Koszyk 0
Opis:
CLUE to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników. CLUE to angielskie słowo oznaczające wskazówkę lub trop prowadzący d rozwiązania zagadki. CLUE to również pierwsze litery imion czworga bohaterów serii: Cecilii, Leo, Une i psa Egona. Jeden z największych sklepów jubilerskich w Oslo zostaje obrabowany. Sprawcy kradną niemal 20 kilogramów czystego złota, dużo cennej biż ... uterii oraz unikatowy zegar Zakonu Maltańskiego, który sam wart jest ponad 5 milionów koron. Złodzieje zostają zatrzymani, ale nie udaje się odzyskać całego łupu, między innymi słynnego zegara maltańskiego. Trop prowadzi do odrażającego Leviego Hildonena i zatoki Skutebukta. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jorn Lier Horst
  • 2015
  • 176
  • 200
  • 125
  • *, 9788364846-22-9
  • 9788364846229
  • ZCUHM

Recenzje czytelników

Zagadka zegara maltańskiego

Ocena:
Autor:
Data:
,,Zagadka zegara maltańskiego" to drugi tom serii CLUE autorstwa Jorna Liera Horsta. Kolejne dwa mają ukazać się w styczniu przyszłego roku.

Cecilia, Leo, Une i pies Egon mają do rozwiązania nową zagadkę. Z więzienia zbiegł mężczyzna, który został oskarżony o napad na jubilera. Podejrzewano, że miał wspólnika. Jakby tego było mało złoczyńca przez wiele lat mieszkał w okolicy pensjonatu Perła prowadzonego przez ojca Cecilii. Czy wrócił w rodzinne strony? Czy naprawdę miał wspólnika ... Gdzie ukryli łupy?

Druga część jest nieco dłuższa od pierwszej. Tutaj, podobnie, jak w poprzedniej, w pensjonacie znów mamy dziwnych gości. Tak naprawdę nie wiadomo, kto z nich może być podejrzany w nowej sprawie. Jednym z gości jest zegarmistrz, który naprawia zegar. Dlaczego był zablokowany i nie odmierzał dalej czasu? Ta część historii bardzo mi się podobała. Podobnie, jak ta z łupem jubilera. Prawie nikt nie wiedział, gdzie mógłby się znajdować.

Kryminały Horsta charakteryzuje to, że do samego końca nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za dane zdarzenie. Tak było i tym razem. Sylwetki bohaterów są przemyślane i opisane w taki sposób, by do samego końca nie było wiadomo, komu można zaufać. O to zresztą chodzi w prawdziwych kryminałach. Dalej toczy się także sprawa rozpoczęta w pierwszym tomie. Dotyczy ona osoby bliskiej Cecilii. Nie chcę jednak zdradzać nic więcej.

,,Zagadka zegara maltańskiego" to prosta, typowo młodzieżowa powieść kryminalna, którą można przeczytać w ramach relaksu. Można ją czytać jako oddzielną publikację, jednak jeśli chcecie poznać historię łączącą serię CLUE zacznijcie lekturę od pierwszego tomu. W każdej publikacji znajdziemy także odniesienia do myśli innego filozofa, a na końcu książki krótką notkę o danych myślicielu.

Moja ocena: 4,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Drugie spotkanie z młodymi detektywami

Ocena:
Autor:
Data:
Podobnie jak w pierwszym tomie, tak i tutaj, książka jest doskonale przygotowana dla młodego czytelnika: czcionka, długość rozdziałów, prosty język, konstrukcja fabuły. Na początku książki autor przedstawił nam krótką charakterystykę naszych głównych bohaterów a na końcu pogłębimy wiedzę o czasie. Gdyby ktoś sięgnął po "Zagadkę zegara maltańskiego" bez znajomości pierwszego tomu, znajdzie tu sporo skrótowych informacji kto kim jest i co działo się w życiu bohaterów wcześniej ... Jednak polecam czytanie we właściwej kolejności, nie zepsujecie sobie dobrej zabawy odkrywając tajemnice w odpowiednim czasie. Ja osobiście jestem zafascynowana tą serią i z rosnącą niecierpliwością czekam na dalsze przygody nieustraszonych nastolatków!

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/02/jrn-lier-horst-zagadka-zegara.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena