie Księcia.
Kemri, jak na księcia przystało, otrzymał osobistą świtę, w której najważniejszą rolę pełnił mistrz skrytobójców-Haddad. Młodziutki Kemri wierzył, że zostanie kimś wyjątkowym, może nawet Imperatorem, ale wkrótce przekonał się, że Książęta współzawodniczą ze sobą i nie zawsze na rycerskich zasadach. Młody Kemri musi być ciągle czujny i walczyć o przetrwanie.

Pewnego dnia zostaje wciągnięty do tajnej organizacji weryfikatorów i poddany testowi podczas specjalnej misji. Zostaje pozbawiony ulepszonego ciała i musi sobie poradzić poza granicami Imperium, a także poznać życie zwykłych ludzi. Podczas galaktycznej bitwy z piratami ratuje życie młodej dziewczyny Rejni i przez jakiś czas mieszka oraz pracuje na jej planecie-Karalczy. Dowiaduje się, jak może wyglądać życie rodzinne, którego sam był pozbawiony i doświadcza prawdziwej miłości.
Kemri jest jednak nadal Księciem, a Imperium wyznaczyło mu ścieżkę kariery, z której nie może zboczyć. Musi dokonać trudnego wyboru. Zrealizować plany Imperium i być nadal nieśmiertelnym, czy zrezygnować ze specjalnych umiejętności i wrócić, jako zwykły śmiertelnik do ukochanej?

Garth Nix stworzył niezwykłą opowieść o galaktycznych światach z rozbudowaną strukturą społeczną. Obok siebie umieścił fantastyczne krainy, kosmiczne galaktyki, gwiezdne miasteczka, bambusowe lasy, dżungle, arktyczne tundry z jeziorami, asteroidy pokryte kilkukilometrowymi warstwami lodu z wykutymi miejscami, gdzie instalowano doki dla statków kosmicznych oraz umieszczano ogrody botaniczne; biura stacji wydrążone głęboko w planetach. Niezwykłych miejsc, gdzie toczy się akcja jest naprawdę dużo, a do tego autor wyposażył bohaterów w techniczne gadżety jak np. bicze paraliżujące, skafandry filtrujące powietrze, drony, statki kosmiczne z układem nerwowym i sercem, szablony do hodowania mant. Mieszkańcy Imperium mają wrogów, z którymi muszą walczyć: obcy Smutnoocy, enigmatyczni Umarlacy i zbuntowani Naknukowie.

W miarę rozwoju akcji można dostrzec przemianę głównego bohatera- Kemriego, z którego ulatuje początkowa ignorancja i młodzieńcza naiwność. Szybko zrozumiał, że tytuły i honory, tak pożądane przez Książęta, nie budzą podziwu, a tylko zazdrość i wrogość.
Kemri i Rejni muszą pokonać dzielące ich różnice społeczne i kulturowe, są sobą zafascynowani. Czy miłość będzie na tyle silna, by zburzyć dotychczasowy porządek obyczajowy?
,,Nigdy wcześniej nie byłem tak ogromnie szczęśliwy i tak absolutnie przerażony."

,,Zagubieni książęta" to fantastyczna powieść z szybką akcją i bohaterami walczącymi o przetrwanie w galaktycznym świecie. Są w niej intrygi, pojedynki, walka o władzę, nowoczesne technologie, ale też oddanie, lojalność i miłość. To powieść dla młodszych i starszych fanów Gwiezdnych Wojen:) Polecam:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

PRZEDPREMIEROWO "Zagubieni Książęta"

Ocena:
Autor:
Data:
„Prawda może mieć różne oblicza, Wasza Wysokość.”
O autorze:


Garth Nix to australijski pisarz znany polskim czytelnikom z trylogii Sabriel, Lirael, Abhorsen oraz siedmiotomowej serii Klucze do królestwa.

Po książkę sięgnąłem dlatego, że zaciekawił mnie opis. Nie słyszałem wcześniej o tym pisarzu, chociaż ma bogaty dorobek. Czy było warto zacząć przygodę z jego utworem?

Spodziewałem się czegoś lepszego. Pozycja ta nie jest zła, ale nie wywarła na mnie ogromnego wrażenia ... Pomysł jest oryginalny i ciekawy, aczkolwiek średnio wykonany, język lekki i nawet główny bohater dobrze stworzony. Było za mało emocji, akcji oraz nie dostrzegłem problemów moralnych i głębszego przesłania, co w powieści młodzieżowej powinno grać pierwsze skrzypce. Jestem lekko zawiedziony, ale nie żałuję przeczytania tej książki głównie ze względu na postacie, które w niej występowały.

Kemri zostaje Księciem. Bardzo go to cieszy, ponieważ myślał, że będzie miał wiele przywilejów oraz jego życie na pewno będzie dużo ciekawsze, niż jakby był zwykłym człowiekiem. Niestety okazuje się, że żyje w ciągłym niebezpieczeństwie, są osoby, które chcą go zabić. Wszyscy chcą być Imperatorami. A wiadomo, że jak w grę wchodzi władza, każdy zrobi wszystko, by wyeliminować tych, co stoją na przeszkodzie. Kemri jest w organizacji dbającej o sprawy Imperium. Wysyłają go na misję, dzięki której poznaje Rejni, kobietę, która uświadamia jemu jak to wszystko działa, zmieniając jego spojrzenie. Niestety jest on Księciem i to nie od niego zależy, czy zostawi Imperium. Dowodzą nim siły, które wiedzą, jak potoczy się jego życie. Co zrobi Kemri?

Utwór ten jest ma w sobie elementy science fiction, tj. pojawiają się statki kosmiczne, inna nieznana nam technologia oraz jakieś istoty nie z tej ziemi.

Okładka została bardzo dobrze zrobiona. Mniemam, że ta postać znajdująca się w centrum to główny bohater, a znajdująca się wokół niego przestrzeń jest jego światem.

Kemri jest najważniejszą postacią tego utworu, wokół której kręci się wszystko. Dzięki narracji pierwszoosobowej poznajemy jego przemyślenia, sprawia ona to, że cała historia, która niewątpliwie go dotyczy, nabiera większej prawdziwości. Bohater ten irytował mnie swoim poczuciem wyższości nad innymi osobami, co czasem doprowadzało do "śmiesznych" sytuacji. Cechuje się on przede wszystkim odwagą, która zostaje doceniona oraz lekko ciętym językiem, ale nie dorównuje Joannie Chyłce z książki Kasacja. Przechodzi on pewną przemianę, choć bardziej dotyczy ona jego sposobu postrzegania świata niżeli charakteru. Warto zwrócić uwagę na Haddada, Skrytobójcy, czyli jego pomocnika, który wykazuje się inteligencją oraz usłużnością, choć to jest chyba jego obowiązkiem.

Zabrakło mi rozwinięcia niektórych aspektów tej książki, dokładniejszego opisania pewnych rzeczy. Rozumiem, że autor chciał wszystko zamknąć w jednym tomie, nie tworząc serii.

Podsumowując tę krótką recenzję: nie polecam ani nie odradzam. Sami musicie zdecydować, czy sięgnięcie po ten utwór. Jeśli wcześniejsze książki Gartha Nixa wam się spodobały, być może ta również was zachwyci.

Za przekazanie egzemplarza recenzenckiego dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

Tytuł: „Zagubieni Książęta”
Tytuł oryginału: „A Confusion of Princes”
Autor: Garth Nix
Wydawnictwo: Literackie
Korekta: Kamil Bogusiewicz, Magdalena Bielska, Małgorzata Wójcik
Opracowanie okładki na podstawie oryginału: Piotr Kołodziej
Wydanie: I
Oprawa: broszurowa ze skrzydłami
Liczba stron: 364
Data wydania: 21.01.2016
ISBN: 978-83-08-06070-4
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena