Koszyk 0
Opis:
Ta znakomita książka z dziedziny psychologii społecznej, prezentująca techniki wywierania wpływu, skierowana jest do wszystkich zainteresowanych wpływaniem na innych ludzi oraz tych, którzy pragną obronić się przed niepożądanym oddziaływaniem bądź manipulacją. Książka skierowana jest do osób, które zawodowo zajmują się wpływaniem na innych: do dziennikarzy i psychologów, kierowników i negocjatorów, specjalistów od reklamy i marketingu, prawników i ekonomistów, nauczycieli i wychowawców ... Służyć może wiedzą i pomocą zarówno tym, którzy chcą wpływać na innych, jak i tym, którzy pragną się obronić przed niepożądanym wpływem. Wywieranie wpływu jest to więc tak naprawdę książka dla każdego z nas. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robert Cialdini
  • 2014
  • 0
  • 328
  • 243
  • 172
  • 9788374895293
  • 9788374895293
  • ZB9DM

Recenzje czytelników

Prawie jak biblia

Ocena:
Autor:
Data:
Zaraz powinno się rozpocząć kolokwium na prowadzonych przeze mnie zajęciach z public relations. Pojawia się jednak nieoczekiwane utrudnienie: sprawdzian ma mieć formę pisemną. Początkowa konsternacja szybko zamienia się w spontaniczne poszukiwanie arkuszy papieru. Okazuje się, że kilkanaście osób przyniosło „na wszelki wypadek” różne notatniki i bruliony, z których wyrwane kartki rozwiązały kłopotliwą sytuację. W grupie tych zapobiegliwych były wyłącznie dziewczęta, które ... za „maślane oczy” kolegów, służyły im dalszą pomocą, pożyczając długopisy czy inne potrzebne materiały. Już za samą tą „spolegliwość” postawiłbym im ocenę niedostateczną, wszak egzamin dotyczył, między innymi, technik manipulacji.
Pal licho, że zaobserwowane przeze mnie zjawisko doskonale wpisało się w kulturowo ugruntowany zespół oczekiwań formułowanych wobec człowieka ze względu na jego płeć. To właśnie dziewczęta – w świetle stereotypu – okazały się być pilne, solidne, obowiązkowe i skore do pomocy. Gorzej, że to właśnie one w większości oblały egzamin. A do przeczytania była tylko jedna książka. Napisana lekko, błyskotliwie, chwilami może trochę efekciarsko. W sam raz na późne wieczory wiecznie zabieganych studentek. A później te wasze krótkie spódniczki, żeby Pan wykładowca jednak zaliczył. Problem w tym, że pan wykładowca „Wywieranie wpływu na ludzi” Roberta Cialdiniego opanował na gruncie praktycznym, czego i wam drogie studentki życzę.
Życie społeczne opiera się w znacznym stopniu na manipulowaniu bliźnimi i próbach obrony przed manipulacjami z ich strony. I niestety, jakkolwiek byśmy się sobie wydawali wewnętrznie bogaci i skomplikowani, reguły, dzięki którym inni potrafią na nas wpływać (a my na nich), są przerażająco proste. Czy nazwisko Pawłow coś wam mówi? „Wywieranie wpływu na ludzi” do podręcznik dla tych, którzy takiego sterowania chcą uniknąć – czyli dla nas wszystkich wystawionych na działanie wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych, zasypywanych darmowymi ofertami jedynych okazji, słuchających przedwyborczych obietnic, wystawionych na widok krótkich spódniczek, czy „maślanych oczek” płci przeciwnej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

ciekawe, nie powiem!

Ocena:
Autor:
Data:
Kupiłam tę książkę z polecenia wykładowcy. Myślałam, że będzie to kolejny nudny podręcznik.. Jakaż niespodzianka mnie spotkała! Książka jest pełna ciekawych przykładów a przy tym napisana bardzo zrozumiałym językiem. Można wyciągnąć coś dla siebie, rzeczy przydatne w codziennym życiu.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena