Koszyk 0
Opis:
TRYGŁAW SPLATA – TRYGŁAW ROZPLATA Potrójny rytuał, potrójna zapłata, potrójna ofiara Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć.Wśród nich jest potomek Bolesława zwanego Krzywoustym. XII wiek, Polska. Gorliwi wyznawcy Kościoł ... a z krzyżem na piersi i litanią na ustach tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Jego tajemniczy kronikarz Nefas jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Wkrótce przekona się, co uczynił… Czerpiąc z historii i słowiańskiej mitologii, Małgorzata Saramonowicz stworzyła sagę fantasy na miarę A. Sapkowskiego, J. Grzędowicza i G.R.R. Martina. Małgorzata Saramonowicz została okrzyknięta następczynią E.A. Poe’go. Autorka wyśmienitych horrorów Siostra (jednej z najbardziej niepokojących polskich powieści lat 90.), Lustra i Sanatorium, scenarzystka i producentka filmowa. Po 10 latach powraca z nową, porywającą książką. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Małgorzata Saramonowicz
 • 2016
 • 1
 • 476
 • 205
 • 140
 • 97883240-4045-2
 • 9788324040452
 • ZD42J

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Książek, których akcja skupia się na początkach naszej państwowości, moim zdaniem, nie jest zbyt wiele, lub się z nimi nie spotkałem.Oczywiście nie mówię tu o Kraszewskim, chodzi raczej o współczesne księgi rozgrywające się w takich czasach.Z nutą fantastyki powieści historyczne? W tym temacie także, niestety jest zastój.Oczywiście chodzi tu o takie, rozgrywające się na naszych ziemiach.

Xięgi Nefasa, to powieść historyczna, wpisująca się całkowicie w realia średniowieczne ... jednocześnie jest to powieść zaprawiona sporą szczyptą fantastyki.
XII wiek, gorliwi wyznawcy, jedynej słusznej wiary, z krzyżem w ręku, tępią wszelkimi dostępnymi środkami, ostatnie ostoje lokalnej religii.
Kronikarz Bolesława Krzywoustego, w obawie o przyszłość dynastii, zwraca się o pomoc, do kapłanów, niezwykle niebezpiecznego i otoczonego tajemniczością kultu Trygława, starając się odmienić Przeznaczenie.
Wszystko w co wierzył, może wkrótce obrócić się przeciw niemu.

Niezwykle ciekawa książka, tak łącząca wątki historyczne, z wątkami fantastycznymi, że zanika granica, między prawdą a mitem.
Wczesne średniowiecze,nieprzebyte puszcze,pogańskie rytuały, niebezpieczny Bóg, czegóż chcieć więcej.Polecam, nie tylko miłośnikom historii, ale i fantastyki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonała fantastyka historyczna

Ocena:
Autor:
Data:
Autorka próbuje przedstawić owiane aurą tajemnicy dzieje wczesnego państwa polskiego. Ukazuje ciągłe i krwawe walki przedstawicieli Kościoła z licznymi poganami. Opisuje rytuały, obrządki świąteczne (w tym noc kupały) oraz wiarę w moc talizmanów i ludowych zabobonów. Nie omieszka również wskazać przywar księży, którzy mimo obowiązującego celibatu i nauk Kościoła ukazujących kobiety jako istoty grzeszne i godne pogardy, nagminnie cudzołożą i płodzą bękarty ...
Pisarka swobodnie interpretuje wydarzenia historyczne i przedstawia własną wizję historii. W celu wprowadzenia klimatu epoki na początku każdego z rozdziałów zamieściła fragmenty z Dziejów Nefasa. Dzięki jego narracji wydarzeń czytelnik dowiaduje się, że informacje, których dostarcza w Dziejach są sprawnie przemyślanymi kłamstwami, mającymi zbudować legendę o bogobojnym i cnotliwym Bolesławie.
Powieść Xięgi Nefasa to zajmująca lektura, która zaspokoi oczekiwania miłośników Gry o tron i Królów Przeklętych. Czytelnik szybko wciąga się w lekturę i szybko jej nie odstawia. Obyczajowość średniowieczna ukazana przez autorkę okazuje się pełna przekłamań i intryg. Bohaterowie o historycznej proweniencji są postaciami odmitologizowanym, pełnymi przywar i zalet oraz ludzkich namiętności. Fabuła jest interesująca, czasem zbyt krwawa, a połączenie wątków historycznych z magicznymi jest bardzo udane i wyważone.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena