Koszyk 0
Opis:
Kain ma żal do swojego brata, Abla. Podczas budowy wieży Babel dzieją się straszne rzeczy. Nad nowo narodzonym Jezusem zawisło wielkie niebezpieczeństwo… Znajdziesz tu piętnaście pasjonujących historii ze Starego i Nowego Testamentu, opowiedzianych z perspektywy naocznego świadka. Do każdej opowieści Luise Holthausen dołącza zagadki, które skłaniają do przemyśleń i zachęcają, by sięgnąć po Biblię. Ta książka to wspaniała lektura dla dzieci i rodziców ... A także świetny materiał do pracy dla katechetów uczących w szkole podstawowej. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Luise Holthausen
  • 2013
  • 102
  • 224
  • 147
  • 978-83-7516-587-6
  • 9788375165876
  • ZB27U
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

zagadki biblijne

Ocena:
Autor:
Data:
Zagadki biblijne. Historie dla bystrych detektywów to zbiór 15 opowiadań nawiązujących do najważniejszych wydarzeń biblijnych, których autorem jest Luise Holthausen. Książka skierowana jest do dzieci i oprócz tego, że maluchy znajdą w niej sporo ciekawych informacji będą miały okazję poćwiczyć naukę interpretacji tekstu oraz czytania ze zrozumieniem. Zacznijmy jednak od początku…
W prezentowanej lekturze znajdziemy niezbyt długie, kilkustronicowe historie opowiadające o stworzeniu świata ... ważnych postaciach i wydarzeniach biblijnych aż do okresu zmartwychwstania Jezusa. Dzieci poznają więc losy Adama i Ewy oraz ich dwóch synów Kaina i Abla, odkryją tajemnicę Wieży Babel, dowiedzą się kim był Józef, Dawid, Goliat i Jan Chrzciciel oraz zgłębią wiedzę o Jezusie Chrystusie.
Na końcu każdej opowieści znajdują się 3 pytania. Nawiązują one do poprzedzającego je tekstu natomiast, co ciekawe, odpowiedzi nie są w nim zawarte w sposób bezpośredni. Maluchy będą musiały więc wytężyć nieco umysł i przeanalizować fakty wyciągając z nich odpowiednie wnioski. Pomoże to z pewnością w nauce czytana ze zrozumieniem i wymusi na dzieciach skupienie. Jest to bardzo cenna umiejętność, wręcz niezbędna w szkolnej ławce.
Lektura jest bardzo interesująca. Sam tekst krótki i pełen konkretów. Język zrozumiały i ciekawy wzbogacony barwnymi ilustracjami, można by rzec typowymi dla literatury religijnej, które bardzo spodobały się moim dzieciom. Pomogły im też wyobrazić sobie wizerunki postaci a w szczególności ich stroje, które przecież tak bardzo różnią się od współczesnych.
Dzięki prezentowanej książce moje dzieci zdobyły naprawdę sporo nowych i ciekawych dla nich informacji a cała nauka okazała się przyjemna, bardziej przypominając zabawę. Lektura sprawdziła się w moim domu również jako czytanka do poduszki. Pytania można przecież zadać dziecku następnego dnia i sprawdzić ile z niej zapamiętał. Jeżeli okażą się jednak trudne, w co raczej wątpię, można powtórnie przeczytać wybraną historię lub zapoznać się z odpowiedziami znajdującymi się na końcu książki.
Bądź co bądź nam lektura bardzo się spodobała i dlatego polecam ją szczerze wszystkim małym detektywom wierząc, że odkrywanie jej tajemnic sprawi im tak dużo frajdy jak sprawiło to moim maluchom ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena