Koszyk 0
Opis:
Pięknie ilustrowana książeczka dla dzieci dzięki której, poznają one najważniejsze biblijne historie. Autor rozpoczyna opowieść od wydarzeń Nowego Testamentu, chcąc pokazać od razu swoim młodym czytelnikom istotę wiary chrześcijańskiej. Dzięki temu rozumieją oni w pełni sens wydarzeń biblijnych. Książka przeznaczona jest do wspólnej lektury dziecka i rodzica.
Mniej Więcej
  • Wacław Oszajca
  • 2011
  • 452
  • 197
  • 152
  • 978-83-7516-3-407
  • 9788375163407
  • ZA1RN
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Biblia na każdy dzień

Ocena:
Autor:
Data:
Słowo Boże powinno być obecne w każdym domu. Każde dziecko powinno mieć możliwość poznawania Boga od najmłodszych lat, w sposób dla niego zrozumiały i ciekawy. Na rynku, można znaleźć sporo różnych wersji Biblii dla najmłodszych. Często zastanawiacie się pewnie czym one się różnią, którą wybrać, która będzie odpowiednia? Bardzo spodobała mi się Biblia napisana dla dzieci przez Ojca Wacława Oszajca, poety i publicysty, pt. „Z Biblią przez cały rok. Opowieści dla dzieci” ...

Jej wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że na kartach lektury znajdują się piękne opowieści na każdy dzień roku. Mamy w domu podobne książeczki z bajkami na każdy dzień roku, teraz wieczorne czytanie wzbogacimy również o jedną opowieść biblijną, z czego niezmiernie się cieszę. Czytelnik znajdzie w niej charakterystykę ludzi, opisy miejsc, relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych. Znajdzie też szereg fundamentalnych zasad, wartości, które powinny stanowić nieodłączny element życia wszystkich chrześcijan.

Książka podzielona została na dwanaście rozdziałów odpowiadających dwunastu miesiącom a te z kolei na poszczególne ich dni. Nowy Testament: Styczeń – Dzieciństwo Pana Jezusa, Luty – Jezus i Dwunastu, Marzec – Chleb dający życie, Kwiecień – Pan zmartwychwstał, Maj – Dzieje Piotra, Czerwiec – Dzieje Pawła; Stary Testament: Lipiec – Bóg jest Ojcem wszystkiego, Sierpień – Bóg ratuje rodzinie Izraela, Wrzesień – Moc od Boga, Październik – Dzieje Absaloma, Listopad – Dzieje Jonasza, Grudzień – Królowa Estera.

Prezentowany egzemplarz bardzo miło mnie zaskoczył. Wydanie jest solidne i estetyczne. Posiada przy tym bogatą i typowo dziecięcą szatę graficzną. Publikacja włącznie ze swoim podziałem na kolejne dni roku jest zrozumiała i przystępna. Czcionka jest raczej duża a tekstu niewiele, jedna storna to jedna historia, więc wydaje mi się, że jej odbiorcami będą raczej dzieci młodsze, których taka forma zachęci do poznawania Boga i odkrywania tajemnic Pisma Świętego.

Moje dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych. Wszak dla nich każda jest niesamowita i wyjątkowa szczególnie gdy napisane są w sposób dostosowany do ich wieku, ciekawie i pięknie. Opowieści, które zapisane w Biblii wywarły wpływ na obecny wizerunek świata dlatego dzieje chrześcijaństwa i historię zbawienia niewątpliwie warto przybliżać dzieciom już od najmłodszych lat. Wspaniałym pomysłem jest w tym wypadku właśnie ta książka. Polecam do czytania wspólnie z dziećmi oraz jako wartościowy prezent nie tylko z okazji I Komunii ale również na każdą inną okoliczność, a nawet bez niej ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena