Koszyk 0
Opis:
Nowa książka Chrisa Pavone, mistrza suspensu, autora powieści Kobieta, której nikt nie znał, nagrodzonej Edgar Award 2013 za najlepszy debiut. Gdy w Nowym Jorku wschodzi słońce, agentka literacka Isabel Reed kończy lekturę anonimowego manuskryptu ujawniającego szokujące rewelacje na temat wielu wpływowych osób oraz długo skrywane sekrety z jej własnej przeszłości. W Kopenhadze był ... y agent CIA Hayden Gray robi wszystko, by sensacyjny manuskrypt nie ujrzał światła dziennego, ale właśnie ktoś przystawia mu do skroni lufę pistoletu. Sam autor zaś wiedzie życie na obczyźnie, ukrywając się w Zurichu. Publikacja Wypadku ma być dla niego rodzajem pokuty za dotychczasowe życie wypełnione zdradami i kłamstwem. Cały czas musi jednak mieć się na baczności. Rozpoczyna się ryzykowna walka o publikację manuskryptu. Akcja rozgrywa się w różnych zakątkach Europy i Stanów Zjednoczonych, a misterna sieć kłamstw ma swój początek ćwierć wieku temu, gdy pewnej nocy na krętej drodze gdzieś w północnej części stanu Nowy Jork dochodzi do brzemiennego w skutkach wypadku. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Chris Pavone
 • 2015
 • 1
 • 496
 • 205
 • 131
 • 97883287-0002-4
 • 9788328700024
 • ZD047

Recenzje czytelników

Niewykorzystany potencjał

Ocena:
Autor:
Data:
Jak to możliwe, że moralność (lub jej brak) jednego człowieka wpływa na losy dziesiątek o ile nie setek ludzi, a kolejne miliony żyją przez to w zakłamanej rzeczywistości? Okazuje się, że wystarczy być potentatem jakiegoś koncernu, mieć odpowiednie znajomości na całym świecie i zbierać haki na niemal każdą napotkaną osobę, a wtedy świat będzie leżał u naszych stóp. Taki właśnie jest Charlie Wolfe-właściciel kilku telewizji komercyjnych i portali internetowych na całym świecie ... Jednak i on ma swoje nie niechlubne tajemnice z przeszłości i zrobi wszystko by na jego wizerunku nie pojawiła się żadna rysa. Na jego nieszczęście jeden z jego tak zwanych przyjaciół ma dość i postanawia napisać prawdziwą, nieautoryzowaną biografię Wolfe'a, a ukończenie książki będzie dopiero początkiem problemów, gdyż na każdym, kto zapoznał się z treścią ciąży wyrok śmierci. Kiedy manuskrypt otrzymuje agentka literacka Isabel Reed postanawia stoczyć tę nierówną walkę i wydać biografię, ale Wolfe nie podda się tak łatwo, zwłaszcza, że ma już niejednego trupa w szafie.

Znacie to uczucie ekscytacji, gdy czytając zapowiedź książki macie nadzieję, że właśnie odkryliście kolejną perełkę i nie możecie się doczekać aż zatracicie się w lekturze? Jeśli tak to zapewne wiecie też, jak wielkie potrafią wyniknąć z tego rozczarowania i tak właśnie stało się w tym przypadku.

„Wypadek” zapowiadał się na naprawdę ciekawy, trzymający w napięciu thriller, niestety rzeczywistość okazała się zgoła inna.
Pierwsze co poraziło mnie już na wstępie to narracja: trzecioosobowa w czasie teraźniejszym. Ciągle zastanawiam się dlaczego autorzy decydują się na stosowanie czasu teraźniejszego, który w mojej opinii bardzo utrudnia czytanie i nadal nie potrafię tego zrozumieć.
Inną kwestią jest pojawienie się wielu stron, z których punktu widzenia poznajemy historię co sprawia, że akcja się niemiłosiernie wlecze, a znaczną część stanowią opisy ucieczki i pościgu, co moim zdaniem można było ograniczyć do relacji tylko z jednej strony.
Bardzo ciężko było mi się wciągnąć w akcję, znudzona przerzucałam kolejne strony i z bólem serca muszę przyznać, że z utęsknieniem czekałam na koniec lektury. Dopiero w połowie książka zaczęła mnie w miarę interesować, a najciekawsze było ostatnie sto stron, kiedy to zadziałał efekt kumulacji i całość nabrała odpowiedniego charakteru, żałuję, że autor nie pociągnął tej historii dalej, gdyż zakończenie zostawił tak naprawdę otwarte, chyba że pojawi się kontynuacja, wtedy taki zabieg miałby sens.

Prawdę mówiąc, po lekturze „Wypadku” jest mi przykro, bo pomysł na książkę był naprawdę dobry i oryginalny, gdyby akcja była lepiej zbudowana, to mógłby być prawdziwy hit, niestety autor nie udźwignął tego tematu, nie potrafił porwać czytelnika, powieść ma w sobie mnóstwo niewykorzystanego, ba, zmarnowanego potencjału i niestety najlepiej sprawdzi się dla kogoś, kto ma problemy z zasypianiem, bo potrafi znużyć w zaledwie kilka minut...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena