Koszyk 0
Opis:
Wyspa z mgły i kamienia to przepiękna opowieść o tym, że w każdym momencie życia można uwierzyć w siebie i odmienić los, przeżywając w dodatku niezwykłą przygodę. Julia dzięki swej determinacji trafi na Kretę, gdzie rozpocznie zupełnie inne życie. Przez całe lata bała się, że nie da rady wykonać zadań, które sama na siebie nałożyła. Starała się być dla swoich córek jednocześnie matką i ojcem. Każdego ranka myślała jedynie o tym, żeby nikt nie umarł na jej dyżurze. I jeszcze ... żeby dziewczynki były szczęśliwe. To wypełniało po brzegi dni i noce. Kiedy dzieci dorosły, uświadomiła sobie, że w powtarzalnej, banalnej codzienności zgubiła coś bardzo ważnego – samą siebie. Że zapomniała o marzeniach. I postanawiła o nie walczyć. Przeniosła się na cichą kreteńską wieś, aby żyć, robiąc to wszystko, na co nigdy nie miała czasu. Nie podejrzewała, że cisza może oznaczać nadejście burzy i że zaczyna się dla niej życie pełne emocji i niebezpieczeństw. Prawdziwe życie, które ani przez chwilę nie wywoła u niej lęku. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • MG
  • miękka
Mniej Więcej
  • Magdalena Kawka
  • 2013
  • 288
  • 205
  • 145
  • 978-83-7779-097-7
  • 9788377790977
  • ZB1MS

Recenzje czytelników

Życie na wyspie marzeń

Ocena:
Autor:
Data:
Magdalena Kawka to laureatka głównej nagrody pierwszej edycji konkursu „Piórem i pazurem” w 2012 roku. Bardzo byłam ciekawa tego debiutu, dość szumnie w ostatnich dniach zapowiadanego. W końcu książka „Wyspa z mgły i kamienia” wylądowała na mojej półce, a ja z ogromnym zainteresowaniem rozpoczęłam lekturę.

Julia to pięćdziesięciolatka, matka dwóch dorosłych córek, zapracowanej bizneswoman Anki i wiecznie skwaszonej trudami macierzyństwami Ewy ... Julię właśnie zostawił po wielu latach życiowy partner. Kobieta postanawia zainwestować w siebie, swoje marzenia i swoją przyszłość. Wyjeżdża na Kretę, by tam odnaleźć szczęście.

Historia jak wiele innych. Jest porzucona bohaterka, która chce zmienić swoje życie, jest niedoceniająca ją rodzina (egoizm córek irytował mnie ogromnie), jest wyjazd, przygoda
i niebezpieczeństwo. Zabrakło mi jednak tego czegoś, tego pazura właśnie. Magdalena Kawka stworzyła fajną opowieść, napisaną lekkim i płynnym stylem, którą bardzo dobrze i bardzo szybko się czyta. Jako, że akcja toczy się w Grecji, w książce jest opowiedzianych mnóstwo historii związanych z Kretą i jej mieszkańcami. Cała fabuła jest mocno oparta na czasach II wojny światowej i odkryciach archeologicznych. I to jest ogromny plus książki. Bardzo dużo interesujących faktów z życia Krety, faktów nieznanych z historii powszechnej, a więc obcych dla większości Europejczyków, już nie mówiąc o odleglejszych zakątkach świata.

Bohaterowie, zarówno Julia, jak i mieszkańcy niewielkiej miejscowości Falasarna to ciekawa grupa charakterów. Julia, młoda emerytka, atrakcyjna kobieta, mądra, wykształcona, inteligentna. Emma, bardzo bogata starsza pani, Martin Niemiec o polskich korzeniach, od których stanowczo się odżegnuje, nieco zwariowana Lotta, Goran trochę dla mnie nieodgadniona postać. Razem stanowią konglomerat dość tajemniczy, mający swoje sekrety, ale też jeden konkretny cel.

Fabuła, jak i bohaterowie bez zarzutu, bardzo dobra, ciekawie poprowadzona intryga, kilka wątków bez trudu układających się w całość. Natomiast co do tego zapowiadanego niebezpieczeństwa, tutaj jestem mocno rozczarowana. Nastawiłam się na powieść obyczajowo – kryminalną, nie żeby od razu strzelaniny musiały być, ale zabrakło mi właśnie tego pazura. Szybko toczącej się, zapierającej dech akcji, lawiny zdarzeń i tego co by wciągnęło mnie mocno w lekturę. Tymczasem wątek sensacyjny uważam za niedopracowany i jakiś taki mdły i zbyt beztroski. Rozczarowało mnie również zakończenie powieści, takie proste, nieskomplikowane, nie przynoszące żadnych emocji. „Wyspa z mgły i kamienia” to bardzo dobrze napisana powieść obyczajowa, świetna lektura zwłaszcza na wakacje, ale jako kryminał jest słaba. W zależności od tego czego oczekujecie od tej książki spodoba się wam lub nie. Decyzja należy do was.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wyspa z mgły i kamienia

Ocena:
Autor:
Data:
Zanim zdążyłam sięgnąć po książkę ,Wyspa z mgły i kamienia" zdążyłam przeczytać już kilka recenzji na jej temat. Większość były pozytywne, lecz zdarzały się też negatywne, które to zasiały we mnie ziarno zwątpienia w tę pozycję. Jednak w końcu mogłam ją przeczytać i uformować na jej temat własne zdanie, a nawet kilka. Jak więc przyjęłam tę książkę?

Książka już na początku mnie zaciekawiła, trochę nawet zaskoczyła. Przyjemnie zaczęło mi się ją czytać ... To dzięki temu początkowi wciągnęłam się w czytanie tej książki i nie oderwałam się od niej póki jej nie skończyłam. Jej strony znikały mi w naprawdę w ekspresowym tempie. Swobodnie więc mogę stwierdzić, że jest to idealna książka na jeden wieczór, czy też dzień na plaży.

Mimo, że początek książki mnie wciągnął i książka okazała się być interesującą pozycją, to niestety ,,Wyspa z mgły i kamienia" od czasu do czasu mnie nudziła. Jest tu dużo nawiązań do historii, czy też archeologii, za którymi nie przepadam i mnie nużą. Jednak zaskakujące okazało się, że to właśnie one sprawiły, że książka była jeszcze ciekawsza. Zapewniły nam one zagadkę do rozwiązania, która przyciąga czytelnika jeszcze bardziej do książki.

Jednego dla autorki nie wybaczę. Czytam tu sobie książkę, czytam, aż tu nagle kończą mi się strony, a we mnie pozostaje tylko pragnienie by dowiedzieć jak dalej życie Julii się potoczy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena