Koszyk 0
Opis:
Książka ze wspomnieniami Artystki. Niesamowite historie spisane dzięki pamiętnikom pisanym od wczesnych lat młodości. Opowieści przez które przetaczają się niezwykłe osobowości takie jak Jerzy Kosiński, Miles Davis, Sting, Herbie Hencock i wielu, wielu innych. Historia życia, podróży Artystki, jej życie w Polsce, a potem 20 lat spędzone w Nowym Jorku. Zabawna, poruszająca i pełna emocji opowieść. Biografia, dzięki której poznajemy historie współczesnego jazzu ... ale także poznajemy wspaniałą kobietę, która mimo wielu trudności tak bliskich każdemu z nas potrafi z humorem i ufnością patrzeć na świat. Poznajemy człowieka zakochanego w świecie, ludziach i życiu. Poznajemy Urszulę Dudziak. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Urszula Dudziak
  • 2011
  • 1
  • 288
  • 225
  • 175
  • 97883-9278-1127
  • 9788392781127
  • ZAHXF

Recenzje czytelników

Szczerze i z optymizmem

Ocena:
Autor:
Data:
Sięgnęłam po tę książkę bez przekonania, bo nie jestem miłośniczką jazzu i wokalu pani Dudziak. Autorka zgotowała mi jednak miłą niespodziankę w postaci sporej garści wspomnień, które są nie tylko jej własnym portretem, ale także kopalnią anegdot o świecie muzyki jako ponadczasowego zjawiska. Sporo jest tu także opowieści o Polonii amerykańskiej, wśród której brylują nie tylko muzyczne indywidualności (m.in. Jerzy Kosiński, Janusz Głowacki, Ryszard Horowizt, Wojciech Fibak ... często goszcząca w Stanach Agnieszka Osiecka...).

Urszula Dudziak odważnie pisze o swoim dzieciństwie, burzliwej młodości, związkach z Michałem Urbaniakiem i Jerzym Kosińskim oraz innych miłościach - platonicznych. Chociaż dwuznaczny tytuł sugerować może zdradzenie tajemnic, w książce nie wszystko jest na sprzedaż. Autorka odsłania osobiste, a nawet intymne szczegóły, ale nie otwiera zbyt szeroko drzwi do swojej alkowy. Najbardziej skupia się na życiowych pasjach i swojej drodze artystycznej oraz towarzyszących jej w karierze ludziach.

Dużym atutem jest forma książki. Nie są to chronologicznie spisane wspomnienia, lecz luźno, ale logicznie połączone felietony bogato okraszone zdjęciami i fragmentami pisanego przez lata dziennika.

Najbardziej spodobał mi się optymistyczny charakter opowieści. Autorka mimo swojego wieku (67-68 lat w okresie pisania książki), bolesnych doświadczeń osobistych, walki z rakiem, zachowała życiowy optymizm i fizyczną oraz psychiczną energię, której można jej pozazdrościć.
Emanuje z tej książki radość, z jaką pani Urszula patrzy na czytelnika z okładki.

Była to dla mnie właśnie radosna i optymistyczna lektura i takiej życzę wszystkim czytelnikom!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena