Koszyk 0
Opis:
Na pewno zastanawiasz się czasem nad tym, co chciałbyś zmienić w swoim życiu. Może pragniesz inaczej ułożyć relacje z najbliższymi? Znaleźć czas na hobby albo zacząć żyć zdrowiej? Od czasu do czasu podejmujesz jakieś działania prowadzące do Twoich celów, lecz... zawsze coś staje Ci na przeszkodzie. Rozmaite zewnętrzne czynniki wręcz sprzysięgają się przeciw Tobie ... a Ty czujesz się bezwolną marionetką w rękach losu. A przecież wcale nie jesteś marionetką. Wierz lub nie, ale jeśli naprawdę tego chcesz, możesz znacząco odmienić swoje życie. Pomoże Ci w tym ta książka.Jej celem jest pokazanie Ci, że dokonanie pozytywnych zmian w zachowaniu dorosłego człowieka jest możliwe, choć wcale nie łatwe. Trzeba przyznać, że potrzebujemy modyfikacji myślenia lub zachowania, przewartościowania swojego dotychczasowego sposobu postępowania, pokonania siły inercji i zastosowania się do wypróbowanych metod wprowadzania zmian w życie. Oprócz tego trzeba jeszcze utrzymać motywację i wykonać sporą pracę nad utrwaleniem nowego stanu. Jeśli jednak naprawdę chcesz się zmienić, autorzy tej książki przeprowadzą Cię przez ten proces najprostszą możliwą drogą i sprawią, że Twoje życie nabierze jaśniejszych barw. Marshall Goldsmith, podczas ceremoni Thinkers50 w Londynie w 2013 roku, został po raz kolejny uznany za jednego z dziesięciu najbardziej wpływowych myślicieli biznesu na świecie. Jest jednym z nielicznych doradców i trenerów kadry menedżerskiej wyższego szczebla, którzy współpracowali z ponad stu pięćdziesięcioma dyrektorami generalnymi dużych firm i ich zespołami. Jest autorem i redaktorem 35 książek, które zostały sprzedane w dwóch milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 30 języków. Stały się bestsellerami w 12 krajach.Mark Reiter współpracował z Marshallem Goldsmithem przy jego kilkunastu książkach. Jest również agentem reprezentującym autora. Pracuje w Bronxville w stanie Nowy Jork. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marshall Goldsmith, Mark Reiter
  • 2015
  • 240
  • 208
  • 140
  • 978-83-283-1593-8
  • 9788328315938
  • ZD0NO

Recenzje czytelników

Droga do lepszego jutra

Ocena:
Autor:
Data:
Wszyscy różnimy się od siebie. Od najmłodszych lat jesteśmy nieustannie kształtowani przez życie i różnego rodzaju czynniki wpływające bezpośrednio na nasz charakter i zachowanie. W miarę postępu czasu i rozwoju, nabieramy pewnych nawyków – zarówno tych dobrych, jak i tych nie wnoszących nic pozytywnego do naszego życia ... Część społeczeństwa jest świadoma swoich złych nawyków i często poszukuje pomocy w odnalezieniu motywacji do wprowadzenia jakichkolwiek działań zwalczających nawyki czy samego wyzwalacza do wprowadzenia zmian w życie. Wyzwalacze można traktować jako pierwszy krok do lepszego życia.

Goldsmith stworzył książkę, w której od samego początku stara się naprowadzić czytelnika na jego złe nawyki, jednocześnie dążąc do wywołania u niego chęci modyfikacji określonych zachowań. Autor ukazuje, na rozmaitych przykładach, że zmiany mogą zostać dokonane u różnych osób, bez względu na ich wykształcenie czy wiek. Jedni potrzebują bardziej szczegółowej i regularnej pomocy, inni jedynie bodźca do utrzymania motywacji. Jednym wychodzi to szybciej, innym wolniej. Jesteśmy różni i w tej kwestii nie powinno stawiać się na generalizację. Goldsmith podchodzi do różnych aspektów osobno, przez co przy czytaniu książki część informacji uderza bezpośrednio w czuły punkt czytelnika, wskazując mu jego złe nawyki.

„To jest książka o życiowych zmianach dorosłych ludzi. Dlaczego nam to nie wychodzi? Jak poprawić swoje umiejętności w tej kwestii? Jak sprawić, żeby inni docenili naszą zmianę?”

Goldsmith prowadząc liczne spotkania, stając się zarówno doradcą, jak i trenerem, poznał schematy myślowe osób, które pragną zmian, a same nie potrafią tego dokonać, przekonał się, co jest najczęstszym czynnikiem demotywującym przy wyznaczaniu i wprowadzaniu zmian. W swojej książce w bardzo umiejętny i prosty w odbiorze sposób stara się przedstawić proces zmiany złych nawyków na dobre. Wydaje się, że jego metody są dosyć łatwe, chociaż oczywiście wymagają odpowiedniego zaangażowania jednostki w wykonanie zmiany. Książka staje się bardziej zrozumiała dla zwykłego zjadacza chleba przez wykorzystywanie licznych, z życia wziętych przykładów, które jeszcze bardziej utwierdzają czytelnika w przekonaniu, że faktycznie przy odrobinie wysiłku można osiągnąć zamierzony sukces. I poprawić jakość swojego życia.

Książkę polecam zarówno osobom, które szukają pomocy w odnajdywaniu swoich złych przyzwyczajeń i wprowadzaniu w życie wszelkich modyfikacji, jak również osobom, które bardzo cenią rozwój osobisty i nieustannie dążą w stronę perfekcyjności.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wyzwalacze

Ocena:
Autor:
Data:
Nie zastanawialiście się przypadkiem co skłania nas do podejmowania dobrych, złych, przemyślanych albo nagłych decyzji? Co sprawia, że nie zawsze nasze postanowienie jest zgodne z długo obmyślanym i starannie układanym planem? Są to wyzwalacze, czyli bodźce odebrane z otoczenia albo nas samych.
Książka „Wyzwalacze” to zbiór przemyśleń, przykładów i sposobów radzenia sobie z sytuacjami mającymi wpływ na nasze decyzje. Podzielona została na cztery części:
1 ... Dlaczego nie stajemy się takimi osobami, jakimi chcemy być?
2. O staraniu
3. O potrzebie struktury
4. Bez narzekania
Okazuje się, że zmian można dokonać postępując zgodnie z kilkoma punktami zawartymi w tym poradniku. Trzeba jednak najpierw uświadomić sobie istnienie niechcianych bodźców oraz przestrzegać prostych reguł, bez względu na nasze usprawiedliwienia typu „zaczynam od jutra”. Na odwrocie znajduje się sugerowana cena: 39,90zł – warto.
Z książki wynika, że najczęstszym powodem odpuszczania naszej zawziętości jest robienie sobie dnia wyjątkowego: „Gdy potrzebujemy usprawiedliwienia dla niewłaściwego zachowania, każdy dzień może zostać ochrzczony „wyjątkowym”. Ulegamy impulsowi i krótkotrwałej przyjemności, bo dziś jest finał Super Bowl, urodziny, rocznica, dzień wolny od pracy lub „narodowy dzień ciastek…”. Przedstawiony akapit jest opisem jednego z 15 wyzwalaczy przekonaniowych. Prawda, że i nam przytrafiają się takie wymówki?
Aby rozstać się z niechcianymi stymulantami należy je najzwyczajniej w świecie wyeliminować. Łatwo się mówi, ale dzięki tej książce, a przede wszystkim poznaniu oddziałujących na nas impulsów, jesteśmy w stanie usamodzielnić własne decyzje.
Marshall Goldshith jest uznawany za jednego z 10 najbardziej wpływowych myślicieli biznesu na świecie. Dla potwierdzenia, na samym początku książki znajduje się 37 opinii najlepszych dyrektorów na temat tej książki i pracy z autorem. Są to opinie m.in. prezesa Banku Światowego oraz dyrektora generalnego NY Public Library. Zawierają się one na aż ośmiu stronach!
Mark Reiter to współautor „Wyzwalaczy”. Jest również agentem reprezentującym Goldsmitha.
Okładka książki nie jest wybitna. Bardziej niż grafika zainteresowanie przyciąga sam wyraz „wyzwalacze”. Na szczęście książek nie kupuje się dla okładki. Sam tekst czyta się łatwo i szybko. Dzięki temu przyjemnie przyswaja się informacje w niej zawarte.
Warte przeczytania.
Moja ocena: 8/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena