Koszyk 0
Opis:
Książka Zagadkowe ABC jest przeznaczona dla tych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z pisaniem i czytaniem. Kolejnym literom alfabetu towarzyszą zabawne wierszowane zagadki. Zadaniem dziecka jest ich odgadnięcie i wklejenie rysunkowych odpowiedzi. W ten sposób doskonali ono pamięć, logiczne myślenie i utrwala zapis oraz wymowę poszczególnych liter. Dodatkowo może poćwiczyć kaligrafię.
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ewa Stadtumuller
 • 2015
 • 48
 • 285
 • 201
 • 978837915-161-5
 • 9788379151615
 • ZCN5E
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Zagadkowe ABC

Ocena:
Autor:
Data:
Jeżeli wasze maluchy są na etapie nauki literek, lub może szukacie książeczki, która pomoże utrwalić właśnie zdobytą wiedzę w tej kwestii, sięgnijcie po moje najnowsze odkrycie, z którego jestem bardzo zadowolona pt. „Zagadkowe ABC”.
W książeczce, podobnie jak w alfabecie, strona po stronie, ukazują się kolejne literki. Na maluchy czeka przy tym masa atrakcji. Po pierwsze mają za zadanie pokolorować każdą literkę ... następnie poćwiczyć pisownie dużej oraz małej litery a na koniec uzupełnić odpowiednie miejsca naklejkami, i właśnie ta część najbardziej przypadła do gustu mojej córce. Na naklejkach znajdują się przedmioty lub zwierzęta wraz z literką, na którą zaczyna się ich nazwa. Na kartach książeczki natomiast zamieszczono krótkie, rymowane zagadki. Po ich odczytaniu i odgadnięciu należy nakleić w specjalnym miejscu właściwą naklejkę. Najfajniejsze jest to, że naklejek z każdą literką jest aż cztery, odpowiedzi nie są więc tak oczywiste a dzięki temu zabawa jeszcze fajniejsza.
Pięknie prezentuje się szata graficzna książeczki. Jest kolorowa, ale zrozumiała i wszystko ma tu swoje miejsce. Naklejki są wręcz cudowne więc zabawa z nimi jest naprawdę przednia.
Moje córka właśnie kończy pierwszą klasę, więc literki już zna. Oczywiście kaligrafii nie można nauczyć się ot tak. Nad tą umiejętnością trzeba pracować i wytrwale ćwiczyć. W tym wypadku u nas taka lektura sprawdziła się bardzo fajnie. Poza tym łączy w sobie naukę z zabawą i zajmuje maluchy na długi czas. Myślę, że jest ciekawym pomysłem na wakacje, które już tuż tuż. Takie wesołe, edukacyjne zabawy na pewno odbiją się echem już we wrześniu w szkolnej ławce. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zagadkowe ABC

Ocena:
Autor:
Data:
U nas książka ta sprawdza się fajnie. Nikodem ma dużo frajdy podczas odgadywania zagadek i ładnie ćwiczy zapisywanie literek. Nie wiem czy sprawia to dziecku dużą różnice, ale ja jestem bardzo zadowolona z tego, że literki są tutaj zamieszczone w kolejności alfabetycznej. Mieliśmy już kilka książeczek gdzie litery były pomieszane i myślę, że takie uporządkowane są o wiele lepszym rozwiązaniem.


Zostało nam jeszcze troszkę do uzupełnienia, ale już teraz mogę powiedzieć ... że fajna jest ta książeczka. Niby nic wielkiego - trochę zagadek, trochę naklejek, litery takie jak wszędzie, jednak mi się podoba. Miękka okładka, format A4, dużo koloru, całość zszywana za pomocą zszywek. Polecam dla dzieciaków uczących się alfabetu, można fajnie poćwiczyć pisanie i naukę literek :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena