Koszyk 0
Opis:
Książeczka z najbardziej znanymi bajkami Ezopa, znajdziemy w niej następujące opowieści: "Mrówka i gołąb", "Żółw i zając", "O lwie, który szedł na wojnę", "Spragniona wrona", "Mysz z miasta i mysz ze wsi", "Antoni, próżna mrówka", "Wścibski lis", "Chłopiec, który wołał o pomoc". Bajki z morałem z pewnością spodobają się dziecku, a kolorowe ilustracje uprzyjemnią lekturę.
 • Bellona
 • twarda
Mniej Więcej
 • 2013
 • 0
 • 64
 • 243
 • 167
 • 9788311113756
 • 9788311113756
 • ZBCQ4
 • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Zaczarowane bajki Ezopa

Ocena:
Autor:
Data:
Bajki Ezopa od ponad dwóch tysięcy lat pomagają dzieciom odróżnić dobro od zła. Zdecydowanie są w gronie moich ulubionych bajek, które pamiętam jeszcze z dzieciństwa, a które dziś tym chętniej przybliżam moim dzieciom. Sposobem na to jest np. książka „Zaczarowane Bajki Ezopa”.
Dzieciaczki znajdą w niej takie tytuły jak Mrówka i Gołąb, Żółw i Zając, Lew idzie na wojnę, Kruk i Dzban, Mysz Miejska i Mysz Wiejska, Anton, próżna mrówka, Zachłanna Lisica oraz Chłopiec, który wołał o pomoc ...
Bajki te są, przynajmniej przeze mnie, w większości znane. Cechą charakterystyczną twórczości tego greckiego bajkopisarza jest to, że każda z bajek kończy się morałem. I w tym wypadku oczywiście inaczej być nie mogło. Ich bohaterami są zwierzęta odzwierciedlające ludzkie cechy, które bawią ale i uczą czytelnika.
Wydanie jest tym bardziej interesujące, że tekst napisany jest dużą wyraźną czcionką. Na pewno zachęci to do czytania dzieci, które uczą się dopiero tej trudnej sztuki. Na zachętę maluchy znajdą też na kartach książki liczne kolorowe ilustracje, które przecież tak kochają.
Mimo, że obecna wersja bajek Ezopa odbiega nieco od oryginału, była przez stulecia zmieniana i uwspółcześniana to jednak bohaterowie których stworzył autor przetrwali do dziś. Dzięki temu każde dziecko może sięgnąć po tę właśnie książkę i odnaleźć w niej wciąż żywą i ważną naukę o tym co wolno a czego nie. Poza tym bajki Ezopa mają to do siebie, że nie można ich po prostu nie lubić. Każda z nich jest magiczna i każda wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika.
Polecam gorąco prezentowaną publikację. Solidne wydanie jest na pewno gwarancją na to, że będzie ona towarzyszyć naszym dzieciom przez długie lata ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena