Koszyk 0
Opis:
W tej książce zgubiły się 3 parasole, 7 myszek, 14 książek, 5 butów, 14 ptaków, 2 krokodyle, 3 widelce, 8 liter, 1 wielbłąd i wiele, wiele innych przedmiotów oraz zwierząt. Czy jesteś w stanie je wszystkie odnaleźć? Podejmij wyzwanie! Poszukiwane elementy zostały starannie ukryte na 20 czarno-białych ilustracjach, znanych niektórym ze „Świerszczyka”. Potem czeka Cię ... kolejne zadanie: wszystkie obrazki trzeba pokolorować – zatem: kredki i flamastry w dłoń! Magda Wosik – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Jest współautorką antykolorowanki „O, ja cię! Smok w krawacie!”, uznanej za Najlepszą Książkę dla Dzieci 2011 roku w konkursie „Przecinek i Kropka”, a także kolejnej, powstałej w 2013 roku książki do bazgrolenia – „Agencja z o.o.”. Zilustrowała „Czarownicę piętro niżej” Marcina Szczygielskiego, „Marysiu, jak myślisz?” Manueli Gretkowskiej, serię „Bzik & Makówka przedstawiają” Rafała Witka, a także „Pana Tadeusza w obrazkach”, będącego próbą ujęcia epopei w komiksowej formie. „Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki” to jej pierwsza książka autorska w Wydawnictwie „Nasza Księgarnia”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Magda Wosik
  • 2016
  • 1
  • 96
  • 240
  • 240
  • *, 9788310-13029-7
  • 9788310130297
  • ZD3NH
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

sposób na oderwanie dzieci od telewizorów

Ocena:
Autor:
Data:
Na polskim rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek, które są na tyle atrakcyjne, że odrywają dzieci od telewizorów. Mistrzem w tej kategorii stało się dla mnie Wydawnictwo Nasza Księgarnia, które nieustannie zaskakuje mnie nowymi edukacyjnymi książkami dla dzieci w różnym wieku.

Tym razem w moje ręce wpadło Wytęż wzrok – niepozorna książka pełna obrazków i wierszyków, która ćwiczy koncentrację, percepcję wzrokową i umiejętności manualne ... Dzieci nie tylko szukają ukrytych przedmiotów, ale również świetnie się bawią kolorując.

Książka może się również przydać do nauki czytania! Ma parę takich tekstów, w którym dorosły może czytać słowa, a dziecko obrazki. Przykład poniżej:


Mogłoby się wydawać, że czarno biała książka nie będzie zbyt dużą atrakcją dla dzieci… Nic bardziej mylnego! Właśnie dzięki temu, że Wytęż wzrok jest pozbawione kolorów, podczas zabawy można najpierw zamalować elementy, które mamy za zadanie znaleźć, a potem pokolorować resztę obrazka. Zabawa kredkami jest więc ułatwieniem w odnajdywaniu zagubionych na obrazku przedmiotów (które czasem są ukryte w zaskakujących miejscach). Na zachętę dodam również, że książka jest narysowana z humorem – zarówno obrazki jak i wierszyki są naprawdę zabawne!


Tej książki nie trzeba dodatkowo wychwalać, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że jest wspaniała! Moje pięcioletnie bratanki były zachwycone i chętnie szukały ukrytych przedmiotów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Gdy wytężysz wzrok odnajdziesz ukryte skarby

Ocena:
Autor:
Data:
"Wytęż wzrok" Magdy Wosik nie jest tak trudna, jak poszukiwania Wally'ego i nadaje się także dla młodszych dzieci. Dla nich także urozmaiceniem będzie możliwość czytania przez rodzica tekstu, który opowiada o nadchodzącym obrazku i jego krótkiej historyjce. Do tej podanej nam przez autora z łatwością można dorobić też własną. Lew, który znajduje się w gabinecie dentystycznym mógł przecież wybić sobie zęba próbując zjeść kawałek drewna, myląc go z apetyczną szyneczką ... Wtedy możemy także napomknąć o tym jak ważna jest higiena swoich zębów połączona z nieuchronnymi wizytami u dentysty - i to wszystko w tak miłej atmosferze, że dziecku łatwiej będzie przyswoić pewne informacje i skojarzyć je z czymś przyjemnym.

Więcej na zukoteka.blox.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena