Koszyk 0
Opis:
Ciepła historia o miłości, wybaczaniu i trudnych życiowych wyborach. O tym, co tak naprawdę jest najważniejsze. Anna - młoda, odnosząca sukcesy dziennikarka radiowa - kocha i jest kochana. Jednak nie do końca potrafi się odnaleźć w związku z troskliwym, ale despotycznym i zaborczym Patrykiem. W ich relacjach nie brakuje napięć wynikających z jego tradycyjnego pojmowania rodziny - w tym roli kobiety - i jej pragnienia wolności. Anna musi posłuchać siebie, przekonać się ... czy chce od życia tego samego co jej ukochany mężczyzna, czy u jego boku naprawdę znajdzie swoje miejsce. Musi być pewna, jak odpowiedzieć na pytanie "Wyjdziesz za mnie, kotku?". A kiedy na jej drodze pojawia się milczący "ktoś", o kim mówiła arabska przepowiednia, Anna musi się zmierzyć z przewrotnym losem, aby walczyć o swoje szczęście. Opowieść o trudnej miłości, sile przyjaźni, mrokach przeszłości, rodzinnych tajemnicach i tęsknocie za prawdziwym uczuciem. Wioletta Sawicka - urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia pedagog, z pasji dziennikarka radiowa, prasowa, a przez chwilę telewizyjna. Zawodowo realizuje się w pisaniu reportaży i przeprowadzaniu wywiadów z ciekawymi ludźmi. O sobie wie jedno - że składa się z samych sprzeczności. Prywatnie szczęśliwa żona wciąż tego samego męża, matka bardzo dorosłego syna oraz dorastającej córki. Pasjami lubi czytać książki. Najlepiej kilka naraz. Wycieczki - tylko w odludne miejsca. Najlepiej rowerem do lasu. Po pięciu latach emigracji w Szwecji, z ulgą wróciła do rodzinnego Olsztyna, gdzie narodził się pomysł napisania pierwszej powieści. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Wioletta Sawicka
  • 2014
  • 526
  • 195
  • 125
  • 978-83-7839-773-1
  • 9788378397731
  • ZBH69

Recenzje czytelników

Piękna książka o życiu i miłości

Ocena:
Autor:
Data:
Geralnie do polskich powieści zwłaszcza tych o miłości podchodzę z dystansem. Ta jednak zauroczyła mnie od pierwszych stron.
Ta książka to taki mini-poradnik o życiu i najpiękniejsza książka o miłości jaką czytałam.A czytałam wiele.
Anka jest dziennikarką kochającą swój zawód, Patryka i niezależność. Patryk jest lekarzem kochającym Ankę. Niestety Patryk troszkę próbuje zamknąć Ankę w złotej klatce , złotej ale mimo wszystko klatce ... Anka nie chce a nawet nie może mu się podporządkować dlatego wylatuje do Anglii by tam przemyśleć swe plany i ułożyć życiowe priorytety.
Odległość i rozmowy ze starszymi ludźmi jakby nie było znającymi życie lepiej niż my młodzi sprawiają,że Anka dochodzi do wniosku że Patryk jest tym kogo w życiu chce i bez kogo nie potrafi a nawet nie chce żyć.
I tak mogłaby pisarka zakończyć książkę -piękny, hucznym ślubem i żyli długo i szczęśliwie. Na szczęście tego nie robi.
Do akcji wkracza bowiem córka Patryka. Dziewczyna skrzywdzona przez życie, uciekająca w bunt i zamykająca się w szczelną skorupę.
Ta książka naprawdę skłoniła mnie do refleksji, przemyśleń. A mało książek to potrafi. Czytając ją nie raz zastanawiałam się jak ja bym się zachowała na miejscu Ani, czy miałabym siłę by walczyć o rodzinę. Nie ukrywam ,że podziwiam kobiety potrafiące do dobra rodziny schować dumę do kieszeni.
Jestem dumna,że pani Wiola napisała tak świetną książkę,książkę ,którą się nie czyta lecz którą się żyje.
Sama mogłaby służyć jako scenariusz do filmu i jestem pewna że byłby to bestseller. Napisana jest bowiem lekko, gładko a co najważniejsze autentycznie.
Polecam ją wszystkim wierzącym w miłość i rodzinę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość jest łatwa czy trudna?

Ocena:
Autor:
Data:
Anka uwielbia Patryka i zrobiłaby dla niego wszystko, oprócz zamknięcia się w domu. Patryk to ten typ mężczyzny, który twierdzi, że to na głowie rodziny spoczywa obowiązek dbania o nią i zarobienia na wszystkie potrzeby domowników. Innego zdania jest Ania i gdy jej ukochany się jej oświadcza, odrzuca jego oświadczyny i postanawia walczyć z chorobliwą zazdrością Patryka i jego zapędami idącymi w kierunku zamknięcia jej w złotej klatce.

Wkrótce okazuje się ... że Patryk otrzymuje możliwość wyjazdu na miesięczne szkolenie z zakresu chirurgii i bardzo chce aby Ania mu towarzyszyła. Ona ma jednak inne plany i postanawia wyjechać do Szwecji, odwiedzając tym samym swoją koleżankę z dawnych lat. Ten wyjazd ma jeszcze jeden cel. Ania chce mieć czas na to aby spokojnie zastanowić się nad swoim życiem.

Ania i Patryk jeszcze nie wiedzą jak bardzo zmieni się wkrótce ich życie. Los szykuje im wiele niespodzianek, na które niekoniecznie są przygotowani.

Nie spodziewałam się po tej książce tak głębokiej lektury. Muszę przyznać, że od początku zakładałam, że będzie to historia z typu tych, gdzie ona nie chce, on się stara, później znów on nie chce, a na końcu i tak są razem. Tutaj prócz różnych zawirowań miłosnych jest piękna historia miłości rodzicielskiej i problemów związanych z wychowaniem dziecka, jest kilka dylematów, grzechów przeszłości, złych decyzji, nutka szczęścia i romantyzmu, a także dużo dobrej fabuły.

Ja jestem książką zachwycona i czyta się ją naprawdę rewelacyjnie. Właściwie jednym tchem, bo jak się już zacznie to trudno się oderwać.
Jeżeli macie ochotę na piękną opowieść o miłości i nie tylko zapiszczcie sobie ten tytuł w pamięci:)
Polecam!

www.zakurzonapolka.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena