Koszyk 0
Opis:
Stephen Hawking jest jednym z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów; słynie nie tylko ze śmiałości swych koncepcji, ale również z jasności, z jaką potrafi je przedstawić. Dzięki jego fenomenalnemu bestsellerowi (sprzedanemu w wielu milionach egzemplarzy) Krótka historia czasu czytelnicy z całego świata zapoznali się z fascynującymi koncepcjami fizyki teoretycznej. Teraz w nowej książce, Hawking opowiada o najważniejszych odkryciach teoretycznych ... dokonanych od chwili opublikowania tamtej książki. Wprowadza czytelników w aktualny stan badań w dziedzinie fizyki teoretycznej, w której prawda jest często dziwniejsza niż fikcja, oraz wyjaśnia w prosty sposób zasady rządzące wszechświatem. Podobnie jak wielu innych uczonych, profesor Hawking dąży do poznania świętego Graala fizyki - Teorii Wszystkiego, która decyduje o losach kosmosu. W książce Wszechświat w skorupce orzecha opowiada o swoich próbach rozwikłania tajemnic kosmosu - od supergrawitacji do supersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii do dualności. Jego fascynująca intelektualna przygoda polega na próbie "połączenia ogólnej teorii względności Einsteina z ideą Feynmana wielu możliwych historii wszechświata, tak by otrzymać jednolitą teorię, opisującą wszystkie zdarzenia we wszechświecie." Wraz z Hawkingiem docieramy do frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią ostateczne rozwiązanie zagadki wszechświata. Wszechświat w skorupce orzecha jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć wszechświat, w którym żyjemy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Stephen Hawking
  • 2004
  • 0
  • 100
  • 205
  • 135
  • *, 97883-7785-4488
  • 9788377854488
  • ZBEZ4

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Chociaż książka jest cieniutka, jednak bardzo wartościowa. Autor prezentuje nie tylko obecną wiedzę i stanowisko, ale również zmiany jakie zaszły na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

O, Brane new world

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna bardzo dobra książka znanego fizyka teoretycznego S.Hawkinga, który mimo życia nieusłanego różami jest bardzo płodnym naukowcem i wspaniałym popularyzatorem nauki.
Książka ta jest obowiązkowym tytułem dla każdego człowieka zainteresowanego fizyką XX i XXI wieku. W niej znajdziemy informację na temat ogólnej teorii względności, fizyki kwantowej, czy teorii strun. W książce znajdziemy bardzo dobre zobrazowanie trudnych pojęć ... autor ma dar przekazywania wiedzy w prosty i często zabawny sposób wiedzy. Moim osobistym zdaniem jedyny minus jest jej długość ponieważ książka kończy się po chwili, kiedy ją nabywamy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena