Koszyk 0
Opis:
Jamie Ford, którego książka Hotel słodko-gorzkich wspomnień znalazła się na liście bestsellerów „The New York Times”, napisał swoją bardzo wyczekiwaną drugą powieść. Jej tło stanowi Seattle w okresie wielkiego kryzysu. Wyśnij i mnie to poruszająca  historia dwojga wrażliwych ludzi: marzącego o lepszej przyszłości chłopca oraz uciekającej przed koszmarną ... przeszłością kobiety. Oboje szukają miłości, nadziei i przebaczenia. William Eng, urodzony w Stanach Zjednoczonych chłopiec o chińskim pochodzeniu, ostatnie pięć długich lat przeżył w sierocińcu pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Seattle. W dniu urodzin William wraz z innymi dziećmi zostaje zabrany na wycieczkę do kina. Na srebrnym ekranie widzi aktorkę znaną jako Willow Frost. William jest przekonany, że to jego matka, która została gwiazdą filmową. Chłopiec ucieka z sierocińca, żeby ją odnaleźć i odkrywa, że historia jej życia jest bardziej skomplikowana niż wszelkie hollywoodzkie fantazje. Jeśli spodobał się wam Hotel słodko-gorzkich wspomnień, pokochacie Wyśnij i mnie. Poruszająca, przesycona wrażliwością powieść, której lektura przynosi wielką satysfakcję.Lisa Genova Jamie Ford jest synem Amerykanina chińskiego pochodzenia, autorem powieści Hotel słodko-gorzkich wspomnień, która trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i została wyróżniona nagrodą Asian-Pacific American Award for Literature. Dorastał w Seattle, obecnie mieszka w Montanie wraz z żoną i dziećmi. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jamie Ford
  • 2015
  • 416
  • 200
  • 125
  • 978-83-7943-546-3
  • 9788379435463
  • ZCWJK

Recenzje czytelników

Doskonała. Gorąco polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Wyśnij i mnie to bardzo dobra, mądra i poruszająca historia dwojga wrażliwych ludzi, którzy szukają miłości, nadziei i przebaczenia.
Jamie Ford po raz kolejny napisał niezwykłą powieść. Pod pozorem opowieści o dwojgu zagubionych ludziach, prezentuje czytelnikom coś znacznie głębszego, historię, która chwyta za serce i zmusza do wielu przemyśleń.
Jest to opowieść, w którą z początku trudno się wczytać, ale warto jej dać szansę. To mądra ... ponadczasowa historia o ludziach zagubionych tak bardzo, jak tylko jest to możliwe.
To historia trudnych ludzkich losów i tego, że nigdy nie warto się poddawać, że nie warto iść na kompromisy, że zawsze trzeba mieć nadzieję, bo może szczęście jest tuż za rogiem.
Losy Willow i Williama poruszają i to bardzo. Ukazanie ich w kontekście biedy, nędzy, trudów chińskich emigrantów i Wielkiego Kryzysu sprawiło, iż od lektury trudno było mi się oderwać, a w jej trakcie uroniłam kilka łez.
Zachwycają także liczne opisy chińskich obyczajów, strojów, życia codziennego imigrantów na początku XX wieku.
Dodatkowym plusem jest bardzo bogate tło historyczne. Jednak przeciwnicy historii, spokojnie, bez obaw. Jamie Ford wszystkie elementy powieści łączy niezwykle zręcznie, nie przesadza ani z historią, ani z opisami chińskich obyczajów. To wielki atut jego pisarstwa. Wszystko co składa się na tę powieść, co czyni ją tak niezwykłą, jest zaserwowane czytelnikowi w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu biorąc do ręki Wyśnij i mnie, otrzymujemy powieść idealną, którą pochłoniemy w ciągu kilku godzin.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena