Koszyk 0
Opis:
Wyspy paprykarzowe to powieść przygodowa osadzona w schyłku socjalistycznej rzeczywistości, pojmowanej rozumem szalonej nastolatki. Ciekawość oraz niespożyta energia głównej bohaterki sprawiają, że pakuje się ona w bardzo zabawne tarapty. Powieść obejmuje 39 rozdziałów=39 wysp, a każda z wysp jest nową hecą na 24 fajerki.
Mniej Więcej
  • Aneta Skarżyński
  • 2015
  • 296
  • 201
  • 140
  • 9788379003600
  • 9788379003600
  • ZCXF3

Recenzje czytelników

"Czyż fantazja nie jest siostrą geniuszu?"

Ocena:
Autor:
Data:
Drugi tom, podobnie jak pierwszy, wypełniony jest zabawnymi i zaskakującymi wydarzeniami z życia Anety, nadpobudliwej psychoruchowo osóbki, teraz w wieku szkoły średniej. A są to niesamowite przygody, bo dziewczyna obdarzona jest niezwykłym temperamentem i fantazją. Nie można wyjść ze zdumienia, że tak wiele niecodziennych perypetii może się przydarzyć jednej osobie, ale jak się ma takiego pecha, to kłopoty niejako same do człowieka przyklejają się. Jak mówi jej matka " ... są pewne problemy natury wychowawczej, ale wyjdzie z tego, a przynajmniej taką mamy nadzieję". Duża porcja świetnego humoru, a wszystko opowiedziane na tle absurdalnej atmosfery polskiej socjalistycznej rzeczywistości.

Przepadam za książkami, w których odnajduję cząstkę siebie i swojego świata. Ich czytanie to dla mnie podwójna radość i przyjemność, a jeśli tylko podane są w tak świetnej formie, to identyfikuję się z nimi i na długo pozostają we mnie. A ta książka taka właśnie jest. Ciepła, wrażliwa, sugestywna i pełna emocji. Autorka prowadzi czytelnika bardzo plastycznie i interesująco. Mamy wrażenie, jakbyśmy sami byli główną bohaterką, razem z nią przeżywali rozterki i wpadali w zabawne tarapaty. To lekkie pióro i naturalna łatwość, z jaką książka przykuwa uwagę czytelnika, bardzo mi odpowiadają. Namawiam młodych i starszych czytelników do zapoznania się z nią, świetna porcja relaksu, wzruszeń i przemyśleń, z przymrużeniem oka. Z wielką niecierpliwością czekam na "Wyspy Pieprzowe", których premiera przewidziana jest na grudzień.

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wyspy paprykarzowe

Ocena:
Autor:
Data:
Jesienne i długie wieczory wywołują w nas melancholię, smutek i lekką depresję, mimo otaczających nas na dworze kolorów. Ja mam na to niesamowite panaceum! :)

Dzisiaj podzielę się z Wami "Wyspami Paprykarzowymi" Anety Skarżyński. Coś Wam świta?

Tak to druga część, wspomnianej już na blogu, świetnie przyjętej przeze mnie książki, którą czytałam z wielkim uśmieszkiem na twarzy. "Wyspy Naftalinowe" (jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z tą recenzją ... to odsyłam Was do niej).

Nadal mamy do czynienia z Anetką, która powraca w wielkim dla siebie humorystycznym stylu. Aneta jest osobą o wielkim temperamencie z bardzo barwną osobowością. Tym razem będziemy świadkami jej dojrzewania, gdyż powieść rozpoczyna się, gdy Aneta ma piętnaście lat i rozpoczyna kolejny etap edukacji, w szkole średniej. Oczywiście nauka nie jest jej numerem 1 na liście priorytetów, Anetka woli poznawać nowych ludzi i budować barwne znajomości. W liceum pedagogicznym, wspólnie z dwiema przyjaciółkami tworzy grupę, która swoimi działaniami przyprawia o ból głowy nauczycieli i rówieśników. W tym czasie znajduje też swoją pierwszą, prawdziwą miłość, na którą tak czekała.

"Wyspy Paprykarzowe" nie straciły rezonu, nadal są śmieszne i wyciskają łzy przy każdej możliwej okazji. Jednym z takich fragmentów był moment z piosenką "Chcemy być sobą" - Perfectu. (Specjalnie nie mówię Wam o czym był fragment aby tylko wzniecić waszą ciekawość na wyższy stopień. :) ). Przy każdej kartce uśmiech nie schodził mi z twarzy, co w niektórych sytuacjach było dziwne dla kogoś postronnego. Książkę będę wspominać jako świetnie spędzone chwile, bo tak dobrej książki z humorem już dawno nie czytałam.


Książkę nadal polecam wszystkim czytelnikom, którzy chcą się rozerwać i którzy szukają czegoś na oderwanie się od zmartwień i rzeczywistości. Muszę jeszcze tutaj nadmienić, że następna część niedługo będzie miała premierę, a więc nie ma co, trzeba czekać.

Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za możliwość przeczytania jakże wspaniałej i godnej polecenia książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena