Koszyk 0
Opis:
Nieoczekiwany dar od losu sprawia, że Tilly - szczęśliwa mężatka, wierna przyjaciółka i oddana córka - zaczyna patrzeć na świat całkiem inaczej. Czy nowa wiedza o sobie i najbliższych wpłynie na jej życie? Fascynująca opowieść o kobiecie, która stara się zrozumieć, kim jest i dokąd zmierza.
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Allison Winn Scotch
 • 2012
 • 1
 • 288
 • 195
 • 123
 • 978-83-7515-147-3
 • 9788375151473
 • ZAJFF

Recenzje czytelników

Po lekturze tej książki inaczej spojrzysz na życie

Ocena:
Autor:
Data:
„Wszystko, czego pragnę”. Wszystko, czyli tak naprawdę co? Co byście zrobiły, gdyby ktoś niespodziewanie obdarzył Was darem klarowności widzenia? Pogubieni w codzienności budujemy sobie własną wizję świata, zgodną z naszym wyobrażeniem. A co by było gdybyśmy nagle zobaczyli rzeczy takimi, jakie są naprawdę?

Tilly ma 32 lata, męża którego bardzo kocha i dającą satysfakcję pracę. Wiedzie stabilne, uporządkowane życie w miasteczku, w którym się wychowała. Jest szczęśliwa ... Pewnego dnia spotyka przyjaciółkę ze szkolnej ławy, która teraz zajmuje się magią. Kobieta ofiarowuje jej niezwykły dar, dar klarowności widzenia. Początkowo Lilly traktuje to jako żart i nie wierzy w ani jedno słowo dawnej przyjaciółki. Szybko zapomina o incydencie. Niebawem jednak zaczynają ją nawiedzać dziwne sny, a raczej wizje, które szybko znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Lilly jest przerażona, gdyż nie podoba jej się to, co widzi. Dotychczas skutecznie udawało jej się interpretować świat według własnych wyobrażeń. Nagle klapki z oczu opadły i straciła poczucie bezpieczeństwa. Czy Lilly nauczy się korzystać z daru, jaki niespodziewanie przypadł jej w udziale? Czy łatwiej jej się będzie żyło z nowym spojrzeniem na świat?

Nie sądziłam, że ta powieść będzie mnie w stanie czymś zaskoczyć. Spodziewałam się lekkiej, odprężającej lektury, idealnej na letnią porę. Skąpy opis z tyłu książki niewiele mówi o jej treści. Tym większe było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że ta niewielka, niepozorna książeczka, ma to tajemnicze „coś”, co wyróżnia ją spośród pozostałych, podobnych lektur. Mianowicie skłania do zastanowienia się nad własnym postrzeganiem świata. Efekt tych przemyśleń może być dla czytelnika zaskakujący. Naginanie rzeczywistości do własnych wyobrażeń leży w ludzkiej naturze i stanowi swoisty klosz chroniący nas przed tym, co oczywiste. Odarcie ze złudzeń bywa bolesne.

Książka bardzo mi się podobała. Autorka prowadzi narrację w sposób ciekawy i przemyślany. W powieści poruszane są też trudniejsze tematy, takie jak radzenie sobie ze stratą bliskiej osoby czy z alkoholizmem członka rodziny.
Gorąco polecam.

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka idealna na lato

Ocena:
Autor:
Data:
32-letnia bohaterka książki, Tilly Farmer wiedze stabilne życie w rodzinnej miejscowości, u boku kochającego męża, którego zna od czasów szkoły średniej i uważa za bratnią duszę. Posiada to wszystko, o co muszą troszczyć się niejednokrotnie pary w ich wieku: dom, samochód, satysfakcjonującą pracę i grono zaufanych przyjaciół. Tilly uważa się za osobę szczęśliwą, dlatego też jej stosunek do otaczającej rzeczywistości jest bardzo pozytywny. Jedyne czego pragnie to urodzić dziecko ... o które od jakiegoś czasu się starają.

Jej na pozór poukładane życie zmienia się jednak z chwilą, kiedy przypadkiem trafia do namiotu wróżki, która obdarza ją darem klarowności widzenia. Tilly zaczynają nawiedzać prorocze wizje, mające odzwierciedlenie w rzeczywistości, a jej życie od tej pory ulega diametralnym zmianom. Jak Tilly sobie z nimi poradzi oraz jakie trudne decyzje przyjdzie jej podjąć? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć sięgnijcie po tę niewielkich rozmiarów powieść.

Książka wywarła na mnie mieszane uczucia. Raz uśmiechałam się pod nosem podczas rozmów przyjaciółek na temat facetów, a za kilka stron współczułam bardzo Tilly jej trudnej i niespodziewanej sytuacji w małżeństwie i rodzinie.

Osobiście bardzo polubiłam młodszą siostrę głównej bohaterki, Darcy, urodzoną buntowniczkę, która chcąc zrobić karierę w branży muzycznej opuściła małe miasteczko i udała się na podbój świata do Los Angeles. Jest to dziewczyna obdarzona silnym charakterem, z uporem dążąca do wyznaczonych celów. Kiedy wpada w odwiedziny do siostry, okazuje się, że nie mogła wybrać lepszego momentu na powrót w rodzinne strony.

Zasiadając nad książką Allison Winn Scotch spodziewałam się miłej, lekkiej i przyjemnej historii, co mogła sugerować chociażby wesoła okładka. Nie sądziłam, że będzie poruszać tak ważne problemy jak alkoholizm w rodzinie czy chorobę nowotworową i utratę ukochanej osoby. Główna bohaterka na kolejnych stronach książki ulega przemianie, dojrzewając do pewnych decyzji odnośnie jej przyszłości.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena