Koszyk 0
Opis:
Jak to zrobią? Pojedynczy strzał i po wszystkim? I już? Nie, dlaczego mieliby się tym zadowolić? Te bydlaki nie były przecież takie miłosierne. Bogaci, wpływowi, bezkarni. Gdy mogą wszystko, zbrodnia staje się zabawą. Kto osądzi najpotężniejszych ludzi w Danii? Po powrocie z urlopu Carl Mrck, szef Departamentu Q , zastaje swojego asystenta Assada zagrzebanego w aktach starej, zamkniętej sprawy. Mimo że zapadł wyrok, ktoś ciągle podrzuca dowody świadczące ... że w zbrodnię zamieszana jest grupa prominentów. Dalsze śledztwo wymaga przeciwstawienia się skorumpowanym strukturom w polityce i policji. Rozpoczyna się polowanie z nagonką... Zabójców bażantów entuzjastycznie przyjęła krytyka i czytelnicy. Książka trafiła na szczyty list bestsellerów. Sprzedano ponad milion egzemplarzy w całej Europie. Idealne dla nieustraszonych. I dla ludzi, którzy lubią się bać. Brigitte Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jussi Adler-Olsen
  • 2011
  • 1
  • 428
  • 197
  • 129
  • Departament Q
  • 978-83-7453-060-6
  • 9788374530606
  • ZAC2E

Recenzje czytelników

Zabujca bażantów

Ocena:
Autor:
Data:
Jussi Adler - Olsen jest duńskim pisarzem, który sławę zdobył dzięki serii powieści o Departamencie Q. "Zabójcy bażantów" jest właśnie jedną z nich.

W czasach zaawansowanej technologii i powszechnego dostępu do nowinek technicznych, przestępcy mają szeroki dostęp do różnego rodzaju broni, a także możliwość zatarcia śladów zbrodni. Policji coraz trudniej rozwiązać kryminalne zagadki ... a teczki spraw po wielu miesiącach mozolnego śledztwa trafiają na zakurzoną półkę policyjnego archiwum. W tym momencie wkracza Departament Q, który specjalizuje się w wyjaśnianiu nierozwiązanych od lat spraw.

Tym razem na ich biurko trafia sprawa morderstwa rodzeństwa sprzed kilkunastu lat. Podkomisarz Carl Morck i jego asystent Assad, trafiają na ślad potencjalnych sprawców. Okazują się nimi najbardziej wpływowi ludzie w Danii. Z dnia na dzień sprawa przybiera nieoczekiwany obrót. Ktoś próbuje zastraszyć Morcka, a niedługo potem zostaje on oskarżony o pobicie prywatnego detektywa. Przełożeni postanawiają odebrać podkomisarzowi sprawę i zawiesić go. Szybko okazuje się, że ten rozkaz padł z samej góry. Carl się jednak nie poddaje i z narażeniem życia kontynuuje śledztwo. Czy podjął właściwą decyzję?

"Zabójcy bażantów" to porywający thriller, który czyta się w jedną noc. Dynamiczna fabuła i zwroty akcji są jego znakiem rozpoznawalnym. Polecam w szczególności osobom o mocnych nerwach.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena