Koszyk 0
Opis:
Poruszający portret rodziny. Lydia nie żyje. Jeszcze tego jednak nie wiedzą… Tak zaczyna się ta znakomita debiutancka powieść opowiadająca o rodzinie Amerykanów chińskiego pochodzenia mieszkającej na prowincji w  Ohio w latach siedemdziesiątych. Lydia jest oczkiem w głowie Marilyn i Jamesa Lee; odziedziczyła jasnoniebieskie oczy matki i kruczoczarne włosy ojca. Rodzice pragną, by Lydia spełnił ... a marzenia, które sami musieli porzucić – Marilyn chce, żeby została lekarzem, a nie gospodynią domową, James, żeby miała powodzenie wśród rówieśników i prowadziła bogate życie towarzyskie. Kiedy policja odnajduje ciało Lydii w pobliskim jeziorze, równowaga panująca w rodzinie Lee ulega gwałtownemu zaburzeniu i zmusza domowników do stawienia czoła długo skrywanym tajemnicom, które powoli oddalają ich od siebie. James, nękany poczuciem winy, decyduje się na nierozważny krok, który może doprowadzić do rozpadu jego małżeństwa. Marilyn, zdruzgotana i żądna zemsty, postanawia za wszelką cenę odnaleźć winnego śmierci jej córki. Starszy brat Lydii, Nathan, jest pewien, że osiedlowy łobuziak, Jack, maczał palce w tym, co spotkało jego siostrę. Jednak to najmłodsze dziecko w rodzinie – Hannah – dostrzega znacznie więcej niż, wszyscy przypuszczają, i być może tylko ona zna całą prawdę.  „Wszystko czego wam nie powiedziałam” to opowieść o rodzinie, historii i o tym, co dla człowieka znaczy dom; jednocześnie trzymająca w napięciu lektura i czuły portret rodzinny, przedstawiający podziały międzykulturowe i konflikty wewnątrzrodzinne, ukazujący sposoby, w jakie matki i córki, ojcowie i synowie, mężowie i żony przez całe życie usiłują się nawzajem zrozumieć.  Doskonała...  Ng zręcznie buduje napięcie. Wielopokoleniowa powieść. „Chicago Tribune” Tajemnicze okoliczności tragicznej śmierci 16-letniej Lydii Lee zmuszają jej bliskich do zastanowienia się, kim tak naprawdę była Lydia. Ta intersująca debiutancka powieść przywodzi na myśl „Nostalgię anioła”. „Marie Claire” Genialny debiut... Ng zręcznie wciąga nas w historię rodziny i odkrywa kolejne tajemnice.„Los Angeles Times” Celeste Ng opowiada tę smutną historię w bardzo dobrym stylu, a jej finał daje czytelnikowi prawdziwe poczucie odkupienia. „Toronto Star” Celeste Ng dorastała w Pittsburghu i Shaker Heights w Ohio, w rodzinie naukowców. Jest laureatką Nagrody Pushcart. Pisze eseje i opowiadania. Obecnie mieszka w Cambridge, Massachusetts, z mężem i synem.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Celeste Ng
  • 2016
  • 1
  • 332
  • 195
  • 125
  • 978838069-245-9
  • 9788380692459
  • ZD4P6

Recenzje czytelników

Rewelacja

Ocena:
Autor:
Data:
Wszystko czego Wam nie powiedziałam - Celeste NG- to opowieść o sekretach, miłości, tęsknoty, kłamstwach, rasy i tożsamości . . Historia rozpoczyna się wraz ze śmiercią Lydii, córką Marilyn i Jakuba, która jest opowiedziana w zdaniu pierwszym i powoli objawionej przez książkę. Jej śmierć napędza narrację, a mimo to, ta historia jest intrygująca . Marilyn chciała przeciwstawić wąską wizję społeczeństwa swojego życia i zostać lekarzem ... a James próbuje przezwyciężyć ludzi którzy sądzą na podstawie jego rasy. Ma plany aby, ożenić się i założyć rodzinę. Nathan, najstarszy syn jedzie do Harvardu . Autorka stworzył złożoną i skomplikowaną historię rodziny, która jest tak autentyczna i prawdziwa .W żadnym wypadku nie jest to fałszywa nuta w historii.

Może siła tej książki tkwi w piśmie Ng. . Jej proza ​​jest liryczna i lekka, co pozwala się unosić w scenach, Porusza swoją historię . Autorka również opisuje realia rasizmu, ale w rzeczywistości odgrywa większą rolę w historii. Doceniam to
Kiedy przeczytasz ostatnią stronę, zdajesz sobie sprawę że Autorce udało się stworzyć taką rzeczywistość, a kiedy to się skończy, istnieje poczucie straty. . Podobnie jak rodzina musi radzić sobie z utratą Lydia, musimy radzić sobie z utratą tych niedoskonałych i prawdziwych ludzi. Ta książka ujawnia wiele, o nich, i o nas samych , o naszym kraju, i naszym społeczeństwie. Jest to książka, która zaprasza do rozmowy, i dyskusji, interpretowania i spierania się. Jest to książka, która będzie z tobą przez długi czas.

Jest to dobra i pouczająca Historia
http://beata1987.blogspot.com/2016/02/recenzja-celeste-ng-wszystko-czego-wam.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Genialna książka :)

Ocena:
Autor:
Data:
Lydia nie żyje. Jeszcze tego jednak nie wiedzą...Lydia - oczko w głowie mamy i taty.

Lydia - znika.

Lydia - dziecko, które miało spełnić oczekiwania rodziców.

Lydia - nie wróci.

Lydia - wzorowa uczennica i dusza towarzystwa.

Lydia - nie żyje.Lydia jest środkowym dzieckiem. Oczkiem w głowie swojej mamy - Marilyn i taty - Jamesa. Oboje zaplanowali już jej cudowną przyszłość. Chcą żeby spełniła swoje ich marzenia.Marilyn marzy dla córki o karierze lekarza ... Jej ukochana córka nie może zostać zwykłą kurą domową. Musi w życiu wiele osiągnąć. To przecież oczywiste. Lydia jest taka mądra. Lydia uczęszcza na kursy przygotowawcze. Lydia ma dobre oceny. Lydia jest geniuszem. Lydia pragnie dla siebie dla mamy zostać lekarzem.James marzy dla córki o powodzeniu wśród rówieśników. Uważa, że akceptacja jest w życiu najważniejsza. Chce żeby jego córka prowadziła bardzo bogate życie towarzyskie. Lydia jest śliczna. Lydia ma niebieskie oczy matki i kruczoczarne włosy ojca. Lydia ma koleżanki. Lydia podoba się chłopakom. Lydia pragnie być duszą towarzystwa dla siebie dla taty.Policja odnajduje ciało Lydii w jeziorze. Ta wiadomość zachwiała równowagą panującą w rodzinie Lee. Wszystko ulega gwałtownemu rozpadowi. Od tego dnia każdego domownika będzie męczyć jedna myśl: dlaczego Lydia popełniła samobójstwo?


Matka nie może uwierzyć w to co słyszy. Przecież jej córeczka była taka mądra. Miała takie ambitne plany. Jej córeczka została zamordowana, w nic innego nie uwierzy.


Ojciec z trudem przyjmuje to do wiadomości. Lydia miała przecież koleżanki. Była akceptowana. Wychodziła do kina, rozmawiała przez telefon. Nie mogła być samotna.


Nathan, starszy brat, nie może dopuścić do siebie myśli, że Lydia zrobiła to sama z siebie. Wiedział, że nie była lubiana. Rozumiał jej samotność. Widział, że nie chce spełniać marzeń matki. Czy to był jednak powód do samobójstwa? Nie. Wszystkiemu winny jest na pewno Jack - osiedlowy łobuziak, który nagle zaprzyjaźnił się z jego siostrą.


Hannah, młodsza siostra, nie płacze za Lydią. Bez Lydii ma brata. Ma mamę. Ma tatę. Jednak czy uda jej się to wszystko poskładać od kupy? Czy jak na małe dziecko nie widzi za dużo? Czy to nie jest zbyt wielkie brzemię? Czy zna prawdę o starszej siostrze?Wszystko czego Wam potrzeba, to nie jest prosta książka, którą czytamy dla zabicia czasu, czy tylko dlatego, że mamy wolny wieczór. To powieść, która nie wymaga czasu, bo czyta się ją szybko. Potrzebujemy jednak skupienia, a po przeczytaniu czasu żeby pogodzić się ze stratą.Każdy z nas ma jakąś przeszłość. Każdy z nas ma swoją teraźniejszość. Każdy z nas ma swoją przyszłość. Jednak czy na pewno należą one do nas?Rodzice chcą dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze, a przynajmniej tak powinno być. Czy to źle, że chcą żeby ich dzieci marzyły? Nie. Czy to źle, że chcą żeby ich dzieci coś osiągnęły? Nie. Problem pojawia się wtedy, kiedy rodzice chcą by dzieci spełniły ich marzenia, osiągnęły ich cele. Rodzice wybierają dla dzieci przyszłość jakiej sami chcieli kiedyś dla siebie. Tu pojawia się prawdziwy problem. Czy dziecko chce zostać lekarzem, tak jak chciała tego jego matka? Czy dziecko ma predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych? Czy dziecka nie przygniecie ciężar oczekiwań?Podobno ciężko jest wychować jedynaka. Dlaczego? Zazwyczaj są oni wychuchani, ukochani, rozpieszczeni, stają się egoistami, czasem materialistami. Są w końcu oczkiem w głowie rodziców. Jednak czy wychowanie jedynaka nie jest przypadkiem prostsze od wychowania więcej niż jednego dziecka?Jeśli rodzice mają jedno dziecko kochają je bezgranicznie, nie kochają innych dzieci. Poświęcają mu najwięcej czasu, bo nie mają innych dzieci, z którymi mogliby spędzać czas. Kupują mu najlepsze prezenty, bo nie mają komu innemu ich kupować.Z rodzeństwem jest trudniej. Czy naprawdę można kochać wszystkie dzieci jednakowo? Czy przelewanie swoich ambicji na jedno dziecko nie spowoduje, że to drugie stanie się zaniedbane? Czy nauczenie czegoś pierwszego i drugiego dziecka nie sprawi, że nauczenie tego samego trzeciego dziecka wyda nam się niepotrzebne?


Wszystko czego Wam nie powiedziałam, to opowieść, którą każdy rodzic powinien przeczytać ku przestrodze. To historia rodziny, w której wszyscy się kochali, ale miłość miała w niej różne oblicza. Rodzice przelewali na dzieci swoje marzenia i troski, nie kochali ich jednakowo, nie poświęcali im wystarczająco dużo uwagi albo poświęcali jej im zbyt wiele. To nie miłość zniszczyła rodzinę, a niespełnione marzenia i nieprzepracowane problemy z przeszłości. Zdecydowanie polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena