Koszyk 0
Opis:
Wspólnota pitagorejska w Krotonie, rok 510 p.n.e. Pitagoras, czując zbliżającą się śmierć, postanawia wybrać następcę spośród swoich najzdolniejszych uczniów. Zmuszony jest jednak odłożyć decyzję, gdy najpoważniejszy kandydat na następcę filozofa Kleomenides zostaje otruty.  Pitagoras prosi Egipcjanina Akenona, syna swego dawnego przyjaciela o pomoc w rozwikł ... aniu zagadki tajemniczego morderstwa. "Zabójstwo Pitagorasa" to pełna niespodziewanych zwrotów akcji, wartka powieść kryminalna o śmiertelnych wrogach filozofa, któremu marzył pokój między ludźmi i narodami, ich intrygach, doprowadzających do wojen między niezwaśnionymi dotąd państwami-miastami, ale także o losach trudnej miłości i problemach matematycznych nie dających ludzkości spokoju od setek a nawet tysięcy lat. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marcos Chicot
 • 2015
 • 1
 • 704
 • 205
 • 131
 • 978837758-987-8
 • 9788377589878
 • ZCV3J

Recenzje czytelników

Zbrodnia i matematyka

Ocena:
Autor:
Data:
Do przeczytania tej książki nie skusiła mnie jej okładka, nie skusił mnie jej opis, nie zachęciło też nazwisko autora. Choć uważam szatę graficzną za przejrzystą, a pomysł na akcję za ciekawy, to dopiero połączenie obu elementów z ilością stron sprawiło, że się zauroczyłam. Tak, jestem tą osobą, która uwielbia grube książki (i nie będę się tego wstydzić!). Przyznajcie sami, że opowieść zawierająca tajemnicze morderstwa, antyczne bractwo i matematykę (samego Pitagorasa, sic ... ) w oprawie siedmiuset stron robi wrażenie. To nie jest łatwa rzecz - napisać tyle stron. Przeczytać również, ale warto.

Zabójstwo Pitagorasa, choć uważam tę powieść za bardzo ciekawą i zawierającą wiele cennych elementów, czytało mi się niezwykle wolno. Z jednej strony przyznaję, że akcja wciąga, interesuje, zawiera wiele zwrotów, wątki fantastycznie się splatają, a autor stworzył szereg różnorodnych postaci. Z drugiej strony - wciąż przerywałam lekturę. Nie mogłam udźwignąć tego tomu na jednym oddechu, chociaż już nie z takimi cegiełkami sobie radziłam. Wraz z kolejnymi stronami jednocześnie zaczynałam lubić bohaterów i dostrzegać, że wielu z nich ma rysy banalne, proste, typowe i bardzo przewidywalne. Akcja czasem zwalniała przez to, że tę samą sytuację różni bohaterowie rozważają ze swoich perspektyw. Jest to, oczywiście, cenne, ponieważ dzięki takiemu zabiegowi można lepiej poznać sposób myślenia postaci. Jednak cierpią na tym prędkość zdarzeń i nieoczekiwane zwroty akcji. Nie mam jednak wątpliwości - powieść sensacyjna w pitagorejskim otoczeniu ma w sobie to coś, co może czytelnika zainteresować. Nawet jeśli powieść będzie się czytało nie trzy dni, ale tydzień z hakiem.

Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2015/10/zabojstwo-pitagorasa-marcos-chicot.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Matematyka, filozofia, zabójstwo i miłość

Ocena:
Autor:
Data:
Zabójstwo Pitagorasa to powieść ciekawa, choć do miana arcydzieła nie aspiruje. Po prostu książka czysto rozrywkowa, ubarwiona w takiej samej ilości historią i fikcją literacką. Jednak uważam, że byłoby błędem nie poznać dramatycznych losów pitagorejczyków. Chicot przemycił, wśród matematyczno-filozoficznej tematyki jedną z największych mądrości i bogactw tamtego i tego świata. Nie są nimi brylanty, nie jest również platyna, a nawet nie miłość czy zdrowie. Największym bogactwem jest Wiedza ... Polecam jako niezobowiązującą lekturę na najlepszy okres do czytania – jesień. Długie wieczory z książką to najlepsza forma spędzania czasu.

Więcej na - http://monweg.blog.onet.pl/2015/10/27/zabojstwo-pitagorasa-marcos-chicot/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena