Koszyk 0
Opis:
Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą, która nigdy się nie nudzi. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci tworzą fascynujący świat, a przy tym ćwiczą sprawność manualną i kształcą wyobraźnię przestrzenną. Jednym słowem wycinanki "Pomysły dla maluchów" są najbardziej wciągającą książeczką edukacyjną, jaką można sprezentować dziecku. Dziecko może całkowicie samodzielnie wykonać zawarte w książce modele ozdób bożonarodzeniowych - bez kleju i nożyczek! Pomogą wzory ... jasne instrukcje i nacięcia, które sprawiają, że małe ręce bez trudu poradzą sobie z tworzeniem modeli. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić papierowe modele. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Zbigniew Dobosz
  • 2014
  • 16
  • 290
  • 205
  • 978-83-7820-093-2
  • 9788378200932
  • ZBNQT
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Szopka

Ocena:
Autor:
Data:
Przedszkole jest czasem uczenia się przez beztroską zabawę z rodzicami, opiekunami i rówieśnikami. Odpowiednie ćwiczenia pozwolą dziecku przygotować się do szkoły oraz rozbudzić w nim ciekawość, a także pozwolą na przemycanie informacji o kulturze i religiach. Wszelkiego rodzaju święta są doskonałym pretekstem do samodzielnego wykonywania ozdób. Bardzo dobrym materiałem jest papier ... który pozwala na duże pole manewru oraz rozwijanie wielu umiejętności: od motoryki małej po wyobraźnię przestrzenną, a także umiejętność odwzorowania. Wycinanki z wzorami pozwalają na stworzenie naprawdę niezwykłych, bardzo dobrze zaplanowanych zabawek, a do tego będą doskonałym wzorem do samodzielnego wykonywania kolejnych.
Tego rodzaju szablony dla przedszkolaków powinny pozwolić wyrwać się z większych kart. Złożona konstrukcja stanie się zabawką rozwijającą wyobraźnię przestrzenną, będzie pretekstem do czytania książek o postaciach oraz pozwoli na odgrywanie scenek przez dziecko.
Wycinanki „Szopka betlejemska” to zeszyt z tekturowymi stronami pozwalającymi dziecku na złożenie pięknej szopki, która może stać się elementem świątecznego wystroju domu czy być pretekstem do poznania „Biblii”. Piękne zwierzątka zachęcają dzieci do zabawy.
Otoczenie szopki warto ozdobić wycinankami z zeszytu „Ozdoby choinkowe” oraz „Zeszytu ozdób bożonarodzeniowych”. Pierwszy – podobnie jak szopka –zawiera elementy do samodzielnego wyrywania i składania z pomocą rodziców, a drugi wymaga wsparcia osób dorosłych w czasie wycinania elementów z tektury.
Kolejną bardzo piękną świąteczną ozdobą do samodzielnego wykonania przez przedszkolaków jest "Kalendarz adwentowy" doskonale ćwiczący sprawności manualne oraz wprowadzający nasze pociechy w świat liczb.
Samodzielne wykonywanie ozdób pomaga wprowadzić dziecko w nastrój świąteczny. Ponadto ćwiczenie rąk, budowanie konstrukcji, wyrywanie i składanie elementów wzmacnia wiarę przedszkolaków we własne możliwości, dlatego polecam wszystkim dzieciom. Moja córka uwielbia bawić się takimi ozdobami, obserwować powieszone na firance.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena