Koszyk 0
Opis:
Czy sekret pogrzebany niegdyś w podziemiach Stambułu ujrzy w końcu światło dzienne? Sean Ryan przyjeżdża do Stambułu, by zidentyfikować ciało przyjaciela, Aleka Zegliwskiego, którego znaleziono z obciętą głową niedaleko stanowiska archeologicznego w świątyni Hagia Sophia. Co odkrył Alek w podziemiach świątyni, że musiał zginąć? Sean wraz z Isabel Sharp z Konsulatu Brytyjskiego przedziera się przez mroczne uliczki i podziemia miasta, by odkryć skrywaną od wieków tajemnicę ... Tymczasem ich tropem stale podąża zabójca. Elektryzujący thriller, który zainteresuje fanów Scotta Marianiego, Sama Bourne'a i Dana Browna. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Laurence O'Bryan
  • 2012
  • 390
  • 200
  • 130
  • 978-83-7739-977-4
  • 9788377399774
  • ZAT6F

Recenzje czytelników

Dobry thriller, polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Fabuła banalna, wyeksploatowana do bólu, fakt. I z tego powodu, mimo niezwykle sprawnie prowadzonej akcji miałam dać odrobinę niższą ocenę. Co zaważyło na zmianie mojego zdania? A taki drobiazg jak bajeczne, ale przy tym bardzo rzetelne merytorycznie (pod względem archeologicznym) opisy podziemnej i naziemnej części Stambułu oraz wykopalisk w Iraku i kilku innych miejsc.
Trzeba autorowi przyznać, że stworzył coś więcej niż kolejną książkę z wątkiem sensacyjnym ... W Zagadce Stambułu niezwykle zręcznie przeplata terażniejszość z historią.
Życie współczesne bohaterów i to co ich spotyka jest konsekwencją wydarzeń sprzed wieków. Zaskakująco O'Bryan pokazał jak jedno z pozoru banalne i niewiele znaczące wydarzenie sprzed kilkunastu wieków może wpłynąć na nasze życie. Pisarz zastosował tu niezwykle ciekawy zabieg. Przy czym co istotne, wszystkie wydarzenia są ze sobą sprawnie i logicznie powiązane, nic nie sprawia, że ze zdziwienia otwierają się nam oczy, a na ustach wykwita uśmiech politowania. Książka nie ma nic wspólnego z tak wieloma na rynku pozycjami ala Indiana Jones, jest za to dopracowana w każdym calu (historycznie) i za to daję jej dodatkowy plus.
Opisy Stambułu (zarówno podziemnego jak i tego naziemnego) są bardzo dokładne, od razu rzuca się w oczy, że autor zadał sobie niezwykle dużo trudu, żeby zgłębić tę tematykę.
Lektura książki wciąga i zapewnia naprawdę udany wieczór.
Zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena