Koszyk 0
Opis:
Podróże przez Antyle z Jackiem Jędrzejakiem – wokalistą i basistą zespołu Big Cyc „Z gitarą przez Antyle to mój dziennik z podróży. Jak powiedział Andersen: kto podróżuje, ten dwa razy żyje. Oto moje drugie życie, w którym wraz z przyjaciółmi dotarłem do lasów tropikalnych Dominiki, Gwadelupy i Martyniki. Atakowałem szczyt wulkanu Mount Pelée i próbował ... em nalewki z węża. Chłonąłem miejscową muzykę i lokalne potrawy, zderzałem się z obcą kulturą i zwyczajami. Odwiedzałem destylarnie rumu, próbowałem żylastego marlina, podziwiałem piękne karaibskie dziewczyny. Dowiedziałem się, gdzie rośnie najniebezpieczniejsza roślina na świecie i jak zostać kreolem mówiącym po rosyjsku. Przede wszystkim wtopiłem się w multikulturowe społeczeństwo, opisałem ich codzienne czynności i zwykłe życie”. Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jacek Jędrzejak
  • 2015
  • 1
  • 332
  • 205
  • 145
  • 978837785-720-5
  • 9788377857205
  • ZD5DU

Recenzje czytelników

Z gitarą przez Antyle

Ocena:
Autor:
Data:
Jacka Jędrzejaka z grupy Big Cyc z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Utwory tego zespołu nuci cała Polska! Popularnego "Dżej Dżeja" do tej pory utożsamiałam z estradą i gitarą basową, nie przyszło mi przez myśl, że jest również zapalonym podróżnikiem. I to bynajmniej nie podróżnikiem, który udaje się do biura podróży i wykupuje wycieczkę z folderu z palmami. Nie, Jacek Jędrzejak wraz z grupą sprawdzonych przyjaciół naprawdę podróżuje i poznaje świat ... Tym razem zawędrował na Karaiby, co więcej stworzył coś na kształt dziennika wyprawy, dzięki któremu czytelnicy mogą poznać ten rajski zakątek nie od strony bajkowych reklam i fotografii z kolorowych magazynów, ale z punktu widzenia turysty, który po raz pierwszy przybywa na Martynikę oraz inne wyspy Małych Antyli.

Książka stanowi zapis wyprawy, jaką podjęła grupa Jacka, ma postać swoistego dziennika, choć nie regulują jej żadne daty. Najprościej, jak tylko można, autor relacjonuje kolejne wydarzenia, poczynając od lotu na Karaiby, formalności związanych z wypożyczeniem samochodu, zakwaterowaniem oraz kolejnymi wycieczkami mającymi ukazać niezwykłą naturę kolejnych wysp. Trudno tę pozycję traktować w charakterze przewodnika, choć naturalnie dowiecie się z niej o wielu interesujących budynkach, obiektach i atrakcjach znajdujących się na poszczególnych wyspach. Przede wszystkim jednak uczestnicy wyjazdu dzielą się z nami swoimi przeżyciami i wrażeniami, jak również odczuciami względem odwiedzanych miejsc oraz napotkanych ludzi. Jak wypadną Karaiby z ich opowieści w zetknięciu z rajem z turystycznych folderów? Co okaże się mitem, a co rzeczywistością? Dowiecie się tego z książki Z gitarą przez Antyle.

Całość ma bardzo przystępną formę, dzięki czemu czyta się lekko i przyjemnie, a poszczególne informacje łatwo przyswoić. Uzupełnienie książki stanowi wkładka mieszcząca się pośrodku i zawierająca trochę pięknych fotografii. Ta część książki została wydrukowana na lepszym papierze, zatem i zdjęcia są wyraźne i przyjemnie popatrzeć na miejsca i ludzi, o których wcześniej się czytało. Jeśli interesuje Was region Karaibów, jeśli marzycie o takich egzotycznych podróżach lub nawet je planujecie, koniecznie przeczytajcie tę pozycję. Gwarantuję, że zyskacie wiele przydatnych informacji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena