Koszyk 0
Opis:
Mistrz szkockiego TARTAN NOIR powraca w wielkim stylu.Kanadyjską wyspę Entry, szeroką na zaledwie dwa kilometry i długą na trzy, zamieszkuje stu trzydziestu mieszkańców. Najbogatszy z nich został właśnie zamordowany. Wydaje się, że sprawa jest ewidentna: policja podejrzewa zbrodnię w afekcie. Kiedy jednak detektyw Sime Mackenzie spotyka główną podejrzaną, sprawy nagle się komplikują – ... wydaje mu ona się znajoma, choć nigdy się nie spotkali. Co więcej, nowo poznana kobieta zaczyna regularnie pojawiać się w jego snach…Najlepszy szkocki kryminał 2014 roku! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Peter May
  • 2016
  • 1
  • 480
  • 195
  • 125
  • *, 978837885-485-2
  • 9788378854852
  • ZD7OV

Recenzje czytelników

Wyspa Entry

Ocena:
Autor:
Data:
Najnowsza powieść Petera Maya pochłonęła mnie bez reszty. Bardzo lubię jego specyficzny, mroczny styl pisania i niesamowite wyspy, które dzięki niemu poznajemy. Specyficzne społeczeństwa, żyjące w izolacji, na własnych zasadach i prawach, jakby w oderwaniu od rzeczywistości. Uwielbiam wczytywać się w jego książki i chłonąć ten klimat, całą sobą. Autor genialnie połączył teraźniejszość i przeszłość, realizm i swoistą magię wyspy.

"Wyspa powrotów" ... to niesamowite połączenie kryminału z mroczną powieścią o klimacie wiktoriańskim. Klimat i pogoda, jeszcze wzmagają to uczucie - ciarki chodzą po plecach podczas lektury książki. Przeszłość i przeznaczenie kładą się cieniem na losach bohaterów powieści.
Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie kojarzyć pisarza Maya z niesamowicie mrocznymi kryminałami z wysp, a nie tylko z opowieściami o Indianach. Ja zdecydowanie wolę współczesnego Maya i jego książki - polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/03/wyspa-powrotow-peter-may.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena