Koszyk 0
Opis:
Przygodowa seria opowiadająca o przyszłości - Lem i Star Trek w jednym. Obce cywilizacje, statki kosmiczne, wędrówki po Układzie Słonecznym. Pościgi, zagadki oraz mrożące krew w żyłach akcje.
Mniej Więcej
  • Marcin Mortka
  • 2013
  • 230
  • 205
  • 145
  • 978-83-7895-322-7
  • 9788378953227
  • ZAWOW

Recenzje czytelników

Fantastyczna fantastyka

Ocena:
Autor:
Data:
Chodź zabiorę cię na przejażdżkę do XXIV wieku, do świata bez przemocy i zgubnych nałogów. W świecie tym wiemy już, że nie jesteśmy sami, lecz ci, których odkryliśmy i którzy odkryli nas, nie stanowią zagrożenia. Co więcej, stworzyliśmy razem nowy lepszy świat, nad którym władzę w dostatku i pokoju sprawuje Unia Międzyplanetarna.

W tym wspaniałym i spokojnym świecie żyje Dorian Tomlinson. Dwunastoletni Dorian właśnie przygotowuje się do wyjścia do szkoły. Nie licząc robota Zicco ... nazywanego przez zadziornego chłopca Cerberem, jest w domu sam. Rodzice jak zwykle są w pracy. Może ich ujrzeć jedynie na hologramowych przekazach. Jego siostra Zoe przebywa zaś w Orbitalnej Szkole Sztuk Pięknych nad Wenus.

Po krótkiej rozmowie z mamą, która jak zwykle zakończyła się drobnym spięciem, Dorian wybiera się swoim śmigaczem do szkoły. Po drodze zabiera jeszcze ze sobą kolegę, szkolnego ofermę Tommiego. Dzień jak co dzień. Niebo nad Londynem spokojne, plan lekcji niezbyt pasjonujący.

Spokój codzienności zostaje jednak przerwany. Śmigacz Doriana odbiera kolejny tego dnia przekaz od matki chłopca. W dodatku zakłócenia, coś zupełnie nieprawdopodobnego w 2313 roku, sprawiają, że jest on nieczytelny. W tej samej chwili Zicco zdaje się ulega awarii, przechodzi do trybu ZK (Zagrożenie Krytyczne), wyrywa się jakiejkolwiek kontroli i zaczyna śmigaczem szybować na orbitę. Przestaje też działać Internet i Spacenet. Co się dzieje?

Kiedy śmigacz dociera na orbitę oczom Doriana i Tommiego ukazują się obce, nieznane statki kosmiczne. Niespodziewanie dla wszystkich w śmigaczu rozlega się też głos ojca Doriana. Okazuje się, że Przestrzeń Unii Międzyplanetarnej została zaatakowana przez nieznane siły. Ojciec chłopca zapewnia jednak, że wraz z jego mamą zadbali o bezpieczeństwo jego i jego siostry. Nakazuje też synowi zapamiętać hasło: "Okrągły Stół". Przekaz się kończy. I w tej właśnie chwili obce statki kosmiczne zaczynają atakować Ziemię. Dorian i Tommy są przerażeni. Kto atakuje Ziemię i dlaczego? Chłopcy są w niebezpieczeństwie. Obce statki są bardzo blisko. Nagle czują, że śmigacza zaczyna przyciągać jakaś obca jednostka ... kosmiczna śmieciarka? Co się dzieje? Co jeszcze czeka ich tego dnia? Czy uda się uratować Ziemię?

"Zagubieni. Inwazja" to pierwsza część z cyklu fantastycznego dla młodzieży. Marcin Mortka zabiera młodego czytelnika do świata przyszłości, w którym prawie wszystko jest możliwe. Powieść jest zabawna, dowcipna, napisana z fantazją i całkiem wciągająca a jestem już osobą znacznie bardziej niż nastoletnią. Powieść czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Szkoda, że takich książek nie było, gdy byłam młodsza. Muszę przyznać, że sprawiła mi wiele radości i przyjemnie wypełniła czas. Polecam pozycję i młodszym i ciut starszym. Warto poznać przygody Doriana, Tommiego, Zoe i ich przyjaciół i przekonać się jak skończy się ta kosmiczna przygoda.W końcu w każdym z nas jest coś z dzieciaka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena