Koszyk 0
Opis:
Poradnik ogrodniczy z kalendarzem biodynamicznym na cały rok – dziesiąta edycja! Na sezon 2016 proponuję przemyślenie pozornie błahej, ale jeśli się dobrze zastanowić, fundamentalnej sprawy: jak zagospodarować nie tylko ogród czy balkon, ale i swój wolny czas? Dostrzegam, że mamy go bardzo mało, ale wiem również, że w ogrodzie, w otoczeniu zieleni, zegarki zwalniają. To subiektywne, lecz miłe uczucie ... W tym roku będę więc dzielił się informacjami na temat tego, jak osiągnąć więcej przy skromniejszych nakładach sił i środków. Zamiast ciągle kopać, pielić, opryskiwać i martwić się atakami różnych chorób czy szkodników, będziemy ogród wzmacniać, sadzić rośliny odporne i niekłopotliwe, a dodatkowo jeszcze piękne i pożyteczne. Z myślą o wszystkich, którzy tęsknią do zdrowego życia ze smakiem, zaproponuję więcej aromatycznych ziół, a oprócz tego – jak zwykle –tradycyjne porady, wskazówki oraz informacje dotyczące kalendarza księżycowego. Witold Czuksanow  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Witold Czuksanow
  • 2015
  • 1
  • 160
  • 205
  • 145
  • 978-83-7785-722-9
  • 9788377857229
  • ZCXMO

Recenzje czytelników

Wpływ Księżyca 2016. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Ocena:
Autor:
Data:
Pogoda obecnie nie sprzyja pracy w ogrodzie, jednak już teraz warto pomyśleć i zaplanować pracę na przyszły rok, tak by później rozkoszować się ciszą i spokojem, dorodnymi plonami, bądź po prostu z dumą cieszyć się własnym skrawkiem zieleni. Nie zawsze jednak wiemy jak i kiedy zabrać się do pracy. W tym celu warto sięgnąć po poradnik, który pomoże nam zorganizować i zagospodarować nie tylko własny ogród, ale także balkon i cieszyć się dobrze i miło spędzonym czasem wolnym ... Czy „Wpływ Księżyca 2016. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok” Witolda Czuksanowa pomoże nam w osiągnięciu tych celów? Zapraszam do lektury.

Sięgając po „Wpływ Księżyca 2016” należy brać pod uwagę, iż jest to pozycja przeznaczona dla osób, które prace w ogrodzie traktują, jako hobby, zajęcie, gdy nie ma się zbyt wiele wolnego czasu, a jednak pragnie się go wykorzystać w sposób aktywny. Autor pokazuje więc jak, przysłowiowo mówiąc „robić, żeby się nie narobić”. Przy niewielkim nakładzie czasu i pieniędzy uzyskując pożądany efekt, niezależnie czy skupiamy się na pięknych kwiatach, warzywach czy owocach.

Poradnik podzielony jest na miesiące, a w każdym z nich znajdziemy kartkę z kalendarza z oznaczonymi różnymi kolorami okresami. Pokazują one wpływ poszczególnych faz Księżyca na rośliny i glebę i podpowiadają, na jakich czynnościach powinniśmy się wtedy skupić. Dla przykładu dni brązowe (okres, gdy Księżyca ubywa) jest odpowiedni an nawożenie i zasilanie gleby składnikami odżywczymi, itd. Książka obfituje w rady i wskazówki, opisy roślin i środków, które warto wykorzystać w ich uprawie. Mówiąc krótko, wszystko to, czego potrzebujemy i oczekujemy po tego typu pozycji. Dodatkowo wewnątrz znajdziemy również przepisy kulinarne na dania, które możemy przyrządzić z wyhodowanych przez nas roślin.

Autor zwraca się do czytelnika w sposób przystępny, niewymagający fachowej wiedzy starając się w jak najprostszy sposób przekazać mu własną wiedze i doradzić jak powinien postępować. Sprawia to, że całość jest łatwa i przyjemna w odbiorze.

Tym co najbardziej mnie zaskoczyło w „Wpływ Księżyca 2016” było jego bogate wydanie w porównaniu do niskiej ceny pozycji. Za piętnaście złotych otrzymujemy bowiem 160 stronicową książkę wypełnioną kolorowymi ilustracjami i zdjęciami, wydaną na kredowym papierze. Pod względem jakości nie można powiedzieć złego słowa, całość prezentuje się naprawdę ładnie i przejrzyście i aż miło się ją przegląda w poszukiwaniu potrzebnych informacji.

„Wpływ Księżyca 2016. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok” pragnę polecić wszystkim osoba posiadającym swój mały, bądź duży, zielony zakątek. Autor w przystępny sposób, pełen pasji i własnego doświadczenia przedstawia jak obchodzić się z ziemią i roślinami, tak by później cieszyć się z owoców swojej pracy.

Ocena: 9/10
Andromeda

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

Po więcej recenzji zapraszamy na blog KZTK:
http://koszztk.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena