Koszyk 0
Opis:
Mira jest tą „gorszą”, depresyjną córką pary prawników. Uzdolniony plastycznie nerd Jeremy padł ofiarą szkolnego prześladowania, a Sebastian wychowuje się w kolejnych rodzinach zastępczych. Cała trójka ma ze sobą wiele wspólnego – wszyscy są dramatycznie pogubieni. Razem tworzą własną rzeczywistość, pełną magicznych rytuałów i improwizowanych podró ... ży, które mają naprawić ich świat. Chcą uchronić się przed tymi, którzy nie rozumieją ich dążeń do niemożliwie niezwyczajnego życia. A jeśli będą musieli bronić się przed sobą nawzajem? Czy będą umieli rozróżnić między przyjaźnią, miłością a pożądaniem? Historia przyjaźni niemożliwej w stylu Marzycieli. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kate Scelsa
  • 2016
  • 304
  • 215
  • 145
  • 97883276-2065-1
  • 9788327620651
  • ZDF1B
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Niezwykła przyjaźń

Ocena:
Autor:
Data:
Debiutancka powieść Kate Scelsy, „Wyznawcy niemożliwego życia”, to historia o młodzieży i dla młodzieży. Autorka porusza ważne dla młodych ludzi problemy, tworząc w gruncie rzeczy pełną emocji opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.

Mira, jedna z głównych bohaterów powieści „Wyznawcy niemożliwego życia”, zaczyna naukę w nowej szkole. Obiecuje rodzicom, że przynajmniej spróbuje funkcjonować jak normalny człowiek, a nie jak dotychczas – nie wychodząc z łóżka przez kilka dni ... budząc się tylko wówczas, gdy w pobliżu pojawia się Sebby.

Jeremy jest przeraźliwie nieśmiałym, artystycznie uzdolnionym chłopakiem. Ma za sobą przykre doświadczenia, które zakłóciły mu jeden rok nauki. Pewnego dnia na szkolnym korytarzu jego uwagę przykuwa Sebby ze swoim psotnym błyskiem w oku.

Sebby jest gejem i najlepszym przyjacielem Miry. Sprawia wrażenie szczęśliwego i emanuje pozytywną energią. Wychowywany przez przybranych rodziców, w rzeczywistości boryka się z poważnymi problemami. Razem z Mirą wymyśla magiczne rytuały i wyznacza tajemne szlaki, by posklejać swoje skomplikowane życie i móc przetrwać.

Jeremy daje się wciągnąć do niezwykłego, wymyślonego świata Sebby’ego i Miry. Zaczyna wówczas rozumieć, że przyjaciele stworzyli sekretną rzeczywistość, by uchronić się przed tymi, którzy nie potrafią ich zrozumieć.

„Wyznawcy niemożliwego życia” Kate Scelsy to historia o wyjątkowej przyjaźni między trójką nastolatków. Ciepła, poruszająca opowieść i ważki temat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wyznawcy niemożliwego życia

Ocena:
Autor:
Data:
Książki młodzieżowe, wbrew pozorom, także przekazują cenne wartości. Powieść ,,Wyznawcy niemożliwego życia" z pewnością zalicza się do tej kategorii.

Miranda po wyprowadzce swojej starszej siostry Julie stała się dla rodziców kimś w rodzaju problemu. Rozchwiana emocjonalnie, z dość drastyczną przeszłością, nie do końca potrafi odnaleźć się w szkole. Na szczęście ma swojego przyjaciela, Sebby'ego, którego poznała jakiś czas temu i połączył ich wspólny problem. Chłopak jest adoptowany ... ostatnimi czasy niekoniecznie ma ochotę chodzić do szkoły, ani opiekować się młodszym rodzeństwem. Oprócz tego do szkoły wraca Jeremy, który za namową nauczyciela postanawia założyć kółko plastyczne. Mira i Sebastian także do niego dołączają i tak zaczyna się ich wyboista droga przyjaźni.

Przeglądając zapowiedzi wydawnictwa HarperCollins nie mogłam się zdecydować, z którą lekturą chciałabym zapoznać się najpierw. Mój wybór ostatecznie padł na ,,Wyznawców niemożliwego życia". Muszę przyznać, że nie jest to powieść szczególnie wybitna, aczkolwiek posiada w sobie coś, co nie pozwala o niej zapomnieć. Pokazuje problemy współczesnych nastolatków, zwraca uwagę na to, jak młodzi ludzie potrafią być okrutni i znęcać się nad szkolnymi kolegami z ławki. Daje też jednak nadzieję na to, że wszystko może się dobrze skończyć.

,,Wyznawcy niemożliwego życia" to dość ciepła historia trójki nastolatków, których losy się zetknęły. Przeczytałam ją praktycznie w jeden dzień. Idealna lektura na wolne popołudnie, choć nie zabraknie także momentów refleksji, czy i my kiedyś się tak nie zachowywaliśmy. Zapewne pozwoli spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena