Koszyk 0
Opis:
Życie Shannon Parker zmieniło się w jednej sekundzie. Skromna nauczycielka jest teraz boginią, która rządzi mitycznym Partholonem. Z czasem odnalazła się w nowym świecie i w nowej roli. Zasmakowała w nieograniczonej władzy, ale też wie, jak z niej korzystać. Z każdym dniem zdobywa coraz większe zaufanie i miłość poddanych. Zaaranżowane małżeństwo z szamanem ClanFintanem ku jej zaskoczeniu okazało się nad wyraz udane. Tymczasem magiczną przygodę zakłócają mroczne siły ... Do granicy Partholonu zbliżają się okrutni Fomorianie. Gdy rozpocznie się decydujące starcie, Shannon przekona się, ile tak naprawdę jest w niej zwykłej nauczycielki, a ile walecznej bogini... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • P.C. Cast
  • 2012
  • 368
  • 200
  • 130
  • 978-83-238-9201-4
  • 9788323892014
  • ZALHI

Recenzje czytelników

Gdy mit staje się prawdą

Ocena:
Autor:
Data:
Marzenia, nawet te, o jakich sami nie wiedzieliśmy, spełniają, oczywiście w najmniej spodziewanym momencie i w sposób dość gwałtowny. Jaka może być reakcja na przeniesienie w zupełnie obce miejsce, zostanie kapłanką starożytnej bogini i jednocześnie jej ziemskim wcieleniem? Po pierwsze oszołomienie, po drugie niedowierzanie, po trzecie ... poczucie znalezienia się we właściwym miejscu, tylko szczęście burzy pytanie czy czas po temu właściwy ... U przysłowiowych bram staje najeźdźca i to z kategorii tych, którzy pozostawiają po sobie krew oraz ból i nie spoczną dopóki nie zniszczą wszystkiego na swej drodze.

Shannon Parker jest stuprocentową współczesną kobietą, samodzielną i cieszącą się życiem, jednak zamiast spędzać wakacje w swoim domu w Tulsie, znajduje się w mitycznej krainie. Jakby tego było mało, wplątana została w przeniesienie nie tylko w czasie, ale i pomiędzy światami. Nagle musi stawić czoła nowemu zajęciu i funkcji, a to wszystko odbywa się dzięki kaprysowi pewnej kapłanki, której jest lustrzanym odbiciem. Wbrew pozorom i początkowemu zagubieniu odnajduje się doskonale w nowej roli, tak zupełnie różnej od jej dotychczasowego życia. W końcu Partholon ma dużo do zaoferowania, a i do zrobienia jest wiele. Oczywiście jest i ziarnko goryczy w tym uroczym zakątku, nawet więcej niż jedno. Szczęśliwe chwile zostają zakłócone i to w dość brutalny sposób. Może zamiana miejscami pomiędzy Shannon i Rhiannon ma drugie dno, z jakiego nikt nie zdawał sobie sprawy? Ktoś potężniejszy zdaje się mieć własne plany wobec obu kobiet, czyżby ktoś pomógł komuś nie z dobroci serca, a dlatego by osiągnąć własne cele? Jednak nie czas na takie rozważania, bo rzeczywistość komplikuje się, wojna wisi w powietrzu, śmiertelna epidemia zagraża prawie wszystkim, no i trzeba odprawiać rytualne obrzędy, o których nauczycielka z Tulsy nie ma pojęcia! Ale od czego jest mąż centaur, przyjaciółki i wino? O sobie nie daje zapomnieć również potężna Epona, bogini o wielu twarzach, lubiąca niespodzianki i mająca jeszcze ich wiele w zanadrzu. Jak potoczą się dalsze losy niezwykłej podróżniczki i jej nowych znajomych? Mityczna kraina przetrwa wrogi najazd czy też pogrąży się w chaosie walki? Zwycięży zło w czystej postaci? Nadzieja podobno umiera ostatnia, a miłość jest w stanie pokonać każdą przeszkodę, ale gdy w grę wchodzą osobiste porachunki i magia wszystko jest możliwe ...

"Wybranka bogów" w części drugiej kontynuuje perypetie głównej bohaterki z pierwszego tomu, Shannon już trochę okrzepła w swojej funkcji, no i co nieco z jej szalonych snów spełniło się. Jednak życie to nie jedynie zabawa, przeznaczenie stawia ją nie tylko w trudnej sytuacji osobistej, ale i wymaga zdolności, jakich nie nabywa się na studiach, chociaż już praca w szkole może być pomocna. Nadal humorystyczne elementy są częste, lecz i mroczniejsze detale są widoczne. To już nie jest opowieść o podróży w czasie i między światami, akcja przyśpiesza, a bohaterowie stawiani są w trudnych sytuacjach, śmierć swój ślad odciska na postaciach. Autorka ciekawie rozwinęła wątki z poprzedniej książki, nie tracąc przy tym wcześniejszej lekkości, wprost przeciwnie nadal jest ona siłą fabuły.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Potrafi wywołać uśmiech na twarzy

Ocena:
Autor:
Data:
Shannon Parker trzydziestopięcioletnią nauczycielką. W każdym razie do niedawna nią była. Podczas letnich wakacji wybrała się na Aukcję Przedmiotów Unikalnych, podczas których nabyła wazę, która przeniosła ją do mitycznego Partholonu, gdzie musiała odnaleźć się w nowej roli, Wielkiej Kapłanki i Wybranki Epony - Rhiannon. Niestety nie było jej dane spokojne przyzwyczajanie się do nowej roli, gdyż Fomorianie zaczęli napadać na lud ... Teraz wraz z mężem centaurem musi pomóc porwanym kobietom i pokonać armię potworów.

Część druga ,,Wybranka bogów" jest książką, która trzyma w wielkim napięciu. Czytelnik nie raz się zamartwia o losy bohaterów, czy przeżyją wojnę, jeśli tak to czy odniosą poważne obrażenia. Na szczęście nie cały czas ono nam towarzyszy, ponieważ autorka nie zapomina o świetnym humorze, który przedstawiła nam w pierwszej części. I jak zwykle w największym wydaniu dostarcza nam go główna bohaterka.

,,Wybranka bogów cz.2" jest świetną książką, która czyta się w pełnym skupieniu na dziejącej się akcji. Potrafi szargać uczuciami czytelnika, które przeskakują co jakiś czas z wielkiego napięcia na śmiech i na odwrót. Gorąco polecam tę książkę i radzę nabycia bądź wypożyczenia od razu dwóch tomów ,,Wybranka bogów", gdyż potrafi tak zaczarować odbiorcę, że po przeczytaniu pierwszej części będzie się chciało od razu sięgnąć po drugą. Następnie zostanie czekanie na wydanie kolejnych tomów, co mam nadzieję nastąpi niedługo, by ugasić mój apetyt na poznanie dalszych losów Shannon i całego Partholonu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena