Koszyk 0
Opis:
Audiobook CD mp3. Czyta Roch Siemianowski. Czas nagrania 16 godzin 15 minut. Nad głową Nastii Kamieńskiej zbierają się czarne chmury. Znajomy mafioso Denisow zwraca się do niej z prośbą o pomoc w znalezieniu mordercy jego przyjaciółki. Nieformalne śledztwo wykazuje, że popełnione w Austrii zabójstwo ma związek z dziwnymi zgonami naukowców w Rosji. Nastia zaczyna podejrzewać, że Denisow prowadzi podwójną grę i próbuje ją wciągnąć w pułapkę. Tymczasem, oskarżona o kontakty ze światem przestępczym ... zostaje odsunięta od obowiązków służbowych. Ale to dopiero początek kłopotów. Wkrótce major Kamieńska zaczyna otrzymywać telefony od tajemniczego Arsena, ktoś włamuje się do jej mieszkania i przeszukuje komputer. Nastia nie daje się jednak zastraszyć, podejmuje nierówną walkę z mafią i staje twarzą w twarz z mężczyzną, przez którego kiedyś omal nie zginęła. Nastia poczuła się tak, jakby nie miała serca. Jeszcze przed chwilą rytmicznie biło i pompowało krew do naczyń, a teraz go nie ma. Zatrzymało się, krew przestała krążyć, ręce i nogi momentalnie stały się lodowate. Oczywiście, że poznała ten głos. Zbyt dobrze go pamiętała, żeby kiedykolwiek zapomnieć. Zapragnęła, by zadzwonił budzik i wszystko okazało się tylko snem. Straszliwym koszmarem sennym, a nie jawą. Drugi raz nie da sobie z tym rady. (fragment) Lektura kryminałów Marininy jest nie tylko podążaniem tropem mordercy, lecz także przechadzaniem się po stworzonym przez rosyjską pisarkę panoptikum niezwykle interesujących postaci. Magdalena Wrona, zbrodniawbibliotece.pl Kamieńska jest bohaterką wprawdzie nieco słabowitą, bo mimo ledwie trzydziestki na karku ma problemy z sercem i kręgosłupem, niepewną siebie, ale za to obdarzoną licznymi talentami. Niezwykła pamięć, zmysł analityczny i umiejętność kojarzenia faktów sprawiają, że rozwiązuje zagadki nawet najbardziej zawikłanych zbrodni. Robert Ostaszewski, „Polityka". Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAB
Mniej Więcej
  • Aleksandra Marinina
  • 2012
  • 0
  • 139
  • 124
  • 9788363162344
  • ZAIQU

Recenzje czytelników

Za wszystko trzeba płacic

Ocena:
Autor:
Data:
Patrząc na fakt, że spędzam ostatnio 2 godziny dziennie na dojazdach z nowego domu do pracy - słucham audiobooków. Jakiś czas temu wpadł w moje ręce dysk CD z powieścią Aleksandry Marininy "Za wszystko trzeba płacić" - zaczęłam go słuchać i jakoś zapomniałam o nim. Teraz znów go wyjęłam i uprzyjemniał mi drogę :)

"Za wszystko trzeba płacić" to świetnie napisany ... i przeczytany kryminał. Bardzo pasował mi tutaj głos pana Siemianowskiego, czytał pewnie i ciekawie ...
Autorka przeniosła mnie w czasie do Moskwy lat 90-tych XX wieku. Przez jakiś czas musiałam się przyzwyczajać do rosyjsko brzmiących imion i nazwisk, ale z czasem wciągnęłam się w tą ciekawą historię.
To moje pierwsze spotkanie z twórczością Marininy, ale naczytałam się bardzo pozytywnych opinii - i faktycznie było warto.

Główną bohaterką, która pojawia się również w innym książkach Marininy, jest major Anastazja Kamieńska, pracownica moskiewskiej policji.
Na początku akcja dzieje się w klinice, do której trafiają wypaleni intelektualiści zajmujący prominentne stanowiska. Na nich sprawdza się działanie preparatu podnoszącego możliwości twórcze pacjentów. Niestety, sprawa utknęła w martwym punkcie wraz ze śmiercią profesora Lebiediewa, który prowadził eksperyment. Całą dokumentację gromadzi jego młoda żona, Weronika - zgłasza się do niej podejrzany człowiek oferując za owe dokumenty dużo pieniędzy.
Weronika zostaje wkrótce zamordowana, a wraz z nią ginie kobieta i jej dziecko - nieopatrznie znaleźli się razem w podróży. Liliana, bo tak miała na imię zamordowana kobieta, okazuje się być kochanką Denisowa, rosyjskiego mafioza, który postanawia dowiedzieć się, kto stoi za jej śmiercią.
Wtedy do akcji wkracza major Kamieńska i przystępuje do wyjaśnienia sprawy.

"Za wszystko trzeba płacić" to świetnie napisany i trzymający w napięciu kryminał. Wątki przeplatają się, a zwroty akcji uniemożliwiają szybkie wydedukowanie końca historii. Mamy całą plejadę czarnych charakterów i niezwykle barwnych postaci, które są doskonale przemyślane i powiązane ze sobą. Chwilami gubiłam się w nieustannych zwrotach akcji i zmieniających się bohaterach - ale całość jest naprawdę niezła.
Mnie się podobała ! Muszę sięgnąć po kolejne audiobooki - szkoda marnować tyle czasu w trasie :)

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/07/za-wszystko-trzeba-pacic-aleksandra.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena