Koszyk 0
Opis:
Trzeci tom cyklu Dom Nocy. Życie robi się nieznośne, gdy przyjaciele są na ciebie wściekli. W ciągu tygodnia Zoey traci wszystkich swoich trzech chłopaków i staje się wyrzutkiem, choć jeszcze niedawno otaczał ją krąg znajomych. Teraz liczba przyjaciół zmalała do dwóch osób, z których jedna jest Nieumarłą, a druga Nienaznaczoną. Tymczasem Neferet wypowiada wojnę ludziom. Zoey jest temu przeciwna, ale czy ktokolwiek jej wysłucha ... Wydarzenia w szkole dla dorastających wampirów przybierają niebezpieczny obrót. Zostają ujawnione szokujące fakty, budzi się pradawne zło. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • P.C. Cast, Kristin Cast
  • 2010
  • 296
  • 205
  • 130
  • 978-83-245-79-143
  • 9788324579143
  • ZA06E

Recenzje czytelników

„Wybrana” – P C. Cast, Kristin Cast

Ocena:
Autor:
Data:
Dawno nie czytałam tego typu literatury więc postanowiłam to zmienić ;). To już moje trzecie spotkanie z serią Dom Nocy i za każdym razem pozostawia po sobie coraz lepsze wrażenie. Wystarczył mi jeden dzień na pochłonięcie tej książki. A nawet jedno popołudnie.

Z Zony spotkamy się w momencie zaraz po tym jak w poprzedniej części odkryła, że Nefret nie jest wcale taka dobra za jaką ją wszyscy uważają ... Niestety musi to ukrywać przed przyjaciółmi w obawie by sama zainteresowana nie wyczytała to z ich myśli. Zastanawia się co też ma zrobić ze swoją przyjaciółką, która jednak nie odeszła, a stała się wampirem, tylko że tym „gorszym”. Żeby było mało fanatykom religijnym zaczyna coraz bardziej przeszkadzać fakt istnienia wampirów i postanawiają coś z tym zrobić. A Zony jak to Zony ma jeszcze problemy z chłopakami, tak chłopakami… Co z tego wyniknie? Czy Zony uda się uratować przyjaciółkę? Przekonajcie się sami ;).

Z każdą częścią wydaje mi się, że seria jest lepsza. Ale… No właśnie, zawsze jest jakieś „ale”. Nadal irytują mnie dopisy w nawiasach „wyjaśniające” moim zdaniem oczywiste rzeczy. Oraz słownictwo brr… Zony irytowała mnie też swoim niezdecydowaniem co do chłopaków. Trzech na raz? Nie no to trochę za dużo moim zdaniem. Ale mogłaby się na któregoś zdecydować. Tylko jak skoro sama nie wie co o nich myśli? Heatha w poprzednich tomach opisywała jako gówniarza, który jest roztrzepany i nie odpowiedzialny, a teraz wydał mi się bardzo fajnym kolesiem. A Erick i ta wielka miłość? Wyparowała tak nagle? No i co ona widzi w tym Lorencie? Od razu mi on nie pasował (choć tu muszę przyznać, że brakuje mi wersji zdarzeń z jego perspektywy ponieważ mam pewne podejrzenia, tak jakby autorki chciały ukryć jego dobrą stronę, o ile taką ma!). No i wreście ten brak zaufania do przyjaciół. Wydaje mi się, że mogłaby z nimi szczerze porozmawiać wytłumaczyć – zrozumieli by. Podoba mi się tu postać Afrodyty. Stała się taka bardziej „ludzka” i nigdy nie wiadomo z czym aktualnie wyskoczy. No ładnie, tylko narzekam, a przecież książka mi się podobała. Szybko się czytało i nie brakowało mi tu zwrotów akcji. Bohaterzy nie są cukierkowi i popełniają błędy.

Autor: P. C. Cast, Kristin Cast
Tytuł: Wybrana
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: maj 210
Liczba stron: 296
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wybrana

Ocena:
Autor:
Data:
"Dom Nocy” to seria, która składa się z wielu tomów. Po dwóch pierwszych zobaczyłam, dlaczego każdy za nią przepada. Nie ukrywam, że byłam bardzo ciekawa, co stanie się w trzecim. Czy Zoey da sobie radę ze śmiercią swojej przyjaciółki Stevie Rae? Czy poradzi sobie ze swoim uczuciem do nauczyciela – Lorlena Blake’a? Jak będzie z jej Skojarzeniem? Co zrobi Erikiem? Te pytania najczęściej pojawiały się w mojej głowie, gdy zabierałam się za czytanie. Myślałam jednak ... że niektóre sprawy potoczą się inaczej.

Są święta Bożego Narodzenia. Akurat w tym czasie Zoey Redbird obchodzi urodziny. Przyjęła od przyjaciół i chłopaka prezenty, których nie chciała. Nie chciała ich krzywdzić. Idealny prezent dostała od swojego byłego - Heatha - oraz nauczyciela - Lorlena. Zaczęła przyjaźnić się z Afrodytą, która ukrywała Stevie Rae. Spotykała się z trzema zaletami w tym samym czasie. Okłamywała chłopaka i przyjaciół. Jak dalej potoczą się problemy sercowe Zoey? Którego wybierze? Czy Damien i Bliźniaczki będą jej ufać po tylu kłamstwach? I najważniejsze. Czy uczucia Erika względem Zoey się zmienią?

Ta część została poświęcona wątkom romantycznym. Opisane było namiętnie spotkanie z Heath'em, gorące pocałunki z Erikiem i Lorlenem i co najważniejsze scena seksu z Lorlenem. Ta ostatnia wytrąciła mnie z równowagi, ponieważ byłam pewna, że nauczyciel ją wykorzystuje. Jednak nie zdenerwowało mnie ich Skojarzenie tylko to, że Erik zaraz po swojej przemianie ich zobaczył. Od zawsze go lubię. Jego nienawiść do Zoey jest usprawiedliwiona. Jednak nie zmienia to faktu, że on nadal jest zakochany w głównej bohaterce. I przez to cierpi. Zoey zachowywała się jak szmata, czego absolutnie nie chciała. Jednak to zrobiła. To, jak się zachowywała względem Erika i przyjaciół jej nie pomogło.

Podobał mi się wątek ze Stevie Rae. Do końca nie straciła swojego człowieczeństwa, jednak była stereotypowym wampirem. Nadal miała dar komunikacji z żywiołem ziemi, który dostała także Afrodyta, co nie uszczęśliwiło bohaterów. Jedna z najdziwniejszych scen, jaka jest opisana w całej powieści to utworzenie kręgu. Zoey stara się „naprawić” swoją przyjaciółkę, jednak przez to niszczy życie Afrodyty, która traci Znak. Natomiast Znak Stevie się wypełnia i staje się taki, jak po normalnej Przemianie.

Muszę natomiast przyznać, że z każdą częścią autorki kreują świat coraz lepiej. Z każdą częścią powieści stają się coraz lepsze. Zgrabnie wprowadzają nowe wątki. Wszystko jak wcześniej pisane jest prostym językiem, więc nie ma problemów ze zrozumieniem treści. A jeśli pojawia się coś, czego nie rozumiemy wszystko zostaje wytłumaczone na następnych stronach. Jako kolejny plus książki można podać streszczenie akcji z poprzednich części w pierwszym rozdziale. Dlatego nawet po długiej przerwie w czytaniu wiemy dokładnie, co wydarzyło się wcześniej.

Dodatkowo do przeczytania zachęca tajemnicza okładka. Łatwo odgadnąć, że jest na niej Zoey. Widzimy wisior przywódczyni Cór Ciemności. Kolor różowy nie jest moim kolorem, ale w połączeniu z czernią postrzegam go inaczej. Napisy są dobrze rozmieszczone i nie wchodzą na siebie. Nie zajmują za dużo miejsca. Dodatkowo zdobienia, które widzimy pod światłem są interesujące. Książkę wydrukowano na przyjemnym w dotyku papierze, który bardzo długo utrzymuje zapach nowości.
Podsumowując, jest to dobra propozycja dla osób, które poszukują lekkiej i wciągającej lektury. Momentami ciężko jest się oderwać od czytania. Ciągle coś się dzieje, ale nie jest to przesadzone. Postać Erika pod koniec wypadła bardzo naturalnie. Sama zastanawiam się, jak się to dalej potoczy.


invisibl3e.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena