Koszyk 0
Opis:
Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów „Zostań, jeśli kochasz”, światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i mł ... odszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?Gayle Forman po bestsellerowym „Zostań, jeśli kochasz” powraca z historią równie, jeśli nie bardziej poruszającą.„Publisher Weekly” Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Gayle Forman
  • 2015
  • 1
  • 288
  • 205
  • 135
  • *, 9788310128454
  • 9788310128454
  • ZCAZC

Recenzje czytelników

Ciąg dlaszy

Ocena:
Autor:
Data:
Czasem jest tak że nie da się o kimś zapomnieć, żyjesz a tak jak byś nie żył, otoczony ludźmi a jednak samotny. Tak właśnie wygląda życie Adama. Po przeczytaniu książki "Zostań, jeśli kochasz" każdy zastanawia się jak dalej potoczą się losy Mii, jednak książka "Wróć, jeśli pamiętasz" zaskakuje, ponieważ jest napisana z perspektywy Adama. Można mieć wszystko w życiu, osiągnąć to o czym się marzyło ale bez miłości jest się nikim, spełnione marzenia nic nie znaczą ... nie przynoszą radości. Adam nie potrafi zapomnieć o Mii. Pomimo tego, że "niby" ułożył sobie bez niej życie. Czy jeden wieczór potrafi cofnąć czas?Czy znów może poczuć się tak jak kiedyś? Książka ta opisuje jak silna potrafi być miłość. Tylko miłość przynosi ukojenie. TA jedna jedyna osoba uspokaja nas i zmienia nasze życie na lepsze. Czasem możemy ją znienawidzić ale tylko ona się dla nas liczy i nie możemy bez niej żyć. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ciekawa książka

Ocena:
Autor:
Data:

Może się kiedyś zdarzyć ta godzina próby,
Kiedy,przebita bólem, w mocy jego mroków,
Albo we władzy głodu silniejszej niż śluby,
Będę gotowa miłość twą sprzedać za okruch
Ulgi, za okruch chleba - naszych nocy pamięć.
Tak, może się tak stać. Choć chyba się nie stanie.


Edna St ... Vincent Millay

Nie, miłość nie jest wszystkim

Ciąg dalszy losów Mii i Adama bohaterów ,,Zostań jeśli kochasz", światowego bestsellera.


Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Obudziła się ze śpiączki i zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki.

Tym razem historię opowiada Adam. Chłopak stał się gwiazdą, ale to wszystko go przerosło. A może w jego głowie ciągle przesiaduje pewna dziewczyna, może tęskni?
Przez wyjazd Mii załamuje się psychicznie, już nie jest takim samym facetem jak kiedyś. Próbuje normalnie żyć, ale to nie jest takie łatwe dla niego.

Czuje się ciągle samotny. Przeprowadza wywiady, gra w sławnej kapeli, jeździ po świecie, ale to wszystko nie daje mu pełnego szczęścia. Spotyka się z dziewczyną o imieniu Bryn, ale nigdy nie zapomniał o Mii. Wciąż ją kocha, darzy szacunkiem. Czy wrócą do siebie?

Któregoś dnia zauważa plakat Mii wraz ze wzmianką o jej występie i postanawia wybrać się na przedstawienie by posłuchać jak gra. Po koncercie, w końcu ma okazję porozmawiać z nią. Co z tego wyniknie? Czy się jeszcze odnajdą? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?

Jaka jest moja ocena na temat ,,Wróć jeśli pamiętasz" ? Książka jest bardziej ciekawsza, zawiera więcej emocji. Autorka miała ciekawy plan by powierzyć uwagę postaci Adama. Mogłam poznać go o wiele lepiej niż w pierwszej książce, gdzie zajmował miejsce drugoplanowej postaci.

W tej historii dowiadujemy się o bólu i cierpieniu Adama po wyjeździe Mii, bez żadnego wytłumaczenia, lub pożegnania. Po prostu odsunęła się od jego dotychczasowego życia i zaczęła swoją karierę jako wiolonczelistka. Nie potrafiłam zrozumieć postępowania Mii. Przecież go bardzo kochała i było widać jakimi uczuciami darzyła Adama w pierwszej części, a tu nagle bez żadnego słowa wyjaśnienia znika z życia Adama.

Do samego końca gryzłam się z myślami co kierowało Mią. Dlaczego tak postąpiła, a nie inaczej. Już miałam zamiar rzucić książką z wściekłości, ale grzecznie się powstrzymałam i doczytałam do końca. I powiem szczerze nie spodziewałam się takiego zakończenia. Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z tą książką, oraz z ,,Zostań jeśli kochasz" nie myśl zbyt długo tylko biegnij do księgarni po nie. Polecam
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena