Koszyk 0
Opis:
Aborcja to nie jest powód do dumy Krystyna zaniosła swoją córeczkę do okna życia. Wiedziała, że samą miłością nie wykarmi pięciorga dzieci. Ale nie mogła znieść myśli, że jej mała Ania nie będzie znała swojej prawdziwej rodziny. Ania wróciła do domu. Daria była prostytutką. Nie wie, który klient jest ojcem jej córki. Przypadkową ciążę miały rozwiązać tabletki wczesnoporonne. Nie zadziałały. Daria została matką. Dziś mówi, że jest szczęśliwa. Kiedy Jola była w ciąży, lekarze powiedzieli ... że jej córka umrze wkrótce po porodzie. Mimo to postanowiła, że dziecko przyjdzie na świat. Czy żałuje, że nie przerwała ciąży? „Żałuję tylko jednego. Że nie modliłam się o cud”. Wybrałam życie to zbiór niezwykłych reportaży. Ich bohaterkami są kobiety - wykształcone i takie, które skończyły tylko podstawówkę, spełnione zawodowo i bezrobotne, szczęśliwe i połamane przez życie. Łączy je jedno: mimo niezliczonych trudności zdecydowały, że urodzą swoje dzieci. Heroizm czy zwykłe poczucie przyzwoitości? Życie nie zawsze jest fair, mówią, ale zawsze jest jakieś wyjście. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Brygida Grysiak
 • 2012
 • 1
 • 176
 • 190
 • 125
 • 978-83-240-2223-6
 • 9788324022236
 • ZAJKH

Recenzje czytelników

Wybrałam życie

Ocena:
Autor:
Data:
Głęboko poruszające historie kobiet, które mają kilka stycznych punktów: dziewczyny w dzieciństwie pozbawione miłości rodzicielskiej spotykają chłopaków niedojrzałych, niedodpowiedzialnych, albo wręcz brutalnych, zostają z dzieckiem jako samotne matki - i do szczęścia brakuje im tak niewiele: własnego, choćby najmniejszego kąta, stałego dochodu i kogoś, kto je pokocha. Bo one kochają bardzo, dzieci są ich największą radością.
W tych historiach jest też jeszcze jeden ważny punkt ... Dziewczyna w ciąży, albo z dzieckiem, najbardziej potrzebuje wsparcia ze strony drugiego człowieka, kogoś, kto jej powie, że da sobie radę, kto udzieli konkretnej pomocy i da siłę do walki z trudami dnia powszedniego. Jeśli zabraknie takiego człowieka, może się to skończyć dramatycznie.
Książka jest świadectwem słuszności wyboru życia, mimo wszelkich, realnych przeciwności. Pokazuje, że po tej decyzji pozostaje radość i szczęście, chociaż nie zawsze jest łatwo. Pokazuje też siłę kobiet, ich determinację i wolę pokonania wszelkich przeszkód, wbrew logice i kalkulacjom. Niech te świadectwa pomogą dziewczynom, które się wahają co wybrać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

nie polecam

Ocena:
Autor:
Data:
książka nachalnie promująca jedynie słuszny "katolicki" światopogląd. Dydaktyczna i poprawna do bólu.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena