Koszyk 0
Opis:
Tym razem akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Jajco z przyjaciółmi musi odnaleźć urządzenie, którego szukają agenci zagranicznych wywiadów oraz bandyci. Z powodu tego wynalazku zginęło już kilka osób. Kro będzie następny? Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości - oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą. Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży ... Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych. W serii ukazał się również Mroczny labirynt - Czarna walizka - Kamienna pułapka - Ostatnia zagadka - Trzy dni od teraz - Bezlitosna fala - Koszmarna przesyłka - Wszystko w swoim czasie - Kolekcja Łowcy Cieni. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Krzysztof Petek
  • 2011
  • 0
  • 172
  • 200
  • 140
  • 97883-7568-5473
  • 9788375685473
  • ZABL5
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Wszystko w swoim czasie

Ocena:
Autor:
Data:
„Jajco” wcale nie chce być po raz kolejny wplątany w mroczną i niebezpieczną zagadkę. Kiedy jego kolega „Szift” prosi go o pomoc w rozwiązaniu zagadki tajemniczej śmierci swojego dziadka, Jajco wcale od razu nie chce się zgodzić. Obiecał swojej dziewczynie Marcie, że z niebezpiecznymi sprawami już koniec i że od teraz będzie na siebie uważał. Niestety wszystko się trochę komplikuje kiedy Jajco daje się podejść jak dziecko i założyć sobie na rękę zegarek – bombę ...
Od tej pory chodzi nie tylko o rozwiązanie zagadki, ale także o życie samego Jacka.
Książkę czyta się bardzo dobrze i bardzo szybko. Duże litery pozwalają nam przeczytać w jeden wieczór tę kryminalną zagadkę. A strony? Wszystko rozgrywa się w całych 170 stronach. Sami przyznajcie, że jak na książkę to naprawdę niewiele.
Na początku musimy oczywiście przyzwyczaić się do stylu jakim pisze Petek. Nie ma wszystkiego opisanego barwnie i dokładnie. Są zdawkowe zdania, lecz na tyle aby każdy zrozumiał sens wypowiedzi bądź insynuacji o co chodzi.
Trzeba też powiedzieć, że nie jest to książka z serii tych, w których kiedy jesteśmy w połowie a może jeszcze i nie już wiemy jak może się to skończyć i kto jest złym charakterem. Tutaj wszystko wyjaśni się dopiero na samym końcu. My możemy się tylko domyślać w trakcie czytania, lecz uwierzcie mi, i tak niczego nie zgadniecie.
Rozdziały dosyć krótkie, podzielone na podrozdziały, dzięki czemu czyta się szybko i nawet nie wiadomo kiedy jesteśmy w połowie, a kiedy już tylko kilka kartek i koniec książki. Okładka natomiast przedstawia jedną ze scen zawartych w opowieści. Kiedy ją już poznacie, bez problemu rozszyfrujecie każdy szczegół okładki.
Komu polecam: książka zaliczona do kategorii młodzieżowych i myślę, że całkiem trafnie. Potrzeba dedukcji i skupienia w trakcie czytania, bo to naprawdę dobry młodzieżowy kryminał. Przy okazji warto nadmienić, że w środku nie ma wulgaryzmów ani strasznych scen, przez co cenię takiego typu książki. Nie ma rozgraniczenia na dedykację dla dziewcząt lub chłopców.
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena