Koszyk 0
Opis:
Powraca bohater Milczenia lodu i Milczenia nocy – bestsellerównumer 1 Amazonu! „Pierwszorzędny klasyczny kryminał noir pisany wyjątkową islandzkąwrażliwością”. Lee Child „Jónasson tchnął nowe życie w skandynawski noir”. „SUNDAY EXPRESS” Siglufjörður, rybackie miasteczko na najdalszym północnym krańcuIslandii, odcięte od świata, zasypane śniegiem ... pogrążone w ciemnościarktycznej nocy albo w nieznośnym świetle arktycznego lata.Ari Thór znalazł tu pierwszą pracę po szkole policyjnej. Kiedyś studiowałfilozofię i teologię, ale nie został księdzem. Miał zbyt dużowątpliwości, za sobą zbyt bolesną przeszłość.Lecz Siglufjörður to nie jest dobre miejsce dla kogoś, kto nie pogodziłsię ze swoim życiem. Zimowy mrok odbiera siły, samotność przytłaczajak zaspy śniegu. Tu wszyscy wiedzą o sobie wszystko i wszyscymilczą. Nikt nie ufa nikomu, zwłaszcza obcym, takim jak Ari Thór –targany rozterkami młody policjant, który równie często musi walczyćze zbrodnią, jak z samym sobą. Na brzegach spokojnego fiordu w północnej Islandii, w jasną letniąnoc brutalnie pobito na śmierć człowieka. Kiedy chmura popiołówz ostatniej erupcji wulkanicznej zamienia całodobowy arktyczny letnidzień w ciemność, młoda reporterka wyjeżdża z Reykjaviku, żeby nawłasną rękę przeprowadzić śledztwo. Nie wie, że stawką jest życieniewinnej osoby.Ari Thór i jego koledzy z komisariatu w Siglufjörður zmagają się z corazbardziej kłopotliwą sprawą, a osobiste dramaty doprowadzająich do ostateczności. Jakie tajemnice miał zabity i co ukrywa młodareporterka? Gdy milczące, niewypowiedziane koszmary z przeszłościzagrożą im wszystkim, a ciemność się pogłębi, zacznie się wyścigz czasem, żeby znaleźć zabójcę, zanim znowu ktoś zginie… „Ragnar Jónasson po mistrzowsku opowiada o ludziach i zbrodni,uczuciach i samotności”. „SUNDAY EXPRESS” RAGNAR JÓNASSON to islandzkie odkrycie światowej literatury kryminalnej.Pisarskiego rzemiosła uczył się, tłumacząc powieści AgathyChristi e. Milczenie lodu rozpoczynające cykl Mroczna wyspalodu ukazało się w małym wydawnictwie, bez reklamy i marketingu.Mimo to powieść wyniosła autora na pierwsze miejsce listy Amazonui została nominowana do prestiżowej amerykańskiej nagrody BarryAward. „Independent” uznał ją za jeden z ośmiu najlepszych kryminałów2015. Milczenie nocy i Zaćmienie potwierdziły pozycję autoraw światowej czołówce autorów kryminałów.Telewizyjne prawa do cyklu z Arim Thórem kupił brytyjski producentOn The Corner, zdobywca Oscara i Bafta Award.Ragnar Jónasson mieszka w Reykjaviku z żoną i dwiema córkami. Naco dzień pracuje jako prawnik i wykładowca prawa autorskiego. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • RAGNAR JÓNASSON
 • 2016
 • 1
 • 256
 • 130
 • 205
 • 97883241-6042-6
 • 9788324160426
 • ZDFQA

Recenzje czytelników

www.swiamiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
To już trzeci tom z cyklu Mroczna wyspa lodu, w której głównym bohaterem jest młody policjant Ari Thór. Dwie pierwsze części nie tylko mnie zaciekawiły, ale i bardzo mi się podobały. Stąd też zainteresowanie dalszym ciągiem serii. "Zaćmienie" osadzone jest czasowo między pierwszym, a drugim tomem. Osobiście nie przepadam za czymś takim, bo mam tendencje do gubienia wątku, szczególnie jak mija trochę czasu od czytania każdego kolejnego tomu.

Ari Thór ma już trochę przygód za sobą ... Jako niezdecydowany młodzieniec chciał być filozofem, studiował też teologię, ale ani myślicielem ani księdzem nie został. Tyle, że przezwisko Wielebny dość dobrze się do niego przykleiło. Ukończył za to szkołę policyjną. Pierwszą pracę dostał w Siglufjordur - małym rybackim miasteczku na północy Islandii. Miejsce jest pułapką i tak też często jest nazywane. Jak to na północnych terenach większą część roku panują tu mrok i ziąb. Choć minęło już trochę czasu odkąd Ari Thór tu pracuje w dalszym ciągu traktowany jest jak obcy. Mieszkańcy nie ufają sobie, a co dopiero ludziom zza granicy ich miasteczka.
Pewnej letniej nocy zostaje pobity mężczyzna i to ze skutkiem śmiertelnym. Ari oraz jego koledzy z komisariatu starają się wyjaśnić coraz poważniej przedstawiającą się sprawę. Z Reykjaviku, który opanowała chmura popiołów po erupcji wulkanu wyjechała młoda reporterka, która również zainteresowała się tym nieszczęśliwym wypadkiem (a może i nie?). Zagłębiając się w życie zamordowanego policjanci trafiają na wiele tajemnic i sekretów. Okazuje się, że mężczyzna ma trochę za uszami i nie jest taki prawy jak mówią niektóre osoby.

Co skrywał zabity mężczyzna? Kto w ogóle go zabił i dlaczego? Czy z jego śmiercią ma coś wspólnego jego niedaleka przeszłość? Co ukrywa młoda reporterka? Czy cokolwiek wiąże ją ze sprawą?

Książka napisana w fajnym i dość lekkim stylu jak na kryminał. Czytała się szybko i przyjemnie. Jednak zdecydowanie nie zachwyciła jak dwa poprzednie tomy. Była jak by za delikatna i za spokojna. Mało mroczna w porównaniu z wcześniejszymi częściami. Jak by zabrakło mroku północnych rejonów. Jak by autor przechodząc w letni okres i jasne noce zagubił mroczność i tajemniczość wyspy i jej mieszkańców. Pozycja nadająca się na szybkie czytanie. Czekam na kolejny tom i liczę na powrót do klimatów tych pierwszych!

Więcej na:
www.swiatmiedzystronami.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena