Koszyk 0
Opis:
Opowieść, w której znajdziesz wszystkie najpiękniejsze emocje - dobro, wielką dozę optymizmu, a przede wszystkim życiową mądrość, którą możesz czerpać pełnymi garściami. Wszyscy mają wobec Igi jakieś oczekiwania: przyszła teściowa, roszczeniowy ojciec, koleżanki z pracy, a nawet ukochany Wiktor. Coraz trudniej jest jej w pełni cieszyć się szczęściem ... obawia się też, że nie do końca pasuje do świata, w którym się znalazła. Czuje, że to ona powinna dyktować warunki swojemu życiu… Czy Iga i Wiktor posłuchają głosu serca i wybiorą prawdziwe uczucie? Kto pomoże im odnaleźć właściwą drogę: przyjaciele, rodzina, czy może ktoś zupełnie obcy? Życie ich przyjaciół też pełne jest zawirowań. Janek spotyka wreszcie miłość, która wywraca mu świat do góry nogami. Amelia zaś wbrew wszystkiemu przekonuje się, że i ona ma prawo do szczęścia. A wszystko to za sprawą pewnej wyjątkowej kobiety o imieniu Ludwika… Ta wyjątkowa opowieść dostarczy Wam wspaniałych, dobrych emocji. Polecam! Magdalena Kordel Krystyna Mirek pisze, by podnosić na duchu, dawać wytchnienie i nadzieję. Dzięki swym niezwykłym powieściom zyskała mianu literackiego źródła dobrych emocji. Jej książki trafiły na listy bestsellerów i na długo pozostały w sercach wielkich czytelników. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Znak
  • miękka
Mniej Więcej
  • Krystyna Mirek
  • 2016
  • 400
  • 205
  • 144
  • *, 97883240-4312-5
  • 9788324043125
  • ZDC9T

Recenzje czytelników

Wszystkie kolory nieba

Ocena:
Autor:
Data:
W domowej biblioteczce mam wszystkie publikacje Krystyny Mirek. Wszystkie pozycje wywarły na mnie jakieś wrażenie, jedne większe, inne mniejsze. ,,Większy kawałek nieba", czyli pierwszy tom serii, to książka, w której mimo wszystko mi czegoś zabrakło. Długo zastanawiałam się, czy skusić się na jej kontynuację pt. ,,Wszystkie kolory nieba". Po dłuższym namyśle tak zrobiłam i nie żałuję.

Mogłoby się wydawać, że w życiu głównych bohaterów już wszystko w porządku ... Wiktor ma zamiar poprosić Igę o rękę, jednak kobieta chce być niezależna. Czy zgodzi się zrezygnować z pracy i zostać w przyszłości jego żoną? Panią Marysię i jej rodzinę też czeka niełatwy okres w życiu. Synowa ma rozpocząć studia, nie będą mieli prawie żadnego źródła utrzymania. Ich jedyną nadzieją jest sprzedaż mieszkania Amelii, jednak Janek nie śpieszy się, by sfinalizować transakcję. Ten ostatni jest zresztą bardzo zainteresowany całkiem niedawno i przypadkowo poznaną Ludwiką. Czy coś z tego wyniknie?

Tak, jak w pierwszym tomie mi czegoś zabrakło, tak drugą część uważam za o wiele lepszą i ciekawszą. Nim się spostrzegłam czytałam już ostatnie zdania. Zanim jednak dobrnęłam do zakończenia czekało mnie kilka zaskakujących momentów, mnóstwo mądrości życiowych, podejrzenie zwykłego życia bohaterów, a w tym wszystkim tajemnica pierścionka Igi. Muszę przyznać, że ten wątek dodawał wszystkiemu kolorytu i to go czytało mi się najciekawiej.

Jak już wspomniałam, czytałam wszystkie książki tej autorki i ,,Wszystkie kolory nieba" z pewnością plasują się gdzieś przy górnej granicy najlepszych książek Krystyny Mirek. Moimi ulubieńcami i tak jednak nadal pozostają wcześniejsze dzieła pisarki - ,,Polowanie na motyle", ,,Prom do Kopenhagi", czy nieco późniejsze ,,Szczęście all inclusive". Nie umniejsza to faktu, że drugi tom serii jest naprawdę dobrze napisaną kontynuacją prozy kobiecej.

,,Wszystkie kolory nieba" to bardzo dobra kontynuacja, która zdecydowanie uświetniła tę serię. Zdaję sobie sprawę z tego, że już pierwszy tom miał wielu swoich zwolenników, jednak jestem pewna, że dzięki tej kontynuacji jeszcze ich dobędzie. Jeśli macie wątpliwości tak jak ja, nie wahajcie się. Myślę, że naprawdę warto dać tej książce szansę.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Rewelacja!

Ocena:
Autor:
Data:
Wyjątkowa powieść niosąca ze sobą wiele cennych wartości. Emanuje optymizmem, pozwala uwierzyć w siebie i w swoje marzenia oraz motywuje do walki o lepsze jutro. Bo jeśli się czegoś bardzo pragnie - można pokonać wszelkie przeszkody, nawet te z pozoru nie do pokonania. Serdecznie polecam – bez wątpienia jedna z lepszych obyczajowych serii.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena