Koszyk 0
Opis:
"Wstań i jedź" to historia Małgosi i Łukasza: młodych i niesamowitych ludzi, którzy po wielu trudnych doświadczeniach życiowych uwierzyli w to, że jakość życia każdego z nas zależy w dużo większym stopniu od naszego nastawienia niż od sytuacji zewnętrznej. Odważnie i z determinacją pokazują tę prawdę codzienną postawą, wyborami i rezultatami ... jakie z tego wynikają. Łukasz od dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową. Wiele było osób, które próbowały pokazać mu, że jego życie można byłoby spisać na straty, ale Łukasz nigdy się nie poddawał. Uparty marzyciel wierzył, że mimo swojej choroby może być szczęśliwym człowiekiem, że wszyscy możemy dużo więcej, niż nam się zdaje. Spotkanie z Gosią i droga, jaką razem przeszli do tej pory to ogromna inspiracja dla obojga i dowód na to, że niemożliwe jest osiągalne. Dzisiaj Łukasz i Gosia pragną zarażać swoim entuzjazmem i wiarą wszystkich tych, którzy wątpią w siebie, którzy nie dowierzają, że mogą coś osiągnąć, którym brakuje odwagi, by zmieniać swoje życie na lepsze. Wstań i jedź. Niemożliwe jest osiągalne to książka, która pomaga odkryć drzemiący w każdym z nas potencjał i uwierzyć, że nasze życie może być wspaniałą przygodą. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Małgorzata Krasoń, Łukasz Krasoń
  • 2013
  • 1
  • 230
  • 208
  • 160
  • 978837701-753-1
  • 9788377017531
  • ZCRD2

Recenzje czytelników

Wstań i jedź

Ocena:
Autor:
Data:
Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to poradnik. Jeżeli taki osąd wydacie tej książce, to według mnie będziecie w ogromnym błędzie. To nie jest jeden z wielu poradników, który nakazuje co robić aby wprowadzić zmiany w swoim życiu.
To książka oparta na faktach autentycznych, na doświadczeniu i życiu dwojga ludzi.
Łukasz cierpi na zanik mięśni, we wszystkich czynnościach potrzebuje pomocy. Wydawałoby się, że jest to tragedia z którą nie można sobie poradzić. Nie tu i nie w tej książce ... Oczywiście Łukaszowi jest trudno i ciężko, lecz jak sam mówi, najcenniejszą częścią ciała którą docenia jest jego głowa. To tutaj rodzą się pomysły i marzenia o których zwykły sprawny człowiek nie ma odwagi pomyśleć. Gosia natomiast to zwykła dziewczyna, lecz niestety z bardzo niską samooceną. Niesamowitym zrządzeniem losu te dwie wspaniałe osoby poznają się i rodzi się między nimi uczucie. Ludzie wokół w nich nie wierzą, sugerują Gosi, że ta nie poradzi sobie z chorobą Łukasza i w końcu odejdzie. Czy rzeczywiście tak to się zakończy?

Książka napisana doskonale. Elementy motywacyjne, które się w niej pojawiają, są tak „przemycane”, że czytelnik nawet nie zauważa, iż czytając zaczyna myśleć o swojej psychice i analizować swoje życie. Każdy argument, który tutaj bohaterowie podają, jest popierany autentycznym wydarzeniem z ich życia. Dzięki temu wszystkiemu nie widzimy tutaj samej teorii, że jeżeli coś zrobimy to na pewno stanie się coś. Nie, tutaj jest najpierw sytuacja z życia a dopiero później wytłumaczenie jak można to osiągnąć.
Uroku dodają rysunki które znajdują się w środku. Trzeba przyznać że wykonawczyni tj. Aneta Skórnicka doskonale ukazała w nich to o czym autorzy piszą. Rysunki nie są na każdej stronie, dzięki czemu jesteśmy ciekawi co przedstawia kolejny za kilka stron.
Książka króciutka, bo to zaledwie 140 stron. Przeczytacie w jeden dzień. Wciąga, zaciekawia i nie pozwala się oderwać. Ukazuje jak wiele marzeń możemy spełnić, wystarczy tylko na starcie z nich nie rezygnować.

Moja ocena: 10/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena