Koszyk 0
Opis:
Kobiety z bogatego przedmieścia są gotowe na wszystko.Na luksusowe osiedle wprowadzają się nowi mieszkańcy – Marta i Jacek Cieślakowie – okupiwszy spełnienie marzeń o własnym domu potężnym kredytem.Sąsiedzi przyjmują ich serdecznie, jednak para szybko orientuje się, że ich tryb i poziom życia znacznie odbiegają od osiedlowych standardów.Pod numerem szóstym mieszkają ... Paulina i Grzegorz Stawscy. Ona – krytyczna wobec świata perfekcyjna pani domu z surowymi zasadami, on – wzięty stomatolog w doskonale prosperującej klinice.Dom pod numerem siódmym zajmuje cyniczny krytyk literacki Krzysztof Borowiak z żoną Małgorzatą, ciepłą i czułą opiekunką domowego ogniska.Pod dziewiątką mieszkają Sabina, olśniewająco piękna brunetka „przy mężu”, skupiona na pielęgnacji urody i celebracji życia, oraz Marcin, pilot, który więcej czasu spędza w chmurach i hotelach niż w domu.Marta i Jacek mają wrażenie, że nie bardzo pasują do tych ludzi. Mimo to starają się dopasować do towarzystwa i cieszyć wymarzonym gniazdkiem.Niestety, Marta traci pracę, a raty trzeba płacić. Na domiar złego okazuje się, że Cieślakowie nabyli okazyjnie dom od męża… samobójczyni. W miejscu, które jeszcze przed chwilą traktowali jak raj na ziemi, zaczynają czuć się nieswojo.Zza drzwi domów osiedla przy ulicy Zielonego Dębu powoli zaczynają wyłaniać się kolejne sekrety. Sąsiedzi są gotowi na wszystko… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agata Kołakowska
  • 2015
  • 326
  • 196
  • 125
  • *, 9788379611263
  • 9788379611263
  • ZCAHW

Recenzje czytelników

Tragedia, która wydarzyła się w zacisznym zakątku

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam książki Agaty Kołakowskiej, zawsze mnie zaskakują i tym razem nie było inaczej.
Marta i Jacek wprowadzają się na osiedle domków jednorodzinnych zwane "Zacisznym Zakątkiem". Odkąd pamiętają marzyli o tym, aby mieć własny dom. Gdy w końcu im się to udaje są szczęśliwi i chodzą z głowami w chmurach. Ich sąsiadami są trzy pary małżeńskie, które na pierwszy rzut oka wiodą prawdziwie szczęśliwe życie.

Sabina i Marcin to para jak z obrazka. On pilot ... przystojny i naprawdę pociągający, ona kobieta z klasą, która każdą wolną chwilę poświęca sobie i dogadzaniu mężowi.

Paulina i Grzegorz to druga para, ona perfekcyjna pod każdym względem, trzyma cały dom w ryzach. Dba o to aby mąż i córka zawsze pokazywali się z jak najlepszej strony i choć w ich domu jest musztra, to dzielna Pani Stasia, która zajmuje się gotowaniem i sprzątaniem, wprowadza w dom trochę ciepła i pysznego, zakazanego jedzenia.

Jest jeszcze trzecia para Małgosia i Krzysztof. On znany krytyk literacki, ona cicha i zamknięta w sobie kobieta, która stara się zyskać akceptację i zadowolenie sławnego męża.

Wkrótce okazuje się, że te trzy pary, pod fasadą idealnego życia skrywają wiele problemów, które na zawsze zmienią życie wszystkich mieszkańców "Zacisznego zakątka"

I tym razem autorka mnie nie zawiodła. Książka od samego początku niesamowicie wciąga i nie można się od niej oderwać. Do ostatniej strony jest mnóstwo tajemnic, które dopiero słowo po słowie są wyjaśniane, a niektóre na zawsze pozostaną tam gdzie są, bowiem autorka nie wyjaśniła wszystkiego. Kto wie, może będzie jakaś kontynuacja? Ja bym na pewno chętnie taką przeczytała.

Historia tych czterech par jest naprawdę interesująca. To niesamowite w jaki sposób autorka ukazała świat widziany oczami kogoś, kto mieszka obok. Podczas gdy z naszego punktu widzenia wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku, okazuje się, że ten ktoś, kto mieszka obok nas, cierpi w samotności udając, że wszystko jest dobrze.
Uwierzcie mi w książce przewiną się zawiedzione nadzieje, brak miłości i zrozumienia, a nawet śmierć. Jesteście ciekawi?
Koniecznie przeczytajcie!
www.zakurzonapolka.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena