Koszyk 0
Opis:
 Wyznanie to powieść biograficzna, opowiadająca historię dojrzałej, wykształconej kobiety, mieszkanki Małopolski, która w następstwie nieszczęśliwego wypadku, porzucenia przez męża oraz bezdusznego orzeczenia ZUS-u o zdolności do pracy mimo kalectwa, w czterdziestym roku życia podejmuje rozpaczliwą decyzję o wyjeździe do niemieckiego domu publicznego. Nie zna języka – ale zna swoją ... wartość. Nie zna specyfiki zawodu – ale mimo wszelkich przeciwności, dzięki dążeniu do perfekcji w każdej dziedzinie życia – staje się profesjonalną prostytutką. A kiedy już osiąga cel i pracując w nowym zawodzie, jest w stanie utrzymać rodzinę, pojawia się On – miłość życia, a wraz z Nim największa egzystencjalna rozterka: mieć czy być? Mieć pieniądze czy być kochaną? Wyznanie to pasjonująca powieść, pełna niezwykłych postaci i zdarzeń. Wątek biograficzny staje się punktem wyjścia do wielkiej literatury. Jesteśmy świadkami do bólu autentycznej spowiedzi, próby oczyszczenia się po upadku kobiety, której szczerość, inteligencja i zmysł obserwacji wywołują nasz podziw. Zarysowujący się w tle obraz tajemniczego świata zachodnioeuropejskiej prostytucji w dobie globalizacji zaskakuje swoimi mechanizmami i szerokością zasięgu. Dotyka postacie z wielu środowisk, w tym polityki, które obnażają przed nami swoje ukryte oblicze w fascynujących epizodach i dialogach. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Janka Szczęsna
  • 2016
  • 256
  • 200
  • 135
  • *, 978837820-114-4
  • 9788378201144
  • ZDCQY

Recenzje czytelników

Wyznanie

Ocena:
Autor:
Data:
Janina nigdy nie miała łatwego i przyjemnego życia. Zawsze dostawała solidną lekcję, po której nauczyła się być butna i harda. Jak się okazuje do pewnego czasu….
W pewnym momencie w jej życiu zdarza się nieszczęśliwy wypadek, który komplikuje jej karierę zawodową, bycie matką, a nawet obniża samoocenę. Wszystko to z czego do tej pory się utrzymywała i z czego żyła ona i jej dzieci, nagle przysypuje gruz. Kobieta się załamuje, oszczędności szybko topnieją ... a „prawdziwi przyjaciele” nagle znikają, odwracają się od jej nieszczęścia. To wszystko zmusza Jankę do wyjazdu za granicę w poszukiwaniu pracy i pieniędzy mogących zapewnić jej i dzieciom godziwy byt.
Janina wywodzi się z rodziny, gdzie babcia pamięta czasy wojny i obozów koncentracyjnych. Kobieta jest bardzo sceptycznie nastawiona do innych kultur, nie mówiąc już o kolorze skóry. Jakże los z niej zakpił, kiedy okazuje się, że ową pracę znajduje w Niemczech, a w dodatku w branży, która nie jest powodem do chwalenia się tym, ani do opowiadania o tym.
Jakże wielka jest miłość matki do dzieci, która decyduje się aż tak poniżyć.
Ale czy raz wchodząc w ten świat – czy jest się w stanie, i czy ma się na tyle siły aby z niego wyjść?
Czy łatwe pieniądze to nie wygoda o której marzy każdy?
Książka niezwykle wciągająca i poruszająca. Akcja toczy się praktycznie od pierwszej strony i szczerze tutaj przyznam, że czytając z zapartym tchem, skończyłam ją w jeden dzień. Z jednej strony to tragedia jaka spotyka kobietę, która zawsze była patriotką i zawsze ciężko pracowała dla swojego kraju. A z drugiej strony, jakże pokrętne są ścieżki ludzkie. Chodzimy po tym świecie i nawet nie jesteśmy tego świadomi, nawet nie przypuszczamy, w którym zakątku świata czeka nas chociaż trochę szczęścia – nasz kawałek nieba, jakże wytęskniony i wyczekany.
Ze swojej strony powiem tyle, że ta książka na pewno zostanie w mojej pamięci na długo, stanie na honorowym miejscy na półce, gdyż jest to świadectwo ludzkiej odwagi, siły i niezłomności pomimo tylu przeciwności losu.
Cała historia zawarta jest na 256 kartach książki. Litery są duże, nie męczą oka, a wręcz zachęcają do przeczytania tej trudnej, często wzruszającej opowieści.
Polecam każdej kobiecie.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena