Koszyk 0
Opis:
Kasia Stoparczyk, autorka telewizyjnego programu "Duże dzieci" i uwielbianej trójkowej "Zagadkowej niedzieli" zabiera nas w pasjonującą podróż. Podróż do świata zwierząt. Pomaga jej w tym ekspert Wojciech Mikołuszko, który potrafi wytłumaczyć każde zjawisko ze świata zwierzęcego. Dzieci wiedzą lepiej, i jak wiadomo Kasia Stoparczyk od lat skrzętnie zbiera dziecięce powiedzonka i mądrości: o ludziach, przyrodzie, o świecie, a potem dzieli się nimi ze słuchaczami radiowej Trójki. Nic dziwnego ... że gdy zamieniła się w autorkę książek dla dzieci, powołała do życia pewną sprytną dziewczynkę Felkę, która wie, jak zadać pytanie. No bo jak to jest możliwe, że gdy zebra biega, bardzo szybko biega, to nie gubi pasków?! Okazuje się, że na najdziwniejsze pytanie dziecka można odpowiedzieć mądrze i ciekawie. Pod jednym warunkiem - trzeba wiedzieć kogo pytać. A zapytać można o wszystko: Dlaczego zebra nie gubi pasków, a wiele zwierząt zmienia barwy? Dlaczego niektórym zwierzętom udaje się nie jeść przez długi czas? Dlaczego ryby latają? Dlaczego warto odkrywać świat? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Wilga
 • twarda
Mniej Więcej
 • Katarzyna Stoparczyk
 • 2012
 • 32
 • 265
 • 210
 • 978-83-259-0394-7
 • 9788325903947
 • ZAGN5
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Rewelacyjna :)

Ocena:
Dzieciaki są bardzo ciekawe świata i to jest wspaniałe. Chcą go poznawać dlatego zadają pytania. Często naprawdę dziwne i zabawne na które z pewnością nie raz nie znamy odpowiedzi.
Ta książeczka przybliży dzieciom choć kilka spraw związanych ze zwierzętami. A i nas dorosłych pewnie nie raz zadziwią odpowiedzi :)

W książce znajdziemy również bardzo fajne ilustracje wykonane przez Panią Katarzynę Kołodziej oraz masę zdjęć przedstawiających nam zwierzęta, o których czytamy...

Z racji tego ... że uwielbiam zarówno ciekawe pytania i teksty dzieciaków jak i zwierzęta wszelkiego rodzaju, dla mnie jest to połączenie idealne :)
Gorąco polecam. oboje z Nikusiem jesteśmy bardzo zadowoleni, że posiadamy tą książeczkę.
Jedyne czego żałujemy to to, że nie ma w niej więcej jeszcze więcej stron ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kapitalna!

Ocena:
Data:
„Dlaczego zebra...”, jest publikacją nietypową. Jest książką skierowaną do dzieci i za pomocą dziecięcej bohaterki Felki, wprowadza dzieci w świat przyrody. Felka, jak na ciekawą świata dziewczynkę przystało, zadaje mnóstwo pytań, a odpowiedzi na nie uzyskuje od eksperta, przyjaciela jej dziadka. Pod postacią owego eksperta, w rzeczywistości kryje się Wojciech Mikołuszko, z wykształcenia paleontolog, z zamiłowania i zawodu dziennikarz i popularyzator nauki ... Choć jest autorem kilkuset artykułów dla dorosłych, nie stroni od rozmów na temat przyrody z bardzo młodymi ludźmi.
„Dlaczego zebra...” jest więc wspólnym dziełem Katarzyny Stoparczyk, Wojciecha Mikołuszki i ilustratorki książki, Katarzyny Kołodziej. To dzięki niej, zarówno dzieci jak i dorośli mogą oglądać Felkę, jej dziadka, mrówki, polarne lisy i inne boże stworzenia. Ale to nie wszystko, bo poza ilustracjami, w książce znalazły się i zdjęcia wielu z opisywanych zwierząt, wykonane przez różnych autorów.
Ta książka odpowie na wiele pytań dzieci (choć i dorośli dowiedzą się co nieco o otaczającej ich przyrodzie), chociażby: dlaczego tytułowa zebra nie gubi pasków, które zwierzę jest mistrzem kamuflażu, po co ptaki odlatują do ciepłych krajów, które zwierzę potrafi przeżyć nawet do dwóch lat bez jedzenia!, czy wyjce wyją, czy głuptak jest głupi i jak wygląda jak?
Do tego, napisana jest przystępnym i dowcipnym językiem, zrozumiałym dla dzieci, a jej dopełnieniem są rewelacyjne wręcz ilustracje. Także ten element, jest wykorzystywany do zapisu tekstu. W jaki sposób udało się to osiągnąć? Sprawdźcie sami. Szybko przekonacie się, że wyobraźnia to domena nie tylko dziecięca.
Zachęcam do lektury tej krótkiej i przyjemnej książeczki, bo dzięki niej wy, wasze dzieci, wnuki, siostrzeńcy, bratankowie, etc. zachęceni zostaniecie do zgłębiania tajemnic przyrody.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena