Koszyk 0
Opis:
Są takie życiorysy, w których nic się nie zgadza. Fikcja miesza się z prawdą, w prawda z roku na rok coraz bardziej się zaciera. Bywa, że w końcu łatwiej uwierzyć w fikcję niż w prawdę o sobie. Czas mija, świadkowie odchodzą, fakty się gubią i pozostają jedynie fragmenty opowieści. Ta książka jest opowiadaniem o braku miłości, zemście i nieistnieniu, ale przed wszystkim o fascynującej kobiecie, której życie było pełne fikcji, tajemnic i mitów. Choć była w nim też prawda ... To ona łączyła Irenę z ludźmi, którzy znali ją od początku: Antkiem Cukiermanem, Cywią Lubetkin, Kazikiem Tatajzerem, Markiem Edelmanem, Aliną Margolis. Ta brawurowa łączniczka Żydowskiej Organizacji Bojowej, uczestniczka powstania warszawskiego, bez wątpienia bohaterka, zdecydowała się wymazać siebie - swój wojenny los, swoje pochodzenie - ze wspomnień i z książek historycznych. Wybrała nieistnienie. Zmieniła rok urodzenia, narodowość, poglądy, a nawet głos. Nie rozpoznawała prawie nikogo z własnych przyjaciół. Była Ireną Gelblum, Ireną Waniewicz, a w końcu stała się włoską poetką Ireną Conti. Grała ją perfekcyjnie, przez całą dobę. Przez całe lata. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Remigiusz Grzela
  • 2014
  • 352
  • 211
  • 146
  • 978-83-7705-539-7
  • 9788377055397
  • ZBOG3

Recenzje czytelników

trzy kobiety jedna osoba czy jedna osoba trzy wcielenia?

Ocena:
Autor:
Data:
Tak - to książka o kobiecie, która kilka razy nie chciała się przyznać do swojego pochodzenia i ukrywała je przed wszystkimi. Nawet swojej rodzinie potrafiła wmawiać, że jest kim innym niz jest, do zastanowienie się po tej lekturze jest to dlaczego to zrobiła. polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Wybór czy konieczność?

Ocena:
Autor:
Data:
Jakiej traumy trzeba doświadczyć,ile cierpień doznać,jak być zaszczutym i napiętnowanym,ile razy trzeba zmieniać tożsamość,w końcu jak długo trzeba się ukrywać,żeby nie umieć już inaczej żyć.Żeby wymazać z pamięci prawdę,bolesną prawdę.
Żeby w ogóle żyć.Żyć od nowa.Może trzeba zacząć od czystej kartki papieru,od początku,samemu decydując jak i kiedy to życie się rozpoczęło.Później trzymać się tylko ustalonego planu.I za wszelką cenę zbytnio się nie otwierać,nie zaprzyjaźniać,nie ufać nikomu ... Zapomnieć o tym co było.Nawet jeśli chwalebne…Wtedy można nawet uwierzyć w wybraną przez siebie tożsamość.Człowiek zwykle wie co dla niego najlepsze,albo przynajmniej mu się wydaje,że wie.Najważniejsze,że może wreszcie dokonać wyboru.
Że ma jakiś wybór.I dokonuje go.Czy jest on właściwy dopiero życie pokaże…

W życiu Ireny Gelblum,Ireny Waniewicz,w końcu Ireny Conti prawda miesza się z fikcją
To ona dokonała takiego wyboru,czy może to życie dokonało za nią….?

„Wybór Ireny”Remigiusza Grzeli…GORĄCO POLECAM!

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena