Koszyk 0
Opis:
Riley Janson, na co dzień zatrudniona w biurze Departamentu Innych Ras w Melbourne, skrywa niezwykłą tajemnicę. Jest rzadko spotykanym połączeniem wilkołaka i wampira, ale jej wilcza natura dominuje. Nie chce być Strażnikiem, jak jej brat bliźniak, Rhoan, który musi zabijać, aby ochraniać ludzi. Jednak nie zawsze okoliczności sprzyjają naszym planom, czasem życie decyduje za nas... Zbliża się pełnia, która wilczą część Riley bierze w posiadanie i doprowadza do burzy zmysłów ... Gdy Rhoan znika w trakcie misji, a tajemniczy, nagi i niezmiernie pociągający wampir staje na progu jej mieszkania, Riley wie, że zbliżają się kłopoty. Aby odszukać brata, angażuje się w sprawę tajemniczej śmierci Strażników Departamentu. Jakby tego było mało, pojawia się niebezpieczny szaleniec ogarnięty obsesyjną myślą stworzenia doskonałej istoty powstałej z połączenia kilku genów nieludzi... Wschodzący księżyc jest pierwszą z serii dziewięciu książek o Riley Jenson. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Erica
 • miękka
Mniej Więcej
 • Keri Arthur
 • 2011
 • 1
 • 440
 • 195
 • 125
 • 97883-62329-175
 • 9788362329175
 • ZA369

Recenzje czytelników

Nie jest łatwo być wilkołakiem

Ocena:
Autor:
Data:
Rzecz dzieje się w Melbourne daleko, daleko w przyszłości. Zmiennokształtni i wampiry tudzież inne fantastyczne istoty żyją między ludźmi mniej lub bardziej pokojowo. Oczywiście są odpowiednie ustawy regulujące to współżycie, wszystko z troski o bezpieczeństwo przede wszystkim ludzkie, bo nadprzyrodzeni raczej sobie radzą.
Główną bohaterką jest Riley - półwilkołak, półwampir. Została poczęta - ona i jej brat bliźniak - w czasie pełni, gdy wszystkie wilkołaki ogarnia szał i nieopanowana żądza ... Matkę Riley zgwałcił nowo narodzony wampir, który natychmiast został zabity. Ale wilczyca urodziła i mimo że sfora nie zgodziła się na to, żeby szczenięta wychowywały się w stadzie, matka utrzymała je przy życiu do dojrzałości. Potem zostały wygnane jako dziwolągi, odmieńce - są więc dla siebie jedyną rodziną, stanowią dwuosobową sforę. Ta konieczność wspierania się stworzyła między rodzeństwem niezwykłą więź.

Książka jest dość niezwykła mimo pozornego powielania wzorców. Mieliśmy już bowiem podobne urban fantasy w wykonaniu Kim Harrison - cykl Zapadlisko. Tutaj podobnie jest departament zajmujący sie istotami nieumarłymi i wszelkimi innymi fantastycznymi.
Ja dostrzegam jednak coś jeszcze w tej książce - natura wilkołaka została rozwinięta i ładnie ukazana jako stworzenia nocy, pełnego nieposkromionych pasji i żądz, na które największy wpływ mają fazy księżyca.

Intryga kryminalna jest dość dobrze skonstruowana - badania genetyczne, próby klonowania, próby krzyżowania gatunków (stąd tak wysoka cena za naszą bohaterkę - takie krzyżówki są tak rzadkie, że naukowcy chcą się nimi zajmować) - wszystko to okraszone walką o władzę między korporacjami.
Czyta się wyśmienicie, ponieważ jest tu dużo scen akcji, bardzo dynamicznych dialogów no i scen erotycznych, bo Riley, jak na prawdziwego wilkołaka przystało, folgowała swoim żądzom w specjalnych klubach. Pod tym względem "Wschodzącemu Księżycowi" bliżej do "Rozkoszy nocy" Kenyon.
Ogólnie rzecz biorąc książka jest bardzo dobra - niezła rozrywka okraszona intrygą kryminalną, scenami walk i scenami erotycznymi. I tak na okrasę - Riley nie znalazła jeszcze swojego życiowego partnera. I tu ciekawostka - dla wilkołaków partner życiowy i partner seksualny to nie zawsze jedna i ta sama osoba.

Polecam książkę zwłaszcza na zbliżające się ciepłe dni. Na dworze gorąco i nad książką może zrobić się gorąco.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wschodzący księżyc

Ocena:
Autor:
Data:
Keri Arthur uznawana jest za jedną z wielu autorek, które trudnią się w gatunku fantasy, fantastyki grozy i romansu paranormalnego. Pisarka regularnie pojawia się wśród nominowanych do nagród przyznawanych przez jeden z największych amerykańskich portali poświęconych literaturze popularnej. W 2008 roku portal ten wyróżnił Arthur także nagrodą Career Achievement Best Author w kategorii urban fantasy.

"Wschodzący księżyc" to rozpoczynająca dziewięciotomowy cykl powieść ... która opowiada swoim czytelnikom historię Riley Janson - pół wampira i pół wilkołaka. Z chwilą ukończenia osiemnastego roku życia wykluczona ona została ze stada, które nigdy nie zaakceptowało odmienności jej i Rhoana. Od tamtej pory może liczyć jedynie na swojego bliźniaczego brata, który pracuje jako Strażnik dla Departamentu Innych Ras w Melbourne. Jego głównym zdaniem jest zabijanie istot, które stanowią bardzo duże zagrożenie dla ludzi. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że podczas jednej z misji niepostrzeżenie znika. W tym samy czasie na progu mieszkania Riley pojawia się tajemniczy wampir...

"Puściłam jego dłoń i opadłam na krzesło. Rhoan prowadził śledztwo w sprawie Evensong, a na moim korytarzu pomieszkiwał wampir, który był właścicielem tego przedsiębiorstwa. Przypadek? Mało prawdopodobne. Nie mogłam wypytywać Quinna o wszystko, nie chciałam wzbudzać jego podejrzeń, za to zdecydowanie mogłam wybrać okrężną drogę i przeprowadzić własne śledztwo. Talon obracał się w tych samych kręgach, co Quinn, i jeśli ktoś mógł zdobyć potrzebne mi informacje, z pewnością był to on."[1]

Keri Arthur stworzyła lekturę, która idealnie nadaje się do czytania w różnego rodzaju środkach lokomocji ale i nie tylko. Poprzez swój styl pisania, autorka jest w stanie zachęcić do siebie Moli Książkowych w różnym wieku, bez względu na płeć. "Wschodzący Księżyc" nie zależy do grona literatury wybitnej, jednak z całe pewnością stanowi idealny czasoumilacz dla zmęczonego po całym dniu pracy, mózgu. Całość powieści została stworzona przy pomocy niezwykle barwnego i prostego w odbiorze języka, który stanowi nie lada wyzwanie dla tego typu dzieł, które w dużej mierze oparte są na bezgranicznej miłości człowieka do fantastycznych postaci.

Australijska pisarka w swoim dziele skupia się na opisywaniu świata zamieszkiwanego przez istoty nadnaturalne. Występuje w nim wielu bohaterów, którzy ponad wszystko innego pragną zdobycia władzy. Dążą one do postawionych przez siebie celów za pomocom nieznanych innym środków i dzięki temu bywają one na swój sposób oryginalne i poniekąd przerażające. Podobnie jest z resztą z wykreowanymi przez autorkę wilkołakami, wampirami, czy też klonami. Obok pozytywnych cech, pojawiają się również takie, które pozostawiają czytelników w nie lada osłupieniu. Nie wszyscy są bowiem dobrzy i piękni... W wielu przypadkach postępują również wbrew wartościom moralnym. Każdy z bohaterów posiada także swoje słabe strony, którymi jest między innymi uzależnienie od seksu, w poszczególnych fazach księżyca. Tak właśnie jest w przypadku głównej bohaterki i jej pobratymców...

"Wschodzący księżyc" z czystym sumieniem chciałabym polecić wszystkim tym, którzy od czasu do czasu lubią sięgnąć po tego typu literaturę. Naprawdę warto!Instytut Wydawniczy Erica, luty 2011
ISBN: 978-83-623-2917-5
Liczba stron: 440
Ocena: 6/10


[1] Keri Arthur, Wschodzący księżyc, s. 88

Recenzja opublikowana została na:
[http://recenzje-leny.blogspot.com/2011/05/keri-arthur-wschodzacy-ksiezyc_02.html]
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena