Koszyk 0
Opis:
Tsanko Hristov Ivanov pisze o sobie, że mieszka "gdzieś pomiędzy Morzem Czarnym a Morzem Irlandzkim". Irlandię zna bardzo dobrze. Książka, którą trzymasz w rękach, nie jest jednak ani klasycznym przewodnikiem, ani rozmówkami polsko-irlandzkimi. Ta pełna humoru i pasji opowieść pozwoli Ci zrozumieć nie tylko Irlandię, która wbrew pozorom jest dla Polaków krajem egzotycznym, lecz przede wszystkim Irlandczyków. A przy okazji poznasz wiele praktycznych wskazówek językowych ... dzięki którym zjednasz sobie sympatię wśród wyspiarzy i wybrniesz z niejednej kłopotliwej sytuacji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tsanko Ivanov
  • 2014
  • 1
  • 118
  • 212
  • 131
  • 978-83-7942-187-9
  • 9788379421879
  • ZCA56

Recenzje czytelników

Zielona Irlandia

Ocena:
Autor:
Data:
„Z parasolem przez Irlandię” to książka bardzo oryginalna, stanowi specyficzne połączenie przewodnika, ze słownikiem językowym i poradnikiem. Przy tym jest zabawnie napisania, z pazurem – czytałam w uśmiechem na ustach i tęsknotą w sercu. Autor próbuje nam przybliżyć Irlandczyków, ich sposób myślenia, rozumowania i życia, a jest on specyficzny. Pokazuje nam jak się zachować w określonych sytuacjach, aby nie wpakować się w tarapaty. Stereotypy każdej nacji są nieobce ... autor utwierdza nas w nich bądź je obala – na pewno pokazuje zupełnie inną stronę Irlandii niż można przeczytać w standardowych przewodnikach o tym kraju.

„Z parasolem przez Irlandię” to mała i niepozorna książeczka, ale z wielkim potencjałem. Dzięki niej poznacie kulturę Irlandii, liźniecie odrobinę jej historii, zachwycicie się zwyczajami i kulturą, wielu odstraszy mokra pogoda, ale przyciągną wspaniale plenery. Ważne jest jedno – koniecznie trzeba ją przeczytać!
Irlandia to ciągle nieodkryta kraina, pełna zieleni i fantastycznej muzyki. Myślę, że warto samemu się o tym przekonać i ją odwiedzić, a za przewodnika wziąć książkę Tsanko Ivanova :)


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/01/z-parasolem-przez-irlandie-tsanko-ivanov.html
link do opinii
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena